הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
גן עדן לגברים
 
מועדונים נוטפי זימה ומין מחליפים היום בקלות יתרה את בתי הבושת של פעם. בילוי לילי במקום כזה עורר באיריס ארגז את שאלת השאלות - למה אנחנו משתפות פעולה?!
מאת איריס ארגז | 15.08.2011
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

"תראה כמה שהיא יפה"
, התלחששו הבחורים בכניסה, ואני חשבתי לעצמי שעדיף שינגבו את הריר, אחרת היא בחיים לא תכניס אותם, מה גם שהם עוד לא הגיעו לגיל שאפשר להתחיל. התור היה ארוך והסלקציה הייתה מייגעת, אבל אם כבר הצלחתם להשתחל בתור אל מועדון בתל אביב, תחשבו שהסלקציה הייתה בשביל היופי, ואת העבודה האמיתית שכחו לבצע או שגם טובים וחכמים נפלו.

וכך, בכניסה נראה היה שאוכלוסיית המקום איכותית, ושווה לחכות, אך כשנכנסתי למועדון תהיתי לאן היא נעלמה. כנראה שבלעה אותה הוודקה. בפנים גופים התנועעו לכל עבר, האור נדלק וכבה על המוני פנים יפהפיות הקורצות זה לזו. היה מתח מיני באוויר, היה צפוף וחם, והייתה תחושה שכל רגע הולך לקרות משהו, כשבעצם הדבר היחיד שהולך לקרות זה שנמשיך לנטוף מחום, לסבול מהצפיפות ומהרעש, ולבר נגיע רק אם נבקש ממישהו שכבר הזמין מקום להביא לנו שתייה.

השירים כאילו התאימו את עצמם לסוג האנשים שמגיעים למועדונים, כולם בעלי קונוטציות מיניות "Tonight I'm fucking you" יכול להיות שם מגניב לשיר בבית זונות, אבל להתנגן במועדון במרכז תל אביב? בעצם מה הפלא, הרי היא בית זונות אחד גדול. משום מה אנחנו אוהבים את האווירה הזו, וכמות לא קטנה של אנשים מניידים את עצמם לעיר כי רק כאן אפשר להרגיש שעשינו את זה. אז אולי לא השגנו קריירה משגשגת, אבל חיינו לרגע את חיי הלילה, הרגשנו בעננים, שטפנו את העיניים באנשים יפים, למדנו לשתות, שמענו את המוסיקה שרצה היום במסיבות, וגם אם הגענו באופניים - זה נחשב מודרני, ואפשר להגיד שאנחנו "in".

הטרף הפך לקל, אין צורך לצוד עוד
 

מועדונים הם גן עדן לגברים, זה כמו להכניס אותם לתוך סט של קליפ של בריטני ספירס, קליפ רטוב וסקסי כי סקס מוכר. העובדה שבנות נכנסות על בטוח, בייחוד כאלו שנראות טוב, ושבקיץ מדובר בעיקר בתיירות, ודאי מעלה את הסיכויים שגבר ייצא מהם עם בחורה או במקרה הגרוע יזמין אחת למשקה קל בגודל רבע אצבע (צ'ייסר) שיעלה יותר מהדלק הנדרש לנסיעה לטבריה. אבל אני שואלת מה יש לנו, הבנות, לחפש שם?

הרי בנות לא יכולות לשכב עם כל מה שזז כמו בנים. ובנות צריכות לשמור על הכבוד שלהן, אחרת יכול לצאת להן שם רע או שלא? מה קרה היום למין הנשי? האם העולם התחרפן לגמרי? באותה מידה שנשים החלו לגלות את העצמאות שלהן, ליותר נשים יש מודעות לכוח שלהן, ליופי שלהן וליכולת שלהן להשתמש בו. ככל שנשים יצאו יותר לעבוד, ללמוד ולהחכים והפכו ליותר משוחררות, נראה כי עוד משהו השתחרר אצלן - היצר המיני.

