הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום אחד זה יקרה
 
האוהדים והתקשורת בארגנטינה ציפו מליאונל מסי שיוביל את נבחרתם עד הנפת גביע הקופה אמריקה. עילם מילוא מבקש לגלות קצת סבלנות כלפי הילד
מאת עילם מילוא | 18.07.2011
 


                             _______________________________________

                              רוצים להצטרף למערכת "הזיקית"? - כל הפרטים
כאן 
                            
 _______________________________________


                                          >>>  
העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


התקשורת והציבור בארגנטינה משתלחים בכוכב הכדורגל שלהם, ליאונל מסי, ללא הרף. אין ספק שהוא לא מציג בנבחרתו את היכולת המופלאה שהם רגילים לראות אצלו כשהוא לבוש במדי ברצלונה, אולם האם יש ספק לגבי רצונו להצליח במדים של נבחרת ארגנטינה?

נראה שמאז תחילתו של טורניר הקופה אמריקה, התקשורת הארגנטינאית רק מחפשת האשמות כלפיו: הוא לא מתאמץ, זה לא אותו שחקן מברצלונה, הוא לא יודע את מילות ההמנון, ועוד. מסי אומנם גדל בספרד, והפך כבר בגיל צעיר לשחקן מן המניין במועדון הילדים של ברצלונה, אך להאשים אותו בכך שהוא לא רוצה בהצלחת ארגנטינה או בחוסר מאמץ זו הגזמה פראית.

מסי עדיין ילד, בן 24 בלבד. הוא הגשים כמעט כל פנטזיה ששחקן כדורגל יכול לדמיין. הוא מלהטט באצטדיון קאמפ נואו מגיל 17, וזכה עם ברצלונה בכל תואר אפשרי. בארגנטינה משתגעים מהעובדה שבכל פעם שמסי הניף גביע בשנים האחרונות, והדבר נעשה לא מעט, קרה רק במדי ברצלונה. לכן  האתגר שעמד בפניו: הובלת ארגנטינה לזכייה בטורניר הקופה היוקרתי - היה לא פשוט. האחריות הרבה והציפייה ללקיחת מנהיגות הונחו על כתפיו הצנומות.

כשאנדרס אינייסטה לא נמצא סביב מסי, הכל נהיה קשה יותר
 

הקיץ, לאחר הכישלון במונדיאל האחרון, היה בהחלט הזמן של מסי להיענות לאתגר. בנוסף, לא רק שארגנטינה מארחת את הקופה אמריקה, העובדה כי לא הניפה את גביע הטורניר כבר 18 שנה הובילה לכך שהסבלנות במדינה הגיעה לקיצה.

אבל ארגנטינה הפסידה לאורוגוואי ברבע הגמר, והודחה. היא כבר לא תזכה בגביע, ונראה שהתקשורת במדינה תפיל, כנראה, על מסי את האשמה המרכזית בכישלון. וזה לא הוגן. במשך תקופה ארוכה עושים בארגנטינה השוואות בין מסי לדייגו ארמאנדו מראדונה, עד כדי כך שהם הפכו להיות חלק מהסדר היומיומי בבואנוס איירס. השוואות אלה אינן נכונות או מועילות, וכעת הן רק מעצבנות את תושבי ארגנטינה. הרי אין ספק שכמו מראדונה לא היה ולא יהיה. הוא האלוהים או בעצם יד האלוהים.

אומנם היכולות הטכניות של מסי לא נופלות מאלה של מראדונה, אבל הבעיה העיקרית היא באופיו - מסי אינו מנהיג. נראה שכשאנדרס אינייסטה וצ'אבי לא נמצאים סביבו כדי למסור לו כדורים בכל התקפה, כמו שקורה בברצלונה, הכל נהיה קשה יותר.

אסור להספיד את מסי. למרות שטורניר הקופה אמריקה היה הרגע להוכיח את יכולותיו של "הפרעוש", לפעמים במצבים כאלו הרגליים קצת רועדות. זמנו לזכות בטורניר עם נבחרתו עוד יגיע - אם לא הקיץ, אז בטורניר הבא. אז בבקשה גלו קצת סבלנות כלפי הילד. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©