הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה מכתב פרידה
 
עילם מילוא עושה חשבון עם מאמן הנבחרת בכדורגל, לואיס פרננדז, לאחר שנכשלה בעלייה ליורו 2012. גם טל בנין ואבי לוזון לא יוצאים זכים
מאת עילם מילוא | 15.10.2011
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

לואיס פרננדז, כשלת באימון נבחרת ישראל בכדורגל בקמפיין יורו 2012,  ואינני יודע מה נזכור ממך, האדון הצרפתי המנומס. אם נסתכל על ההיסטוריה של הנבחרת, נגלה שאתה רחוק מלהיות אשם. הרי גם עשרות שנים לפניך לא עלינו לאף טורניר מכובד. ובכל זאת כשלת בגדול.

חשוב לי להבהיר שאין לי כלום נגדך, אני אפילו מחבב אותך. אבל אני חייב להיות כן, מעולם לא חשבתי שאתה מתאים לאימון הנבחרת הלאומית. על סמך מה מינו אותך? האם הרזומה שלך עשיר כמו של דרור קשטן או אברהם גרנט? ובכלל, תמיד הייתי ותמיד אהיה בעד מאמן ישראלי. כזה שמכיר את השטח באמת מקרוב. לאורכו של כל הקמפיין הוכחת שאתה אדם נחמד ונעים הליכות, הסכמת תמיד להתראיין, ואפילו המתורגמן שלך היה חביב. אך האם נהגת כמקצוען? רחוק מכך.

אתה אחראי ללא מעט טעויות שנעשו בנבחרת בשנתיים שאתה מכהן כמאמן: הפכת את חולצת נבחרת ישראל, שנחשבת ליוקרתית מכולן, לכזו שכל טירון בכדורגל הישראלי זוכה ללבוש. ביזית אותה. זימנת עשרות שחקנים שמעולם לא חשבו שהם מועמדים לסגל הנבחרת, והאשמת לא פעם את אנשי התקשורת שהם אינם רוצים בהצלחת הנבחרת. פלא שהיו פרסומים שליליים נגדך?

לאורך כל הקמפיין התנהל כאדם נחמד, אבל לא כמקצוען. לואיס פרננדז
תצלומים : באדיבות אתר ההתאחדות לכדורגל


הרשה לי לומר לך שאם אתה חולם לאמן אי פעם נבחרת באמת גדולה, כמו זו של הממלכה האנגלית, דע לך ששם הצהובונים ימצצו את דמך. כך שלהאשים את תקשורת הספורט הישראלית בכך שהביאה לכישלון הנבחרת באמצעות סיקור שלילי ולחץ שיצרה, זו התנהגות ילדותית, הרחוקה מאוד מהדבר שבשבילו הביאו אותך: מקצוענות. והתוצאות היו בהתאם.

אבל לא רק אתה אשם בכישלון אלא גם העוזר הנאמן שלך, טל בנין. אומנם, יש לי הרבה סימפטיה כלפיו, אך לאורכה של כל הדרך הלא ברורה שעשיתם יחד, הוא שימש עבורך בובה על חוט. כבר בעיצומו של הקמפיין כתבתי שהוא לא מפגין נוכחות מספקת בזירה התקשורתית, וקיוויתי שהדבר ישתנה. לצערי, התקווה לא התגשמה.
גם השחקנים לא נקיים מאשמה. אני באמת מאמין בדור הנוכחי, וחושב שיש בו המון כישרון. מדי שבוע חובבי הכדורגל בישראל שומעים על הישגיהם של הכדורגלנים הישראלים שמככבים בקבוצות באירופה. אבל מדוע הם קופאים על השמרים כשהם מגיעים למשימה הלאומית? האם זה גדול עליהם? האם האשמה טמונה בכמות האימונים המועטה שיש לשחקני הנבחרת יחד?

הנבחרת לא הייתה לרגע אחד בתמונת העלייה מהבית בו התמודדה באמת, מכיוון שלא היוותה יריבה ראויה ליוון או קרואטיה. ובכל זאת, כשהסתיימה הגרלת הבית, הפרשנים ועסקני הכדורגל הישראלים השחצנים, שמעולם לא עלו לטורניר היורו לא המתינו, ומיד שמחו על קלות הבית. לעומתם, אני בטוח שהפרשנים והעסקנים של הנבחרות מהצד השני של הבית שמחו יותר.

שימש בובה על חוט עבור פרננדז. טל בנין
תצלומים : באדיבות אתר ההתאחדות לכדורגל


בנימה של אופטימיות לעתיד ורוד יותר, אני פונה ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון. ראה, אני מכבד אותך ובהחלט חושב שאתה יכול לקדם את הכדורגל שלנו, אבל אם אתה באמת רוצה בטובתו, חשוב שתבין שכנראה לא נעפיל לאף טורניר בכהונתך. אולם אתה זה שיכול להתחיל להשריש דרך.
כדאי שתשקיע את הכסף במחלקות הנוער ובמתקנים ראויים, ותמנה מאמן מקומי עם שכר פרופורציונלי.

עצה שלי: תן לאלי גוטמן את המושכות, וליותר מקמפיין אחד. כך שגם אם לא נעפיל לטורניר המונדיאל ב-2014, הוא בטוח יתחיל לבנות דרך בנבחרת, בדיוק כמו שעשה בשנתיים וחצי האחרונות בהפועל תל אביב. היא תאפשר לבא אחריו לחלום על העפלה לטורנירים גדולים אחרי כמעט 50 שנה מאז המונדיאל ההוא במקסיקו 1970. הכישלונות של הנבחרת כבר נמאסו עליי. אני רוצה לראות שיטה ודרך, ולזכור לעולם את הישגי המאמן הבא של נבחרת ישראל בכדורגל.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©