הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מר קופל, לעיונך
 
ליגת העל בכדורסל מתה מבחינת העניין בקרב האוהדים, אבל למשה ברדה יש כמה רעיונות איך להשיב אותה לתחייה
מאת משה ברדה | 25.11.2011
 

דרושים לנו עוד כתבים וצלמים. רוצים להצטרף? בואו למפגש היכרות עם העורכים שיתקיים ביום שישי 09/12/2011 ב-10:00 במערכת "הזיקית" (חדר 201) בבית הספר לתקשורת. להרשמה | לפרטים

(המודעה רלוונטית רק לסטודנטים ולבוגרים של בית הספר לתקשורת, המסלול האקדמי המכללה למינהל)


_________________________

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

ליגת העל בכדורסל גוססת כבר 20 שנה. וזה לא משנה מה ינסו לעשות אנשי המינהלת על מנת לשפר את המצב במגרשים. הם כבר היו צריכים להבין מזמן כי כל ניסיונות ההחיאה כשלו, ממש כמו כוסות רוח למת. עם זאת, רגע לפני שמספידים את הליגה, חייבים להבין שלא הכול גמור ויש  סיכוי להחיותה.

המינהלת טענה בשנים האחרונות שהחוק הרוסי ישפר את מצבו ומעמדו של הכדורסלן הישראלי, שהפיינל פור יוצר ליגה שוויונית, ושהגבלת מספר הזרים תעשה רק טוב לענף. חשוב מכך, אמרו שהליגה מעניינת. אולם בפועל הקבוצות נפגעו, הכדורסלן הישראלי לא התקדם, והסובלים העיקריים היו האוהדים.

החוק הרוסי בוטל חמש שנים לאחר שנכנס לתוקף, את הפיינל פור מאיימים  אוהדי הקבוצות להחרים שנה אחרי שנה, ועל הגבלת רישום השחקנים הזרים בטופס המשחק לארבעה בלבד, כנראה שנבכה לדורות. אבל לזכותו של יו"ר המינהלת, אבנר קופל, ייאמר כי הוא תמיד רצה בטוב. אך רצון לחוד ותוצאות לחוד. מאמנים עסוקים בליצור קבוצות שמתפקדות כמו שמיכות טלאים. הם עסוקים בלנחש איזה שחקן זר יגיע מוכן למשחק, במקום לגרום לשחקן ישראלי לרצות להילחם על דקות המשחק שמגיעות לו.

שחקנים ישראלים בודדים מקבלים דקות משחק ומחזירים תמורה. גיא פניני
תצלומים: חגי אהרון ועדי אבישי, אתר מנהלת הליגה


למרבה המזל ישנם שחקנים ישראלים בודדים שמקבלים דקות משחק ממאמניהם ומחזירים תמורה, כמו גיא פניני ויוגב אוחיון ממכבי תל אביב (לו רבים חזו את תפקיד נער הפוסטר של הקבוצה לעונת 2011/12, ועד כה התבדו) ואחת ההפתעות הנעימות של העונה, שלומי הרוש מהפועל חולון. השלושה לא מפחדים לדמם על הפרקט כדי לזכות בעוד דקות משחק. אבל את אנשי המינהלת, וקופל בראשם, היכולת הטובה הזו לא מעניינת במיוחד. הם ממשיכים לנסות ולמסחר ליגה שספק אם יש בה עניין כלשהו, במקום להתמקד בשיפור תנאיו של השחקן הישראלי וקידומו.

האשמה לא מופנית רק אל קופל אלא גם לתקשורת הספורט. היא מנסה ליצור עניין בליגה על ידי פיקנטריה זולה בדמות פרומואים אודות הסופר קלאסיקו של הכדורסל הישראלי - התמודדות בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים. היא גם ממשיכה לסקר את הליגה באופן נרחב, בין אם בשידורים ישירים בערוץ הספורט ובין אם במקום מכובד במדורי הספורט המודפסים - אך לא חדלה לטעון במקביל כי אין בליגה עניין.

חובבי כדורסל יקרים, אם אתם חושבים שכרגע עתיד הליגה מצוי בעלטה מוחלטת, אתם בהחלט צודקים. אבל הרשו לי להזכיר לכם שתמיד ניתן למצוא את האור שבקצה המנהרה - עמוקה וחשוכה ככל שתהיה. ניתן להציל את הליגה, ואפילו להחזיר אתכם, האוהדים, למגרשים. לדוגמה, מה יקרה אם המינהלת תחלק מענקים לקבוצות בהתאם לכמות האוהדים שמגיעה למגרשים? ניתן למנף את הרעיון בעזרת קמפיינים שיווקיים, כשהמענק יעזור כלכלית לקבוצות, והתחרות עליו תגרום לאוהדים רבים יותר להגיע למגרשים על מנת לתמוך בקבוצותיהם. ולא מהסיבות שמביאות חלק מהם כיום, כמו תחרויות הקליעה, שמזכות בפרסים.

קופל צריך להפסיק לנסות למשוך אוהדים למגרשים בסיסמאות מתוחכמות ובחוקים, שבפועל פוגעים יותר בקבוצות מאשר מועילים להן, ומרחיקים משקיעים אפשריים במקום לקרבם. הגיע הזמן שמישהו יציל את הענף, כי 11 אלף אוהדים באירוע הפיינל פור בסוף העונה לא מפצים ולו במעט על עונה שלמה של מגרשים ריקים.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. לדעתי אתה טועה
אוהד מודאג 28.11.2011
 
טעות בידיך....
זה שהבין את דברי המשורר 28.11.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©