אולי השחרור שהבאנו על עצמנו גורם לקריסה חמורה של מערכות חברתיות, ואנחנו בעצם משמשות גלגלי שיניים במפעל הסקס העצום הזה, שבעקבותיו גברים נוטים לזלזל בנו, ולהתייחס אלינו כמו לעוד אחת? הרי יש כל כך הרבה מאיתנו. יש בפניהם מבחר עצום, ואין פלא שגם אם פמלה אנדרסון תהיה במועדון ולא תיענה למישהו, הוא יגיד לעצמו "גם זו מימין מספיק יפה כדי להתחיל איתה". כי לא משנה כמה את יפה, מספיק שתציצי לאחור, ותגלי שיש עוד בלונדינית, בולטת לא פחות ממך, ואפילו יותר שחומה - שעכשיו חזרה ממכון שיזוף עם חצאית קצרה יותר משלך, ובטן שטוחה.

כמו איילות משוטטות

אנחנו מכנות
את הגברים חיות מין, כאלה שכל הזמן מחפשים איפה לפרוק עול, ואילו הנשים הן המנוצלות. לו לרגע אחד עצרנו לחשוב שאולי אנחנו הנשים הבאנו את זה על עצמנו. עצם זה שאנחנו כל הזמן מנסות להיראות טוב, מתחילות עם גברים במועדון, חושפות את גופנו, רוקדות במועדון ונותנות את עצמנו על טס ממורק, כאילו היה מועדון חשפנות, זה בדיוק כמו להניח נקניקייה עסיסית מול כלב, ולהתפלא שהוא רוצה לאכול אותה. התהליך בו נשים הפכו לעצמאיות חיזק אותן מצד אחד, והחליש אותן מצד שני. בסופו של דבר אנחנו פשוט מקלות על הגברים - הטרף הפך לקל, ואין אפילו צורך לצוד.

אנחנו כמו איילות המשוטטות חופשי ללא פחד בתוך גוב האריות, ואחר כך מתפלאות שרוצים להריח אותנו, לגעת בנו, לאכול ובסוף לזרוק. כמו ניתוח שבא לתקן פגם אחד בגוף ויוצר בעיה במקום אחר, כך החופש שהבאנו על עצמנו, זה שנועד לטפל בתלות שלנו בגברים, יצר פגם חברתי אחר והוא הפקרות וקלות דעת, והפך כל אחת ואחת מאיתנו לאחת מהמון. אין מיוחדת, אין יפה יותר, אין חכמה יותר, אין סקסית יותר, זה תלוי רק במי קרובה יותר, זמינה יותר, פחדנית פחות ונותנת מהר.

אני בעד עצמאות, ובעד לצאת, אבל כנראה שעצמאות ופתיחות נשית לא תמיד קשורים בחבל אחד עם צניעות. שלא יטעו אותם גברברים יקרים, בין כל תפאורת ההפקרות שמתזזת מאחורינו תוך ריקוד סקסי ומזמין במועדון, ומאחורי תחפושת החשפנית, יש נשים שרק רוצות לבלות, ועדיין לשמור על שמן הטוב, לחזור הביתה לבדן בסוף הערב, אבל להיות נחשקות בעיני גברים, בלי לחשוש שיקפצו על הסטייק הסקסי הבא. גם אם זה באמת קשה להיכנס למקום דמוי בית בושת, ועדיין להיראות כמו ילדה טובה.

בדרך הביתה מהמסיבה ראיתי מועדון חשפנות
. חייכתי באירוניה וחשבתי: למה לגברים לשלם כל כך הרבה כסף על מועדון חשפנות, כשיש כל כך הרבה מועדונים עם חשפניות בהתנדבות?

___________

לא מתנצלת - למור הדר נמאס מנשים שדוגלות לכאורה בשוויון ומטיפות לשמרנות. היא תעשה מה שהיא רוצה כי ככה צריך להתנהל בשוויון מגדרי

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. טור טוב ומעניין!
יואב מלכה 20.08.2011
 
...
iris 05.09.2011
 
 
2. סלחי לי, אבל את שוביניסטית
תל אביבית 11.09.2011
 
 
3. נתקעת במאה ה19 קצת
שירה 24.11.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©