הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בגלל התשוקה והרעל
 
בית"ר ירושלים פתחה מצוין את עונת 2011/12 הרבה בזכות מאמנה, יובל נעים. למרות ששמו נקשר לפרשת הכדור המרכזי וחוסר ניסיונו, הוא האיש הנכון לתפקיד. עילם מילוא עונה ליואב מלכה
מאת עילם מילוא | 30.09.2011
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

אין ראוי מיובל נעים לתפקיד מאמן בית"ר ירושלים בכדורגל. בתחילת העונה רבים הרימו גבה. הרי מדובר במאמן חסר ניסיון באימון קבוצות בכלל, וקבוצות גדולות בפרט, שמקבל לידיו את אחד המועדונים המפוארים בארץ. אבל אחרי שרשם כמה חודשים מצוינים כמאמן הפועל פתח תקווה בעונה שעברה, ומכיוון שסיבת הפיטורים שלו לא הייתה כישלון מקצועי אלא סכסוך עם בעלי הקבוצה, הוא האיש הנכון במקום הנכון עבור בית"ר ירושלים.

נעים אולי לא נחשב לטקטיקן גדול, ואין לו רזומה עשיר בתארים. כמו כן, הוא  לא עומד עדיין בשורה אחת עם מאמנים כמו אלי גוטמן, דרור קשטן, רוני לוי, יצחק שום ושאר המאמנים המצליחים של השנים האחרונות. אבל דבר אחד יש בו שבאחרים אין: תשוקה בלתי פוסקת למשחק. הוא רץ על הקווים, מתלהם על השופטים, מתעצבן לאחר כל פסיקה. השחקנים רואים זאת, ונראה שהם פשוט מאוהבים בו.

נעים מזכיר לי מאוד את שייע פיינגבוים, מאמן הידוע במומחיותו להחדיר מוטיבציה לשחקניו, שבזכותה היה אחראי להצלת קבוצות מירידה לליגה השנייה, ביניהן הפועל ראשל"צ, בני יהודה ת"א והפועל תל אביב בסוף שנות ה-90 ועונת 2004/05 בהתאמה. הדמיון בין השניים הוא באופן בו הם "מרעילים" את השחקנים בכל משחק ללחימה והקרבה, עוד לפני עלייתם לכר הדשא.

למרות הצלחתו בהפועל פתח תקווה המרוסקת, פיטרו אותו מנהליו לוי (בתמונה) וסיני
צילום מסך : ספורט 5


בעונה הקודמת, הפועל פתח תקווה הייתה מרוסקת. אף מאמן לא רצה לקחת  את המושכות שלה כשהייתה בתחתית ליגת העל. נעים לא חשש, תפס פיקוד, ליכד אוסף של שחקנים צעירים, והוביל אותם כל הדרך להישרדות בליגה. הוא רשם עימם הישג מרשים כשהקבוצה הדיחה את מכבי תל אביב בסיבוב ח' בגביע המדינה, לאחר שהושקעו בה סכומי עתק בהבאת שחקנים חדשים ויקרים.

במקביל להצלחה המקצועית, נעים היה צריך להתעסק בעימותים עם אנשי ההנהלה שלו, דני לוי ותומר סיני, שלבסוף פיטרו אותו מתפקידו מסיבות שאינן מקצועיות. ואם זה לא מספיק לאירועים השליליים שעברו עליו, אז שמו נקשר גם לפרשת הכדור המרכזי, בה נעצרו בעלי תפקידים מענף הכדורגל בחשד להטיית משחקים. נעים נעצר וצולם כשהוא נכנס אל תחנת המשטרה ביבנה. הדבר לא הוסיף לכבודו ולמקצועיותו, וגרם להכפשתו לשווא - כי הוא יצא נקי מהפרשה. לא מעט היו יכולים להישבר בנקודת שפל שכזאת. אבל נעים לא התייאש, ולא נתן לפרשה לקבור את שמו או את הקריירה המקצועית שלו. 

חוסנו הנפשי נראה דרך רגלי שחקני בית"ר ירושלים מהמחזור הראשון של עונת 2011/12. הרי על מאמן בבית"ר ירושלים יש לחץ רב, כשקהל אוהדי הקבוצה לא נחשב לאחד מהסבלנים בארץ, וזאת בלשון המעטה. בינתיים נעים עושה את העבודה, ועושה אותה טוב. ממש מוציא מים מהסלע. הוא מתנהל עם שחקנים צעירים שיורקים דם עבורו, תקציב בינוני ומערכת סופר- לחוצה.

במידה שנעים יצליח בסוף העונה להביא את בית"ר ירושלים למקום במרכז טבלת ליגת העל ומעלה, הדבר ייחשב להצלחה. אפילו אני, בתור אוהד הפועל תל אביב, מתגעגע לימים בהם המשחקים בין הקבוצות היו חלק ממאבק אליפות צמוד. אז באצטדיוני בלומפילד או טדי, זה לא היה משנה, האווירה הייתה מחשמלת. ידענו שבניצחון - האליפות שלנו, ובהפסד - האליפות שייכת לבית"ר. אז נכון שהימים הללו נראים רחוקים, וחזרתה של בית"ר ירושלים למאבקי האליפות הינה תהליך שלוקח זמן ומצריך כסף שכרגע אין לקבוצה. אולם אולי עכשיו, כשנעים בראש המערכת, האוהדים יכולים לחלום מחדש. כי לפחות בעמדת המאמן, יש להם בעל בית שנותן עבורם את נשמתו.

____________

האיש הלא נכון - טעות עשו בבית"ר ירושלים כשבחרו את יובל נעים למאמן. יואב מלכה בטוח שרק אלי אוחנה יכול להחזיר לה את הכתר

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©