הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אהבה עם תג מחיר
 
הילה ריינשטיין סולדת מכך שזוגיות הפכה לחלק בלתי נפרד מתרבות הצריכה, ומאמינה שלמילים ומחוות יש ערך רב יותר מאשר טיפ שמן למלצרית על ארוחה פלצנית
מאת הילה ריינשטיין | 05.10.2011
 

לראשונה מזה 26 שנה חגגתי את יום הולדתי עם חבר. כל מי שהכרתי עד אז היה בחור בינוני או כזה שלא היה ראוי להכרה בתור הבחור שאיתי. מאוד נהניתי כאשר חגגנו יחד עם משפחתי. הוא שיחק כדורגל עם הגברים, ונהנינו משיחה טובה, אלכוהול וארוחת על האש. דווקא את יום האהבה העברי חגגנו בנפרד, כשכל אחד עסוק בשגרת יומו. פתחנו וסגרנו אותו בברכה, כשכל אחד במיטתו. חלק מכם אולי ירים גבה, אבל אני לא מבינה מדוע בובת דובי או פרחים הם סימן לכמות הרגש שלו כלפיי. הרעיון של לקבל מתנה כי צריך, משום שיום האהבה הגיע, אומרת דרשני על החברה שלנו.

את האהבה צריך לחגוג בכל יום, ולא רק באמצעות כסף. שיחת נפש טובה לאחר יום ארוך מהנה הרבה יותר מאשר תשלום על ארוחת ערב זוגית במסעדה.  אין צורך לבזבז המון כסף כדי ליהנות מחברת המין השני בארוחה טובה, וסטייק אנטריקוט או אסאדו טובים יותר דווקא בעל-האש ביתי מאשר במסעדה בה המחיר גבוה יותר ומלא פוזה. מפליא שבחברה בה אנחנו חיים האינדיקציה לאהבת אמת טומנת בחובה תשלום על אנטריקוט וטיפ שמן למלצרית.

בכלל, מתי הכסף הפך לשווה ערך לאהבה? האם העובדה שבחור קונה לחברתו פריט או משלם עליה בדייט מעידה על עוצמת הרגש שלו? כאילו שכמות הכסף שהוא מוציא עליה מלמדת על מידת האהבה שלו ומחזקת אותה. כנראה שהקפיטליזם לימד אותנו טוב יותר מכול מה שלימד אותנו קופידון. איך הגענו למצב בו הריב על התשלום בין שני המינים הוא זה שאמור להעיד כי הגבר אכן אוהב או לא? הסברה הרווחת היא כי העובדה שהגבר משלם את החשבון בלי להניד עפעף ואף משאיר טיפ שמן מעידה כי האהבה שלו חזקה יותר. אומנם אף אחת לא אוהבת בחור קמצן, אבל עם כל הסלידה מקמצנות, גם פזרנות יתר על המין היפה לא מעידה כי הבחור אוהב יותר.

שיחת נפש טובה לאחר יום ארוך, מהנה הרבה יותר
תצלום : sxc

באהבה אין מחיר לחפצים או מחוות. אין צורך בכך שגבר יגהץ כל הזמן את כרטיס האשראי שלו כדי להוכיח עד כמה הוא אוהב או מעריך. אני מעדיפה בחור שאוהב אותי בגלל מי שאני, ולא בגלל שאני לבושה בבגדים היפים שהוא קנה לי. אני לא רוצה להיות האישה הקטנה והיפה של אף גבר, אני רוצה להיות אישה שאוהבת את הגבר שלה גם אם התחלקנו בחשבון. שלא תבינו לא נכון, כיף מאוד לקבל מתנה ביום חג, אבל יותר נחמד לקבל השקעה בצורת מסרון באמצע יום קשה שמעיד על תשומת לב או מפתח לדירה שלו, ואפילו לפתוח אצלו את המקרר ולמצוא מעדן שרק השבוע סיפרתי לו שאני אוהבת במיוחד.

אומנם כיף מאוד ליהנות מן המתנה שקנה ליום הולדתי, ולא אסתיר כי אני נהנית כאשר מחמיאים לי עליה. אבל יותר מהנה לדעת שהמתנה, שהוא השקיע רבות בבחירתה, היא בדיוק מה שהייתי זקוקה לו. מתנות אינן אמורות להיות תוצר רק של כסף אלא של מחשבה. מתנה טובה משלבת בין צורך ותקשורת, והעובדה שהוא הבין כי אני חושקת בטבעת כסף ליום יום, ולא בשרשרת - כי יש לי כאלו הרבה, מראה שהוא פשוט יודע לקרוא אותי. יכול מאוד להיות שאני שייכת לזן נכחד, נדיר ותמים, שאומנם אוהב יהלומים ושוקולדים אבל חושב שגבר שהלב שלו מתוק משוקולד ומעשיו נקיים משקרים וממשחקים שווה יותר.

אני שייכת לאותם האנשים ששומרים ברכות יום הולדת וכרטיסי ברכה כי בשבילי הברכה, המחווה והמילה הכתובה שוות יותר מהשקית האדומה והזוהרת שבה הייתה המתנה. אני אדם לא חומרני (אגב, הבנקאית שלי בטח תסתור את התיאוריה הזו) וכשזה נוגע למתנות, אני מעדיפה ליהנות מהאהבה שלי כמות שהיא. בשבילי, הידיעה שהגבר שאיתי הוא אומנם לא האחד שרציתי מלכתחילה, זה שפנטזתי עליו בגיל 13 בעודי קוראת רומן מטופש אלא זה שליבי בחר - שווה יותר מכל יהלום 21 קראט. אני מעדיפה לחשוב שקופידון מתעלה על הקפיטליזם, וכי יש עדיין באהבה הרבה יותר מרק ממון.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©