הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דרוש מהפך
 
עם שלישיית גמר מתישה ומוקדי שידור מביכים, אין פלא שהדבר הכי טוב בגמר "כוכב נולד" היה הביצוע של רותי והמעטפה. אריאלה אביר מיואשת
מאת אריאלה אביר | 25.07.2011
 

                             ____________________________________________
   
                             
רוצים להצטרף למערכת "הזיקית"? - כל הפרטים
כאן 
                            
 ______________________________________

                                          >>>  
העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


אל תתנו למשב הרוח הנעים של המזגן להטעות אתכם, הקיץ הגיע ואיתו כל הסממנים: חום, זיעה, מדוזות, יתושים וגמר "כוכב נולד". תשע שנים של הכתרת שקר כלשהו הגיעו השנה לעימות חזיתי עם האנטיתזה, עצרת המחאה על מחירי הדיור שהתרחשה באותו ערב בתל אביב. יש שיגדירו זאת כבהייה מנוונת בטלוויזיה המתנגשת בפעילות חברתית נועזת. אני מאמינה שגם לשרוד את משדר הגמר זו פעולה נועזת לא פחות.

ישנן תוכניות שהן עניין של טעם, "כוכב נולד" היא עניין של גישה. אני רואה אותה כתוכנית בידור לכל דבר, בעיקר בגלל שזה אכן מה שהיא, ואת ההגדרה: הרס המוסיקה הישראלית - אני משאירה לערוץ 24. כתוכנית בידור, עונתה התשיעית ללא ספק סיפקה את הסחורה. נבחרת העונה הורכבה מלא מעט זמרים מוכשרים, היו כמה סיפורים קורעי לב למזילי הדמעות שבינינו, ספיישלים עם זמרי המיינסטרים המובילים, ואפילו פרשת ההצבעות החריגות (שנעשו על ידי אביה של המתמודדת תמר יהלומי) תיבלה את התבשיל שאיבד קצת מטעמו לקראת הסוף.

כמדי שנה, נראה כי השיא התרחש דווקא במהלך העונה, ואנו נותרנו לצפות בגמר שכולו אכזבה באורך 160 דקות. מתוך נבחרת ששפעה בכישרונות מרגשים, הצלחנו לבחור את שלישיית הגמר הכי מתישה ולא מעניינת מאז ימי תהילתו של יהודה סעדו. לירון רמתי או בשמו השני: מי אתה ולמה לקחת את מקומו של נוי דנן בשלישיית הגמר - נתן הגדרה חדשה לביטוי עף על עצמו. הרגשתי צורך עז לעלות על רכבת לחיפה רק כדי להסביר לבחור שהוא אומנם נשמע כמו אייל גולן, אבל הוא עדיין לא הגיע לקיסריה.

זיכרונות רעים מהקדם אירוויזיון. דוד לביא, חגית יאסו ולירון רמתי
 

לאחר הביצוע שלו עלתה לבמה חגית יאסו, שגרמה להרגשה מוזרה באוויר, כאילו נסענו ברוורס מיום העצמאות אל עבר יום הזיכרון. אי אפשר להתווכח על כך שהבחורה התברכה בקול צלול ויפה, יחד עם זאת היא לא הצליחה לרגש אותי אפילו פעם אחת בארבעת החודשים האחרונים. דוד לביא, בניסיון אחרון להוכיח עד כמה הוא מיוחד, בחר לבצע את השיר "מבול" של רונה קינן. לא ברור מי צריך להודות למי במקרה הזה. לביא, על כך שזהו הביצוע שיצר את ההמולה סביבו מלכתחילה או קינן, על כך שזו הדרך היחידה בה כל כך הרבה בני נוער צווחנים ומיוזעים ייחשפו אליה אי פעם.

הדבר הברור היחיד הוא שהייחוד של לביא מיצה את עצמו פחות או יותר בתוכנית האולפן השנייה. אם היה יוצא מדי פעם מירושלים, הוא היה מגלה שתל אביב מלאה בבחורים מיוחדים שנראים ונשמעים בדיוק כמוהו.
כיוון שכנראה לא די בביצועים בינוניים, נאלצנו לצפות בהופעת אורח על הבמה של השופטת: מירי מסיקה. אם היא רק הייתה שולטת במינון הדרמטיות שלה, הייתי מוכנה להפסיק לקרוא לה בלתי נסבלת, ומסתפקת בחוסר אהבה משווע אליה.

בנוסף, ההתעקשות המיותרת על מוקדי שידור מן הערים של מתמודדי הגמר, הפכה את המשדר למביך וגרמה לתזוזה בחוסר נוחות בכיסא, בעודנו מנסים להדחיק זיכרונות כואבים מקדם האירוויזיון. עם זאת, החוויה הנוראית הזו השיבה לדקות בודדות את זוהר ישראל לחיינו, שקיבל לידיו את סיקור האירועים בשדרות, ועשה זאת בציניות ובתחכום המעולים שלו.

עצוב לציין זאת, אבל הביצוע הטוב ביותר של הערב היה של רותי והמעטפה, שנכנסו לבמה לצלילי אחד מלהיטיה הרבים של ביונסה. לקראת עונתה העשירית, ובהתחשב בכך שהיא הולכת להתחרות בגירסה הישראלית ל-"The voice", "כוכב נולד" חייבת לעבור שיפוץ כללי, עם התמקדות מסיבית בהפיכתו של משדר הגמר לאירוע הרבה פחות מייגע. ואם אפשר להוסיף לו מעט מתח, מה טוב. כי הרגע המרגש ביותר בגמר האחרון היה הפרומו לתוכנית החדשה בהגשתו של עידו רוזנבלום, "אליפות ישראל בדקה".

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. סנטימטר ממושלם....
גלעד 25.07.2011
 
 
2. מישהו אמר מיץ של זבל?
חן מלכה 26.07.2011
 
ארבעים ואחת אחוזי רייטינג
קארין 27.07.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©