הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש מקום באמצע?
 
עודד אליאסי בודק באיזה צד של המפה הפוליטית הוא נמצא. ואתם?
מאת עודד אליאסי | 07.12.2011
 >>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

אם אתה חושב שהתיקון ל"חוק לשון הרע" לא באמת נוצר על מנת לשמור על אזרח שקיבל טוקבק שלילי אלא נולד מאינטרס מובהק של הממשלה למנוע כל ביקורת כלפיה, אז יגידו שאתה שמאלני. אם אתה חושב שעיתונאים מגזימים לפעמים בניסיונותיהם להדביק לראש הממשלה פרשיות, עד כדי ניהול מעקב בדרום תל אביב אחרי המטפלת של אבא של אשתו, אז יגידו שאתה ימני.

אם אתה חושב ששר החוץ הנוכחי מפרש את תפקידו כלעשות הכול חוץ ממה שהוא אמור לעשות, אז יגידו שאתה שמאלני. אם אתה חושב שצריך להעניק לחברת הכנסת חנין זועבי, שהייתה על ספינת המרמרה בעת המשט לעזה, את חיבוקם החם של לפחות 72 אסירים בטחוניים בתא חנוק בכלא מגידו בלי שתהיה לה אפשרות חנינה, אז יגידו שאתה ימני.

אתה ימני - אם אתה בטוח שהמדים של החיילים הם לא מבחנות לרוק של מפגינים
 

אם אתה חושב שצריך לנסות לשפר מעט את מדיניות המחסומים או לפחות להשליך לכלא חייל שמתעלל בפלסטיני, ולו רק כדי לשפר את תדמיתה של ישראל בעיני העולם, אז יגידו שאתה שמאלני. אם אתה חושב שללא המחסומים וגדר ההפרדה זה יהיה בלתי אפשרי לחיות בישראל בלי לפתוח את העיתון ולראות תמונות של 18 ישראלים ז"ל מדי בוקר, אז יגידו שאתה ימני.

אם אתה חושב שזה טוב שיצאנו מעזה כי "לך תפתח ציר בשש בבוקר בלי מטען צד ודם על המדים בשביל כמה אידיאליסטים עקשנים", אז יגידו שאתה שמאלני. אם אתה חושב שזה רע שיצאנו מעזה כי כך התשובה של ילד משדרות לשאלה: "עם איזה צבע של מכחול אתה הכי אוהב לצבוע?" לא תהיה בשום אופן "צבע אדום", אז יגידו שאתה ימני.

אם אתה חושב שזו זכותו של במאי לעשות סרט על החוויות הקשות משירותו הצבאי האפל והלא פשוט, אז יגידו שאתה שמאלני. אם אתה חושב שהדוגמנית הישראלית בר רפאלי לא צריכה לייצג את משרד התיירות כי היא לא שירתה בצבא וגם גאה בזה, אז יגידו שאתה ימני.

אתה שמאלני - אם אתה חושב שצריך להעיף לכלא חייל שמתעלל בפלסטיני
תצלום: מאל בנאוליאל

אם אתה תומך במחאה החברתית, מאמין שהחזירים צריכים לשחרר קצת לשאר חיות המשק, וחושב שצריך לאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה צנועה בלי למכור את חייהם לשרי אריסון, אז יגידו שאתה שמאלני. אם אתה תומך במחאה החברתית, אבל חושב שאין הרבה מה לעשות, כי זו כלכלה שמקבלת שבחים בעולם על התנהלותה, ודירה קטנה בשדרות רוטשילד היא טירה לעומת מה שאפשר לקבל במרכז מנהטן באותו הסכום, אז יגידו שאתה ימני.

אם אתה בטוח שמתנחלים לא צורכים כל כך הרבה שמן זית בשביל כל העצים שהם מנסים לעקור, אז יגידו שאתה שמאלני. אם אתה חושב שהמדים של החיילים בצבא הם לא מבחנות לבדיקת רוק של פעילים נגד הגדר, אז יגידו שאתה ימני. אם אתה חושב שזה הזוי שלא תאילנדים או סודאנים אלא אלפי פלסטינאים הם אלה שמועסקים מדי יום על ידי מתנחלים כדי שיבנו להם את הבתים, אז יגידו שאתה שמאלני. אם אתה חושב שיש הגיון בשמירת רצף טריטוריאלי והגנה על הגבולות של עם שלא יכול לרדת לרגע מהמשמר, אז יגידו שאתה ימני.

אם קוראים לך יאיר לפיד, זה בסדר להרגיש קצת מבולבל לאחר קריאת שורות אלו. אך אם אתה חושב שאין סיכוי לנסות להסביר את עצמך למישהו שלא מקשיב לך באמת אלא רק מכין במוחו מחסנית של משפטי מחץ שינצחו לו את הוויכוח או שזה בלתי אפשרי להביע את דעתך הפוליטית, המדינית או הכלכלית בלי שתקבל מיד מדבקת "שמאל" או "ימין", אז אני אגיד לך שאתה צודק.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©