הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתכלים עליי, בגללו
 
הוא מתאים לכל אירוע, נלבש על כל פריט ומתאים גם סתם כדי לשנות את מצב הרוח. נועה רון על טרנד הפאייט
מאת נועה רון | 09.01.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

כשאני קצת עצובה או אפילו על סף בכי נשי וטיפשי
, מסיבה שטחית כזו או אחרת, אני מתגאה בהם. אני אפילו מוכנה להודות שאני מבליטה אותם בכוונה כדי שיסתכלו עליהם. ואז - עליי. ועליהם. ושוב עליי בפעם האחרונה. אני עושה הכול כדי שאף בן אדם בחדר לא יפספס אותם. אני מוודאת שהם בולטים מתמיד, יושבים במקום, מושכים את מרב תשומת הלב, ואם להודות באמת, אני הכי נהנית כשמסתכלים עליי בגללם.

בכל אירוע חברתי, לכל השקה, פתיחה, הצגה או מופע, מגיעות הטובות מבין סלבריטאיות ארצנו במחלפותיהן, ומקפידות תמיד לקחת איתן את חברן הטוב, האחד שבגללו כולם ידברו עליהן למחרת, ובזכותו הן מקוות לקבל חמישה דרקונים אצל דורין אטיאס וגם את תואר ה"שיק" ולא את כינוי הגנאי "שוק". הפאייט.

היום על כל סוודר, ז'קט, שמלה, חולצה, נעליים ואפילו חזיות יש פאייטים. וכמו שטרנד נוהג לחרוש על עצמו, כשהוא מגיע, הוא נמצא בכל מקום. לכל חנות שלא תיכנסו, לכל מסיבה שלא תגיעו, בכל רחוב שלא תפנו, הוא שם. הטרנד, שהתפתח בשנות ה-30 ונלבש רק על ידי נשות המעמד הגבוה, לא מאפשר היום להתעלם ממנו, בין אם אתם מחובבי הסגנון ובין אם לאו. הפאייטים יכולים לשדרג כל בגד, אבל תמיד צריך להיזהר שלא להגזים איתו.

אם הסלבריטאיות מרשות לעצמן, גם את יכולה! תצלום : Flickr, Lois Poisy
תצלום לובי : Flick, Deirdre Boyer

בימים אלו יושבים טובי המעצבים, דוגמת ג'ורג'יו ארמאני, כריסטיאן דיור, אלכסנדר מקווין וג'ון גליאנו, ומעצבים קולקציות עם טובי הפאייטים. התופעה אומנם כבר בשלהי ההתלהבות ממנה, ולקראת דעיכה שאני צופה סוף מר לה ולחצי מהבגדים בארון שלי, אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח. כמו שסקס מוכר, גם הפאייט מוכר.

קשה לדבר על פאייטים ולא להזכיר את בני דודם מקרבה ראשונה, הניטים. ניטים הם תופעה אחרת לגמרי מהפאייטים, שנקשרת יותר למראה הרוק גלאם, ושלא כמו הפאייטאז', אפשר ללבוש אותם על ממש מעט פריטים ובכמות הרבה יותר קטנה אלא אם כן אתם אוזי אוסבורן או מינימום קלי, בתו. הניטים כיפיים ושימושיים יותר בתור אביזרים בפני עצמם מאשר קישוט על הבגדים. כמו חגורת ניטים או וסט ניטים, שגם אותם יש להקפיד ללבוש למקומות הנכונים ובתזמון נכון, כדי שלא תיראו כמו חיקוי רע של פאנקיסט מהאייטיז.

והנה דרך לעשות שימוש בפאייטים שאינו רק לצרכי אופנה. בפעם הבאה שאתם נוכחים בראיון עבודה, מרכז הערכה, דינאמיקה קבוצתית או כל פגישה מייגעת ומביכה שלא עובר בה הזמן, ואתם נתקלים בשאלה - איזה חפץ הייתם בוחרים להיות? ענו פאייט. והנה ההסבר שיחלץ אתכם מהמבטים המוזרים והגיחוכים בקצה החדר. הפאייט משתלב עם הכול, אפשר לשים אותו על כל בגד והוא תמיד מוסיף חן. הוא מנצנץ ואי אפשר להתעלם ממנו, גם אם ממש רוצים. הוא תמיד ישתלב היטב בסביבה, וקרוב לוודאי שאם תביטו בו מעט, הוא יעלה לכם חיוך על השפתיים. וחוץ מזה, נראה אם לא תתקבלו.

אז למי שמרגיש לפעמים קצת עצוב, דיכאוני או משעמם, צפוי או שגרתי, נחבא אל הכלים או סתם לא מיוחד, אני ממליצה בחום ללכת לחנות הקרובה לביתו ולרכוש פריט מנצנץ. כזה שימשוך את תשומת הלב כל פעם שתיכנסו לחדר, כזה שיביא את הנסיך או הנסיכה להם חיכיתם, ואיתם עושר ופרנסה בכל עת. הוא ימלא אתכם מהריקנות הרגשית או יחזיר אתכם רגע למציאות. יהיה לכם פאייט חדש וכייפי בארון, לפחות עד לטרנד המנצנץ הבא.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
7 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אחלה מאמר
יוסי 22.01.2012
 
 
2. מעולה!
יפעת 22.01.2012
 
 
3. פאייטאז׳
ירדן 22.01.2012
 
 
4. מאמר ממצה
יוסי 22.01.2012
 
 
5. תמיד ידעתי!
דריה 22.01.2012
 
 
6. חפץ שארצה להיות
דנה 24.01.2012
 
 
7. אין עליך!
עדי 19.03.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©