הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אופטימי עם צעיף כחול
 
אלירן ברנשטיין משוכנע שאלי גוטמן, המאמן החדש של הנבחרת בכדורגל, יכול להחזיר את האטרקטיביות והגאווה לשחקנים ולאוהדים
מאת אלירן ברנשטיין | 05.01.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

אלי גוטמן הוא האיש שיחזיר את האטרקטיביות לנבחרת ישראל בכדורגל - את העטרה ליושנה. ולא רק אני חושב כך, גם בקרב אנשי עיתונות הספורט וציבור מאמני הכדורגל הישראליים יש קונצנזוס: גוטמן הוא הראוי ביותר לתפקיד מאמן הנבחרת.

 

נבחרת ישראל בכדורגל (ובכל ענפי הספורט, אבל לא אגלוש לשם) נמצאת כרגע בתקופת השפל הגדולה ביותר שלה ב-20 השנים האחרונות. ההתרגשות המיוחדת של חובבי הענף לפני משחקי הנבחרת נעלמה, כשכיום התעניינות הציבור בה מזכירה את ההתעניינות בקבוצות כדורגל בליגה א' דרום.

הישגיו של גוטמן ידועים: החל מהזכייה בגביע המדינה עם הפועל באר שבע בעונת 1996/7, וזכייה באליפות היסטורית עם הפועל חיפה בעונת 1998/9. אבל מה שהבטיח לו את תפקיד מחליפו של לואיס פרננדז הוא הדאבל הבלתי נשכח עם הפועל תל אביב בעונת 2009/10. גוטמן לקח את הקבוצה באמצע עונת 2007/08, הציל אותה מירידה לליגה הלאומית, ובנה בארבע עונות מכונה משומנת שהציגה כדורגל אטרקטיבי ויפה לעין בכל מגרש עליו שיחקה, בין אם זה בלומפילד, קריית אליעזר או סטאד דה ג'רלאנד בליון בצרפת. זו הייתה הקבוצה הטובה ביותר בהיסטוריה של הפועל תל אביב, ללא ספק.

מבחן הנאת הקהל מהנבחרת. (מימין לשמאל) שי הולצמן, ברקוביץ ומזרחי
תצלום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

היתרון הגדול ביותר שלו כמאמן צריך לבוא לידי ביטוי דווקא בנבחרת, כי גוטמן יודע להכין את השחקנים מבחינה טקטית באופן מושלם לכל משחק בנפרד, בהתאם לקבוצה נגדה הוא מתמודד (לכן כינויו הוא ה"גרמני"). המבחן שלו אינו צריך להיות מבחן התוצאה, לפחות לא בקמפיין הקרוב אלא מידת הצלחתו בהחזרת הצבע והגאווה ללחיים של השחקנים, ואוהדי הכדורגל לאצטדיון רמת גן. שיהיה כיף לראות את הבחורים בכחול לבן משחקים כדורגל, כמו בשנות ה-90, אז שיחקו בנבחרת חיים רביבו, אייל ברקוביץ' ואלון מזרחי.

לרשותו של גוטמן עומדים כל הכלים לעשות זאת: סגל רחב בן יותר מ-50 שחקנים, שזומנו על ידי פרננדז בקמפיין אותו ניתן לסכם במשפט אחד: "ברוך שפטרנו מעונשו של זה". גוטמן צריך לפתוח דף חדש, ולהראות שאת חולצת הנבחרת שחקנים צריכים להרוויח. לא על ידי משחק אחד טוב אלא על ידי תקופה משמעותית. כמו כן, לשחקנים המכונים ליגיונרים שאינם בכושר ואינם משחקים בקבוצותיהם באירופה, אין מקום בסגל הנבחרת. עדיף שחקן הרכב ומשמעותי מליגת העל, מאשר חלוץ כושל מהליגה הבלגית.

וינסטון צ'רצ'יל אמר שפסימיסט רואה קושי בכל הזדמנות, אך אופטימיסט רואה הזדמנות בכל קושי. לגוטמן אין מה להפסיד, יש לו רק מה להרוויח. כותב שורות אלה הוא האופטימי עם הצעיף הכחול. גוטמן יחזיר את הכבוד, האטרקטיביות והעניין לנבחרת ישראל בכדורגל, ואף יעלה אותה למונדיאל 2014 בברזיל. אל אל ישראל!

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©