הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוח וחומר
 
תערוכת "אזור חיתוך" מציגה יצירות של אמנים צעירים העשויות מחומרי גלם ייחודיים. יואב כהן ממליץ לנסוע לעין הוד
מאת יואב כהן | 15.08.2011
 >>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

צפון ישראל הוא אזור אטרקטיבי שמציע, בין היתר, נוף נהדר ומסעדות עם אוכל טוב במחיר שפוי. החל מסוף חודש יולי מוצגת התערוכה "אזור חיתוך" במוזיאון ינקו דאדא, בכפר האמנים עין הוד, שמצדיקה נסיעה צפונה.
התערוכה כוללת עבודות של הזוכים בפרס על שם אל"מ עודד מסר, ממקימי המוזיאון. הפרס ניתן לאמן הצעיר המצטיין באותה שנה, במטרה לעזור לו בהמשך הקריירה. במלאת עשור למותו של מסר, החליטה האוצרת דיאנה דלל, להציג את יצירותיהם של הזוכים בשבע השנים האחרונות.

התערוכה מביאה יצירות מרתקות, שמשלבות חומרים לא שגרתיים. עם נייר כסף, במבוק, חוט ברזל או גומי, נראה כי היצירות מביאות איתן את המקוריות לשלב הבא. יצירה מרשימה במיוחד היא "שאריות" של מאיה אטון ואייל יהודה, שמורכבת בין השאר מזכוכית, נייר, עץ בלזה, זהב, דלעת, במבוק וחוט ברזל. למראית עין היא מייצגת את שבריריותו של גוף האדם, ומזכירה לי במעט את ציוריו של פיקאסו, בהם גוף האדם מיוצג, בין השאר, באמצעות עיניים, אוזניים ולחי שאינם במקומם.

שבריריותו של גוף האדם. "שאריות" של מאיה אטון ואייל יהודה
תצלומים : מאל בנאוליאל

יצירתה של לאה אביטל, "ללא כותרת", נראית יחסית פשוטה במבט ראשון, אבל בהסתכלות נוספת ניתן לראות כי יש בה ייחוד שבא לידי ביטוי בתהליך העבודה שכלל לקיחת סלי גומי, שמשמשים לנשיאה של חפצים, וחיתוכם בצורות שמזכירות מבנה אגן של פרה. בהמשך, הצורות התגלגלו גם לצלליות של פרות, ומשם המשיכו לצורות חופשיות יותר. הצבתם הסופית של הסלים על הקיר היא גלגול אחרון בשרשרת של אפשרויות אחרות של הצבה כמו על רצפה, על סטנד ותלייה. 

היצירה של איתמר ג'ובני couple מציגה, בהתאם לשמה, זוג דמויות העשוי בין השאר משעווה. היא נותנת תחושה כי למרות שזוגיות היא דבר מבורך, היא מצריכה עבודה קשה. הדבר בא לידי ביטוי בכך שבני הזוג אומנם נראים מרוחקים, אך עדיין מגניבים חצי מבט זה לעבר זו. 


אין ספק שגולת הכותרת של התערוכה היא יצירתה המרשימה של אפרת קליפשטיין, "אהבתה של זו שעפה". היא מציגה עץ ענק שעשוי מנייר כסף הצבוע בגוונים שונים של אדום. היא מוכיחה עד כמה הגבול באמנות כמעט אינו קיים, ומעבירה רגשות עזים של תשוקה ועוצמה.
התערוכה מציגה יצירות של מגוון אמנים צעירים, שלהם דרך ייחודית להביע את עצמם, והם מוכיחים כי יש עתיד לאמנות הישראלית.


התערוכה מציגה עד סוף אוקטובר. שעות הפתיחה: ימים ראשון עד חמישי 9:30-15:30, יום שישי 9:30-14:00 ויום שבת 10:00-16:00.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©