הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אפ-ל-יה
 
אדי אדמון דורש צדק מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, שמחפף בעונשים להפועל תל אביב על מעשיהם המכוערים של האוהדים
מאת אדי אדמון | 31.10.2011
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


דייני בית הדין של ההתאחדות לכדורגל צריכים להתבייש. איך ייתכן כי אוהדי הפועל תל אביב, שצועקים קריאות גנאי קשות ומרססים צלבי קרס על קירות השירותים באצטדיון בלומפילד מקבלים עונש קל של סגירת שערים 4-5 בשני משחקים חסרי עניין? איך ייתכן שאוהדים של קבוצות אחרות קיבלו עונשים קשים יותר על פעולות דומות מבחינת חומרתן או חמורות פחות?

בשנים האחרונות הדיינים מפעילים את ה"תקנון" הקבוע, ומטילים עונש של משחק רדיוס ללא קהל באופן שיטתי על כל האוהדים, ללא קשר להתנהגותם. הפעם, עונש זה זיכה את אוהדי הפועל תל אביב מן ההפקר. ההחלטה שהתקבלה בבית הדין היא פרס לאותה חבורת ילדים טיפשים שריססו על קירות השירותים בשער 11 באצטדיון בלומפילד זוועות, כמו קללות לאבי כהן ז"ל, צלבי קרס וסיסמאות כמו  "שואה למכבי" ו"מכבי נאצים".

ית
ר על כן, ההחלטה ההזויה של המשטרה - לבקש מאנשי הנהלת הפועל תל אביב לתת לה רשימה של 20 אוהדים בעיתיים, היא בגדר בדיחה במקרה הטוב. ההנהלה איננה חוקרת משטרה, ואין זה צודק שהיא תשמש ככזו כנגד אוהדיה. ובכל זאת, הנהלת הקבוצה הפנתה את הרשימה המבוקשת, ואף קיבלה מבית הדין עונש רדיוס של סגירת שערים 4-5 בשני משחקים ביתיים נגד הפועל עירוני "ניר" רמת השרון ונגד הפועל ראשון לציון.

תעזבו את השואה והנאצים, גם בצחוק אין לזה מקום. אוהדי הפועל תל אביב
 


מדובר בעונש מגוחך משתי סיבות: הראשונה, אפקט העונש לא יורגש, שכן מדובר במשחקים פחות מעניינים, לעומת המשחק שייערך לפני נגד מכבי חיפה עם קהל, והשנייה היא כי אותם אוהדים מתפרעים, שכביכול יושבים רק בשערים 4-5, יוכלו לשבת בשערים אחרים במשחקים נגד רמת השרון וראשון לציון. אבל לא רק אני זועם על בית הדין של ההתאחדות גם בעלת הפועל באר שבע, אלונה ברקת, המומה וזועמת לנוכח העונש שקיבלה קבוצתה בגין זריקת רימון על ידי אוהד הקבוצה במשחק נגד מכבי חיפה- קנס בסך 10,000 שקלים ומשחק ללא קהל בפועל.

למען הגילוי הנאות, אני אוהד מכבי תל אביב או אם תרצו צהוב מכף רגל ועד ראש, אבל אני לא מופרע. אומנם חלק מקהל אוהדי מכבי שורק בוז ושר שירי גזענות לשחקן הפועל תל אביב, סלים טועמה, אבל אני יושב בגוש הענק של האוהדים שלא שר שירים כאלו, משתיק את אלו ששרים, וחושב שאין במגרש הכדורגל מקום לגזענות. בניגוד לאוהדי הפועל תל אביב, "זכיתי" להפסיד המון משחקים בשנים האחרונות מכיוון שבית הדין העניש קולקטיבית את אוהדי מכבי תל אביב על אותן קריאות גזעניות, במשחקי רדיוס ללא קהל, כאשר למרבית האוהדים לא היה חלק בה.

צודקת ברקת שההחלטה של בית הדין אינה שוויונית ומפלה. מצב כזה לא ייתכן. כמו כן, הייתי מצפה שדייני ההתאחדות יפעלו בצורה יצירתית יותר ויוציאו אותה תקנת רדיוס מהעונשים שמופעלים נגד כל קבוצות הליגה. אם בטורקיה מצאו עונשים יצירתיים כמו כניסה לנשים בלבד, הייתי מצפה מהמוח היהודי של הדיינים למצוא פתרון הולם, ולהחזיר את המשטרה שתטפל בעבריינים. אז, אותם מתפרעים יזכו למכה כואבת ומרתיעה. ולאוהדי הפועל תל אביב: אני חושב שמוטב שתתעסקו בקבוצה שלכם, לנוכח היתרון האיכותי שלכם על הדשא בשנים האחרונות. ואם עדיין קשה לכם, תעזבו את השואה והנאצים - באמת שאין לזה מקום וגם לא בצחוק.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©