הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא מהעולם הזה?
 
הזוגות הדביקים מסביבה, והאקס שמתחתן עם הרכש החדש מעצימים את מה שיעל שפייזמן יודעת היטב-אף אחד לא אוהב להיות לבד
מאת יעל שפייזמן | 31.01.2012
 >>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

"אולי אני אכיר לך מישהו
?", מציעה חברתי לספסל הלימודים בפנים מבוישות הממתינות לאישור, "יש לי מישהו לא מהעולם הזה, בדיוק בשבילך." ואני שואלת את עצמי, איך היא יודעת אם הוא לא מהעולם הזה, ולמה היא לא לוקחת אותו לעצמה? כשזוגות חדשים צצים להם, ואלה במקרה החברים הכי טובים שלנו, לא מספיק שהם מורחים לנו את כל האושר שלהם בפרצוף - מתנשקים בכל מאורע ומתגפפים מאחורי המזווה. הם אף דואגים לומר לנו ששלהם יותר גדול ושאנחנו חיים את חיינו כבודדים, בין דייטים עכורים בברים שכוחי אל.

אם לא די בכך, הם רוצים להכיר לנו את החבר של החבר שהיה איתם בפלוגה בצבא. כי לבד זה פאסה, עם לבד אי אפשר לרדת לקנות במכולת.
אני מסתכלת סביב ונראה שכולם מסודרים בזוגות מאוהבים ונדושים. עד היום לא הצלחתי להבין איך אפשר ללעוס מסטיק אחד במשך כל כך הרבה זמן, בלי להחליף טעמים או בלי לנסות צבעים חדשים. היום בא לי מסטיק אורביט, אינטליגנט, כזה שיתפלסף על מהות החיים ונושאים הרי גורל וידבר איתי על ענייני דיומא. מחר יתחשק לי מסטיק קולה, מישהו תוסס שהיה בהודו וניסה את כל הסמים האפשריים, שיעיף אותי ליקומים אחרים. אז איך בכלל משתקעים? איך בוחרים? ומי בכלל אמר שחייבים?

האקס מתקשר, הוא מתחתן. הציע לה נישואין בחו"ל, כמו שתמיד תכנן. היא לא היססה לרגע וענתה: "בטח שכן". הטבעת כבר נענדה על אצבעה, ותמונות האוהבים מתנוססות לכל עבר, ובעיקר מהדהדות בראשי. אני מרגישה כאילו רק אתמול שלחתי אותו לביתו, ופצעיו הגלידו בן רגע. הוא החלים. ראשו מורם ולצידו בחורה יפהפייה, והם מובהלים לחופה על ידי שני שרפים, כפי שכתוב בתורה.

הוא מדליק את החימום? נקודת בונוס. מזמין למשקה? נקודת בונוס. האם יש לנו מנצח?
תצלום : SXC, תצלום לובי : dreamstime


 

הוא אמר שאני כמובן מוזמנת לחתונה, פלוס אחד. רציתי להגיד לו שהלב שלי צנח למינוס אחד נוכח החדשות המרעישות, והעובדה שאין לי אחד, זה גם מינוס. חבל שאנחנו לא חיים בעולם בו המתמטיקה תמיד מנצחת, כי אז היה לי פלוס אחד לצרף למשוואת החתונה. נעניתי בשלילה, ואם אפשר היה לחתוך את תחושת אי הנעימות בשיחה התמימה, התחושה הייתה מדממת ולא מפסיקה.

מצוידת בתחבושות אלסטיות, פלסטרים ומשאבת חמצן, אני יוצאת לדייט עם בחור נאה, כשאני עוטה על עצמי כל שכבת מגן אפשרית, כדי להימנע מאותה תחושה של פגיעות וחוסר אונים. הוא אוסף אותי מביתי, מדליק את החימום ובכך מקנה לעצמו שתי נקודות בונוס. חנייה מוצלחת ברוורס, נקודת בונוס נוספת. אנחנו מגיעים לפאב שכונתי בו הוא מכיר את הבעלים, מתיישבים על הבר, והוא מזמין אותי למשקה. אני מוציאה סיגריה מהתיק, והוא שולף מצית. מעשנים.

ברקע מתנגן השיר של הביטלס, "כל האנשים הבודדים
". מזמזמים אותו יחדיו, מסתכלים סביבנו ורואים את כל אותם האנשים הבודדים; בידם האחת סיגריה, בידם השנייה כוסית וויסקי. המקום אפוף עשן, כמעט ולא ניתן לראות פרצופים ברורים. דבר אחד נהיר לכולם, והוא שאף אחד לא רוצה להיות לבד. ואם כבר לבד, אז במקום שלא רואים.
הוא שואל אם עשה נכון שהביא אותי דווקא לבר הזה. עניתי בחיוב. אומנם כל האנשים הבודדים מגיעים לאותו מקום, אבל רק החכמים יודעים איך לצאת ממנו. החשבון שולם. הוא הבטיח שהדייט הבא יהיה במקום קצת יותר סולידי, ואני הבטחתי לעצמי שאסיר את רוב חומות המגן. אף אחד לא חייב, אבל כולם רוצים. כי במקום בו לא מנסים, לא יודעים.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. את בקשר עם האקס?? אוי ואבוי!!
מאיה 06.02.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©