הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צדק תרדוף
 
הסרט "איך להיפטר מהבוס" גרם ליואב כהן לצחוק כיאה לקומדיה, ולחשוב על נושאים חברתיים כיאה לסאטירה
מאת יואב כהן | 15.08.2011
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


כל מי שעבד בתור שכיר בטוח מכיר את ההרגשה המתעוררת כשהבוס הופך לשיכור מכוח, ולמרות שאפשר לבצע משימה באופן יעיל, הוא מתעקש שהיא תבוצע בדרך העקלקלה שלו.
הסרט "איך להיפטר מהבוס" מדגיש את התחושה הזו באופן קיצוני אך חינני מספיק כדי לשמור על אמינות. העלילה מתרכזת בשלושה חברים, שהמשותף ביניהם הוא הרצון העז להיפטר מהמעסיק שלהם, כל אחד מסיבותיו.

ניק (ג'ייסון בייטמן) הוא עובד בחברת השקעות, שסובל מהתעללויות בלתי פוסקות מצד הבוס הפסיכופט שלו (קווין ספייסי). רואה החשבון, קורט (ג'ייסון סודייקיס) עובד בחברה תעשייתית, ומתעב את המעסיק שלו (קולין פארל) בגלל שהוא נרקומן חסר רגשות, ודייל (צ'רלי דיי) הוא אסיסטנט של רופאת שיניים (ג'ניפר אניסטון) שרוצה להיפטר ממנה בגלל שהיא מטרידה אותו מינית למרות שהוא מאורס.

מפגש מקרי עם חבר מהלימודים גורם להם להבין שהתפטרות היא לא אופציה, עקב הקושי במציאת עבודה אחרת, ולכן הם מחליטים שהבוסים שלהם חייבים למות. החלטה זו מובילה אותם לשרשרת אירועים מצחיקה עקב טעויות אותן הם מבצעים לאורך הדרך. אחד הדברים שהופכים את הקומדיה למיוחדת הוא הניסיון להעביר ביקורת חברתית.

הדרך לכך היא באמצעות התייחסות צינית למגוון נושאים, כמו יחסים בין גברים ונשים, גזענות נגד שחורים ועוד. אין כמעט פרה קדושה שהסרט לא שוחט. דוגמה לכך ניתן למצוא בדמות העבריין לשעבר, אותה מגלם ג'יימי פוקס, שמהווה פארודיה על הגזענות כלפי אפרו-אמריקאים בכלל, והתפקידים הניתנים להם על המסך בפרט.

רופאת שיניים סקסית ואסרטיבית ואסיסטנט נוירוטי. ג'ניפר אניסטון וצ'רלי דיי
 

השילוב בין שחקנים מנוסים לבין שחקנים בתחילת דרכם תורם אף הוא לעלילה המוצלחת. ולמרות שמעקב אחר סיפוריהם של שלושה אנשים בעת ובעונה אחת יכול להיות מבלבל, עבודתם של הבמאי סת' גורדון, וצוות התסריטאים (מייקל מרקוביץ, ג'ון פרנסיס דיילי וג'ונתן גולדשטיין) גורמת לכך שלא מרגישים את המעבר החד ביניהם.

אניסטון, שבשנים האחרונות נדמה כי אינה מצליחה להתעלות על תפקידה ב"חברים", מגלמת דמות התפורה עליה כמו כפפה ליד - היא סקסית, אסרטיבית וממש לא פוליטיקלי קורקט. ספייסי, שגם הוא גילם לאחרונה תפקידים שלא מיצו את יכולות המשחק שלו, הגיע לארץ המובטחת. תפקיד הבוס המשוגע והמכור לעבודה מגולם על ידו בצורה כמעט מושלמת. הוא מצליח להעביר ביקורת שנונה על אופיה החומרני של החברה בה אנו חיים, שרודפת אחרי כסף מתוך מחשבה שהוא לבדו מביא אושר.

באמצעות משחקם הממזרי וחסר הגבולות של השחקנים הפחות מנוסים בצוות, הם מוכיחים כי קיים בהם פוטנציאל להיכנס לליגה של הגדולים. סודייקס מביא גרסה משעשעת של הרווק המודרני שמתחיל עם כל מי שזז. דיי מגלם אדם נוירוטי בצורה אמינה, ואפילו בייטמן, הרציני יותר בחבורה, לא מסוגל שלא להיגרר אחר המעשים הטיפשיים של חבריו.

בימים בהם רוב הקומדיות היוצאות לאקרנים הן טיפשיות ובעיקר גורמות לצחוק רגעי, "איך להיפטר מהבוס" הינו יוצא דופן. לא עוד קומדיה רדודה אלא סאטירה על נושאים שעומדים בראש הסדר החברתי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. סרט רדוד
.... 20.08.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©