הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא מתנצלת
 
למור הדר נמאס מנשים שדוגלות לכאורה בשוויון ומטיפות לשמרנות. היא תעשה מה שהיא רוצה כי ככה צריך להתנהל בשוויון מגדרי
מאת מור הדר | 14.08.2011
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


שני בנים נוטפי ריר נועצים עיניים בזוג שדיים שמתבקעים מתוך שמלה חושפנית
, שלא משאירה כמעט מקום לדמיון. הבלונד שלה זועק, הלק זוהר יותר מדי, המבט דורש קירבה גברית, והשפתיים כה חושניות שנראה לגיטימי לגשת אליה ולנשק. אם היא לבושה כך, סימן שהיא רוצה. אם היא יוצאת למועדונים שמשמיעים בהם שירים שאי אפשר לפרש בשום צורה אחרת מלבד Tonight I'm fucking you, סימן שהיא רוצה. אם היא מביטה לכל עבר, מחלקת חיוכים לגברים שעוברים לידה - סימן שהיא רוצה. אם היא מדליקה סיגריה בחושניות, סימן שהיא רוצה. אם היא דיברה שנייה קודם עם גבר סימן שהיא רוצה. או שלא.

בוקר טוב עולם - לנשים מותר להתלבש איך שהן רוצות בלי להיאנס, בלי להיקרא זונות, ובלי להסתובב ברחוב כשעדר גברים רודף אחריהן. נולדנו למין היפה, וזכותנו הבסיסית להראות את זה. אין שום לגיטימציה נגררת מכך, ובטח שלא אשמה על המין הנשי שהביא זאת על עצמו. בא לי ללכת עם מחשוף מפנק כי זה יפה בעיניי ומחמיא לי, ובעיקר כי בא לי. גבר, מרגיש שאתה לא יכול לשלוט בעצמך? תתחיל להסתובב עם מחסום על הפה. זה ממש לא בושה. אפילו מוערך.

אבל הכי אני אוהבת את הבנות הנאורות הללו, שמחשיבות את עצמן פמיניסטיות בגרוש, ומקשקשות כל הזמן על האמביוולנטיות שבקדמה שהנשים הביאו על עצמן. מצד אחד יצאנו לעצמאות - אנחנו לומדות, משכילות, מחזיקות ג'ובים מטורפים ומנהלות את העולם, ומצד שני העזנו גם לשחרר את היצר המיני שלנו. אוי ואבוי לנו. מתברר שגם לנשים יש צורך מיני והן לא מפחדות למלא אותו. יש כאלו שאפילו עושות את זה כמו הגברים. ריבוי פרטנרים, קוראים לזה בשפה גבוהה. שרמוטות, בשפת העם. שיהיה פשוט להבין את הקונוטציה.

לא באתי לחגוג את הנשיות שלי. באתי לבלות
תצלום : Flickr, icanteachyouhowtodoit

אז ההן זועקות שנשים היום עשו את זה לעצמן
- שהן עונות למסרוני "ערה", שותות בהפרזה אלכוהול במועדונים חשוכים, שוכבות עם גברים בלי לזכור את שמם ביום המחרת, ואחר כך מתפלאות שהן לא מצליחות למצוא גבר שיעריך אותן ויחזר אחריהן כמו ג'נטלמן מהמאה ה-18. ובכן, רבותיי, לפניכם בולשיט. ברוכים הבאים אל המאה ה-21. עידן שנוטה יותר אל קדמה ושוויון, ופחות מתאמץ להסתכל לאחור בערגה. עידן בו מותר לעשות הכול מבלי שישפטו אותך. עידן בו אישה יכולה לנהל חברה בה עובדים גם גברים. עידן בו אישה יכולה להביא לעולם ילד בלי נוכחות גברית בחייה, ובלי נימוק חברתי. פשוט כי ככה היא רוצה לחיות את חייה. עידן בו מגדר הוא עניין של הבנייה חברתית, ובחירה של מילים.

אם אנחנו מחליטות לא להתנצל על שהעזנו לעשות את כל זה, מי אנחנו שנשים לעצמנו מקלות בגלגלים? אם מישהי רוצה להתלבש בצורה מסוימת - שיבושם לה. אם מישהי בוחרת לשכב עם גבר בדייט ראשון כדי לבדוק את הכימיה המינית שמרכיבה כיום לפחות 70% מקשר זוגי - שיבושם לה. אם מישהי רוצה לשלוח לגבר הודעה "אני ערה" זו זכותה המלאה. כי מי אמר שהכל מתחיל ונגמר באיך שאנחנו נתפסות כקולקטיב מגדרי? כמו בכל קבוצת מיעוט, גם הנשים יכולות להיות מלאות ברבדים, עומקים וסוגים, ורק ככה יוכל לבוא זה שישים לב במה את נבדלת מכל השאר, וכיצד את הופכת את הנשיות לכלי הכי חזק ומחמיא שיכול להיות. רק אם את רוצה בכך, כמובן.

אז אני מגיעה לעוד בילוי במועדון גדול בקיץ התל אביבי. הלחות והחום מחייבים שמלה קצרה מבדרך כלל, כי אין מצב ביולי אוגוסט להידחס לג'ינס דביק. מסרון אחד לבנאדם הנכון, וכבר הסלקטורית צועקת את שמי. אני משתחלת בין המוני נשים וגברים אל הכניסה המיוחלת למה שכאלה מכנים גן עדן וחלק מכנים גיהינום. נכון - בפנים רועש, צפוף, מפורק באנשים, והמבטים בלתי נמנעים. אבל אותי לא מעניין מי מושך כאן ומי לא, לא מעניין איפה ואיך נסיים את הלילה הזה. באתי לשתות, לרקוד עם חברים טובים, לסיים יום עמוס וארוך עם דרינק ביד אחת וסיגריה בשנייה. לא באתי לחגוג את הנשיות שלי או להשתמש בה בשום צורה. זרקתי על עצמי שמלה, זוג עקבים ואיזו שרשרת זהב מנצנצת כמו שאני אוהבת. לא רוצה להתנצל, וזו בטח לא אשמתי שאני אישה יפה.

___________

גן עדן לגברים - מועדונים נוטפי זימה ומין מחליפים היום בקלות יתרה את בתי הבושת של פעם. בילוי לילי במקום כזה עורר באיריס ארגז את שאלת השאלות - למה אנחנו משתפות פעולה?!

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. בטחחח
דני 19.08.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©