הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמישהו יציל אותו
 
כשהגרדום מונח מעל הצוואר של ערוץ 10, דקה לפני הסגירה, יואב כהן מפנה אצבע מאשימה כלפי השלטון המחפש ערוץ שיודע רק להחמיא
מאת יואב כהן | 19.12.2011
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


ב-23 במרץ 2011 "המקור" גזרה את דינו של ערוץ 10, בעקבות עבודה עיתונאית ממדרגה ראשונה. בתוכנית הוצג תחקיר מיוחד על הנדבנים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, על פיו במשך 10 שנים, עד שנבחר בשנית לראשות הממשלה, הוא טס במטוסים הפרטיים של מולטי מיליונרים, והתארח במלונות יוקרה ברחבי העולם ("ביבי טורס"). בכך הפר לכאורה את הכללים החלים עליו כנבחר ציבור. מאותו רגע כנראה שמישהו שם לו את הערוץ למטרה.

אז נכון שהחוב של ערוץ 10 תפח ל-60 מיליון שקלים, והמצב שהביא לסגירתו כשר, אך מספיק לראות את תזמון ההחלטה על מנת להבין שבתוך כל הכשרות הזאת ישנו משהו מסריח ורקוב. במיוחד נוכח הוויתור של הממשלה על החוב של רשות השידור העומד על כ-300 מיליון שקלים. לאחרונה ישנה תחושה שכל כלי תקשורתי שאינו משביע את רצונו של השלטון, מועמד להיעלם מהמרחב הציבורי מיד. כך קרה לא מזמן ברשות השידור עם קרן נויבך, שפוטרה בטענה מגוחכת שאינה עוברת מסך. כך ייעשה לעיתונאי אשר ראש הממשלה אינו חפץ בעיקרו.

דוגמה שנייה לכך ניתן לראות בטענת בכירים בערוץ, שנאמר להם לכאורה שאם יפטרו או יוציאו לחופשה ללא תשלום את הכתב הבכיר רביב דרוקר, הכתב הפוליטי נדב פרי והכתב המשפטי ברוך קרא, הערוץ צפוי להינצל מהמשבר הנוכחי. התניה שמטרתה להדיר עיתונאים המבצעים תחקירים נגד הממשל או להפחיד כאלה הרוצים לעשות זאת.

הערוץ צובר הפסדים והרגולטור מתנהל כמו דנידין - רואה ואינו נראה. שלח ודרוקר
 

כאשר הוקם ערוץ 10 לפני עשור, הוא צבר הפסדים בסך שני מיליון דולרים תוך שבועיים מתחילת שידוריו. לקראת סוף אותה שנה זכה הערוץ להקלות ראשונות במחויבויותיו, ולמחיקת חובות השקעה בסך 100 מיליון שקלים. מדוע כבר אז לא חשב הרגולטור שזה רעיון טוב לפקח על התנהלותו הכלכלית, והחליט להתנהל כמו דנידין, רואה ואינו נראה. אם היה מבצע את תפקידו כראוי, רוב הסיכויים שהערוץ לא היה מגיע למצב הנוכחי.

למרות שבהרבה מובנים ערוץ 10 קרוב לערוץ 2 מבחינת אופי התוכניות, הוא עדיין מביא איתו מקוריות שאינה קיימת בערוצים אחרים. אם זה בתכנים המובאים במהדורות החדשות ואם זה בתוכניות כמו "לונדון וקירשנבאום" ו-"המקור", שאינן מהוות חלק נכבד מנוף לוח השידורים של הטלוויזיה בישראל. כולי תקווה שיימצא לבסוף הפתרון הנכון לשיקומו של הערוץ. אם זה אכן יקרה, מנהליו חייבים להשתפר בניהול הכלכלי שלו. פתרונות אפשריים הם צמצום המשכורות המכובדות של הטאלנטים, והמרת החובות להפקות מקור מעבר לנדרש ממנו.

ועדת הכלכלה חייבת לרדת מהעץ הגבוה שטיפסה עליו, ולקבל את הפתרונות המוצעים לה. כל פתרון שיוביל בסופו של דבר לסגירתו של הערוץ, ידרדר עוד יותר את חופש הביטוי לתהומות הנשייה, ויעלה את צביעותם של הפוליטיקאים על נס. הרי אף אחד לא מציע לסגור את הליכוד או את קדימה בעקבות דו"ח מבקר המדינה האחרון, שחשף בנוסף למימוני הנסיעות של נתניהו התנהלות לא סדירה של מפלגות אלה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. עצוב שנסגר. אבל אתה מטעה:
שי 23.12.2011
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©