הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר נמוך ממסי
 
פגיעה באמון של הצופים והתערבות מלוכלכת במאבק בין ברצלונה לריאל מדריד - הכול בגלל תמונה פרובוקטיבית ומיותרת בעמוד הפייסבוק של ערוץ הספורט
מאת גלעד אגמון | 12.12.2011
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


סביר להניח שאין אוהד כדורגל אמיתי אחד בעולם שלא יודע מהו הסופר קלאסיקו. בעצם למה להרחיק לכת? גם בין אלה שהשכלתם בענף מסתכמת בשאלה מהו נבדל, וגם בין אלה שיבחרו להאזין בפעם המי יודע כמה לכוכביהם מ"אמריקן איידול" על פני שדרן הכדורגל הצווחן מהטלוויזיה של השכן, מעטים הם האנשים אשר לא מודעים למונח שמציין את המפגש בין שתי הענקיות, ריאל מדריד וברצלונה, לעימות במסכת הקרבות הפיקנטית, לה מסורת עתיקת יומין.

בין הספרדיות ישנה שנאה שחורגת לעיתים מגבולות הספורט. כשהיא מתבטאת על הדשא - זה מקובל. כשהיא מתבטאת בין האוהדים זה בסדר ואף חלק מהעניין, כל עוד לא מדובר באלימות פיסית. אפילו כאשר עיתוני ספרד מסקרים כל קבוצה באופן חד צדדי זה נסבל, כיוון שידוע לכולם מראש שהעיתון מזוהה ואף גובל בהיותו מטעם, כמו עיתוני המפלגה ששררו בעבר בישראל, וכשהנמען חשוף מלכתחילה לכך שלעיתון אין מימד אובייקטיבי, אזי חיצי הביקורת אינם דוקרים, וברכות ההלל הרבה פחות מדגדגות. אם כך, מתי מתחילה הבעיה?

ערוץ הספורט הגדול והחזק, שאינו זקוק לפרובוקציות כדי לחדור לשוק שהוא ממקימיו, עשה מעשה מלוכלך והתערב בבוטות בסכסוך לא לו. יום לאחר עוד ניצחון משכנע של הקטאלונים על הבלאנקוס ממדריד, העלה העמוד הרשמי שלו תמונה בה נראים נעליו ומכנסיו המופשלים של גבר מאחורי נעלי אישה, אשר רק דלת השירותים מסתירה את המעשה אותו לא ניסו להצפין ברמז מתוחכם מדי בלשון המעטה. כדי להשלים את הפאזל, על הדלת מצוירים סמלי הקבוצות במקום המתאים, בהתאמה למטאפורה שעניינה - ברצלונה ידעה את ריאל.

התגרות באוהדים שסבלו די והותר מצ'אבי, מסי וחבריהם
 

האם יכול להיות שבערוץ הספורט כל כך חוששים
מהמתחרה,
One, שמנסים לקרוא תיגר על כתר נרקיס הביצה? לצערם או דווקא לשמחתם של קברניטי הערוץ יש באמתחתו מגישים, פרשנים ויוצרים שהמילה רדידות זרה להם. במגרש של One כבר ירדו לגליצ'ים פעמים אין ספור שהדשא שם בכי רע. לכן ערוץ הספורט לא צריך לנצח את קורא התיגר במגרש שלו. מוטב שיישאר במגרש הביתי, שם הסטנדרטים אירופיים לרוב. משום כך, על מקבלי ההחלטות לא לאפשר לעורך תוכן זוטר לפגוע במוניטין שנבנה בהצלחה במשך כמעט שני עשורים.

המשפט שהתלווה לתמונה: "אוהדי ריאל, אנו מתנצלים מראש אבל התמונה פשוט קורעת", לא מהווה כפרה על ההתגרות המיותרת באוהדים שסבלו די והותר מצ'אבי, מסי וחבריהם. גם לא ניתן להתחבא מאחורי התירוץ שבסך הכול מדובר בעמוד שלהם בפייסבוק. הרשת החברתית אשר חובקת עולם, היא המדיום החם. ספי שקד, הפרסומאי הממולח, אמר לא מכבר שהיום כדאי להשקיע בפרסום בפייסבוק כיוון שהשיתוף שם מהיר לאין ערוך.

בסופו של יום, הבדיחה לא הייתה מזיזה לאוהדי ריאל אם הייתה מופיעה בעמוד האוהדים של ברצלונה או משותפת בין קירות המשתמשים הפרטיים. היא פוגענית כי ערוץ הספורט, כנראה באמצעות עורך תוכן אוהד ברצלונה, נקט צד רשמי במלחמת אוהדים, ובגד באמונו של ציבור לא מבוטל. כמובן שנזעקו חלקים ממנו ואיימו לפנות לנציב תלונות הציבור, ואף להחרים את הערוץ, אך מוטב לו להקדים תרופה למכה, להוריד את הפוסט בעצמו ולהתנצל בכנות. כל זאת, בלי לומר מילה על סקסיזם.

לאחר שלוש פניות לערוץ הספורט, התגובה שהתקבלה הייתה: "תגישו בכתב".

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
15 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. ערוץ קטלוני
שגיא 14.12.2011
 
 
2. הערוץ
מיכאל 14.12.2011
 
 
3. לא פעם ראשונה
אורית 14.12.2011
 
 
4. לא חדש
orit f 14.12.2011
 
 
5. אין מילים
יאיר 14.12.2011
 
 
6. פשוט באמת כדאי לנו אוהדי ריאל
ראול מדריד 14.12.2011
 
 
7. בושה
ויקו 15.12.2011
 
 
8. כתבה מעולה, בערוץ הספורט יושבים אוהדי ברצלונה
מוטי 15.12.2011
 
 
9. חוסר מקצועיות
דני 15.12.2011
 
 
10. קשה לי לתאר את זה הפוך
נטע-לי 16.12.2011
 
 
11. בתור אוהד ברצלונה, זה ביזיון
גיל ר. 16.12.2011
 
 
12. שטויות
עדי 16.12.2011
 
 
13. אף אחד לא שמע על סופר קלאסקו
נדב יעקובי 17.12.2011
 
 
14. אחלה כתבה :)
נטלי דדון 19.12.2011
 
 
15. ערוץ בארספורטלונה
בן 10.01.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©