הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיחזור וולגרי
 
מה קורה כשרווק סטלן וחברו הנשוי פלוס 3 מחליפים תפקידים? את התשובה תוכלו למצוא בסרט "חיים בהחלפה", אבל יואב כהן מציע שלא תתאמצו להחליף בגדים כדי לצאת מהבית
מאת יואב כהן | 29.10.2011
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

ההגדרה ההולמת ביותר ל"חיים בהחלפה" היא סרט שמתאים לערב שקט עם החברה או עם בירות וחברים. אומנם יש בו כמה סצנות שמעלות חיוך על השפתיים, אבל הוא עדיין לא שווה את הטרחה לנסוע לבית הקולנוע, לחפש חנייה, ובסוף עוד לשלם מחיר מוגזם על כרטיס.

במרכז העלילה דייב לוקווד (ג'ייסון בייטמן), עורך דין שאפתן וחרוץ שנמצא צעד אחד לפני קבלת מעמד של שותף במשרד ומיטץ' פלנקו (ריאן ריינולדס) שחקן בסרטי Lorno (פורנו רך). בעוד שהראשון נשוי לג'יימי (לזלי מאן), אבא לשלושה ילדים קטנים שלא מוצא דקה לעצמו בחייו העמוסים, חברו הטוב הוא רווק הולל, בטלן וסטלן. בדרך חזרה הביתה מבילוי משותף הם מוכרחים ללכת לשירותים, ומכיוון שאין כאלה בנמצא, הם עושים את צרכיהם בתוך מזרקה.

כל אחד מספר איך היה מתחלף עם חייו של חברו, והמזרקה מגשימה את משאלתם בן רגע.
כך יוצא שהרווק ההולל חי חיי משפחה, והבעל הנאמן משתחרר מכול הכבלים. מכאן והלאה, כמו בסרטים דומים, מתחילה שרשרת של תקלות ואי הבנות משעשעות, שגורמות לשני הגיבורים להבין דבר או שניים לגבי עצמם, אבל בעיקר להעריך מחדש את אורח החיים הקודם שלהם. ההומור בסרט בא לידי ביטוי כבר באחת הסצנות הראשונות כשבנו של דייב עושה עליו קקי בזמן שהוא מנסה להחליף לו חיתול.

כמה צפוי שהתינוק של דייב יעשה קקי על מיטץ' כשהוא מחליף לו חיתול. "חיים בהחלפה"
 

זהו הומור וולגרי המבוסס על קללות, הבלחות של שדיים והמון דיבורים על סקס. או בקיצור, בדיחות ששחר חסון היה גאה להשתמש בהן. מעבר לזה החיסרון של הסרט נובע בעיקר מעלילה לא אמינה, וממשחקם הלוקה בחסר של בייטמן וריינולדס. אומנם התפקידים שלהם מתאימים להם כמו כפפה ליד, אך ברגע שבו אורח חייהם משתנה, הם מצליחים לקחת את העלילה הבדיונית ממילא לשלב שבו היא מאבדת מהחן שלה.

גם העובדה ששאר הדמויות די אדישות לשינויים שחלים בדמויות הראשיות תורמת לחוסר האמינות. לדוגמה, האם נראה להם הגיוני שאדם שמתנגד לאלימות וחושב שניתן לפתור הכול בדרכי נועם כדייב, פתאום יסביר לבתו שזה בסדר להרביץ לילדה שמציקה לה. או כשמיטץ' בגופו של דייב מנסה לסגור עסקה שתהפוך אותו לשותף, אך היא כמעט מתפוצצת בגלל חוסר יכולתו לענות על שאלות משפטיות. מה גם שאף אחד בחדר לא תוהה כיצד עורך דין מוביל לא מסוגל לענות על שאלות משפטיות פשוטות. למרות שבסופו של דבר העסקה כן יוצאת לפועל, מדובר במקריות רבה.

בסופו של דבר הדמויות (ממש כמו הצופים) שוכחות מהר מדי את מה שאירע להן זמן קצר לפני כן. הסיבה לכך נובעת מכך שאין בסרט סצנה מכוננת. הבמאי דיוויד דובקין שיחזר עלילה שהוצגה כבר בסרטים אחרים ("שישי הפוך", "יצאת גבר"), אך עשה זאת בצורה סתמית. במקום קומדיה איכותית, הוא יצר סרט שלא מחדש דבר. למי שמחפש קומדיה קלילה שגורמת לצחוק רגעי זה יתאים, אבל אני ממליץ לראות אותה בבית.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©