הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עתיד עצוב
 
רגע לפני כניסתן של קבוצות התחתית בליגת העל בכדורגל לשלב הפלייאוף התחתון, גלעד שינדורף מנבא מי תהיינה שלוש היורדות לליגה הלאומית
מאת גלעד שינדורף | 04.03.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

ליגת העל בכדורגל בעונת 2011/12 מספקת סיפור מרתק בכל הנוגע לאלופה הבאה והכמעט ודאית, הפועל קריית שמונה. וכשהסיפור בצמרת די סגור, דווקא הקבוצות שממוקמות בחלק התחתון ונלחמות על מקומן בליגה הן נושא השיחה העיקרי. לפחות עד ששחקני קריית שמונה יניפו את מאמנם ואת צלחת האליפות או עד ששלוש מהן יירדו לליגה הלאומית.

הפרש הנקודות בין שש קבוצות התחתית - הפועל פתח תקווה, הפועל ראשון לציון, בית"ר ירושלים, הפועל באר שבע, מכבי פתח תקווה והפועל חיפה - מזערי מאוד רגע לפני הכניסה לשלב הפלייאוף התחתון, שיקבע את זהות היורדות. למרות מיקומה, הקבוצה שמציגה יכולת מדהימה היא דווקא פתח תקווה, שהחלה את העונה במינוס תשע נקודות. שחקני הקבוצה מציגים בגרות, רצינות, וחשוב מכך, מחויבות למועדון ולאוהדים. המצב הוא עד כדי כך טוב, שמאמן קריית שמונה, רן בן שמעון, יעשה נכון אם יסתפק בצלחת האליפות, ויפנה את מקומו בתואר מאמן העונה למאמן פתח תקווה, גילי לנדאו, שיילחם עם שחקניו על מקומם בליגת העל עד השריקה האחרונה.

קבוצה נוספת שעבורה יש שמץ של תקווה להישאר בליגת העל היא בית"ר ירושלים. בשונה מיריבותיה, לבית"ר יש את קובי מויאל המצוין ואריאל הרוש, שדואגים בכל משחק להביא למגרש מחויבות ובגרות. למרות שלא נראה כי מינויו של אלי כהן למאמן השפיע על שאר השחקנים, והם עדיין מציגים יכולת חלשה, בית"ר תילחם עד הרגע האחרון על הישארותה בליגת העל.

יגיעו למשחקי הקבוצה בעונה הבאה בימי שישי בצהריים. אוהדי הפועל באר שבע
תצלומים: האתר הרשמי של מכבי חיפה

לעומתן, אוהדי הפועל באר שבע יגיעו למשחקי הקבוצה בעונה הבאה ביום שישי בצהריים. שחקני באר שבע נראים מיואשים כשהם רצים על המגרש, כאילו הפסיקו להאמין ביכולתם ובסיכוייהם להישאר בליגת העל, והם ככל הנראה יירדו לליגה הלאומית. בשונה מבית"ר, לבאר שבע אין שחקן קישור חזק שמחזיק את מרכז השדה שלה. יוסי שבחון, למרות היותו קשר ותיק ומוכשר, אינו כלי המשחק הנכון במצב בו באר שבע נמצאת, וספק רב אם הוא זה שיוכל לעזור לקבוצתו לשרוד בליגת העל.

אל באר שבע תצטרף היורדת השנייה - כנראה הפועל ראשון לציון. נראה ששחקניו של אייל לחמן הבינו את מעמדם במאבקי התחתית, שמעט גדולים עליהם. גם לראשון לציון, בדומה לבאר שבע, יש שחקן חכם ומנוסה במרכז השדה, אסי בלדוט, אך בדומה לשבחון, לא נראה כי יכולותיו של בלדוט, שהיה מהבולטים להשאיר את בני יהודה בליגת העל במסע היחלצות נדיר בעונת 2007/08, ישאירו את ראשון לציון עונה נוספת בליגת העל.

הקבוצה הנמצאת ביתרון, מבחינת הרכב השחקנים ויכולתם המקצועיות, היא מכבי פתח תקווה, ונראה שזה יספיק לה להישאר בליגת העל עונה נוספת. עם זאת, דווקא בעקבות כך נראה שאם שחקני הקבוצה לא יממשו את יתרונם, הם עלולים למצוא את עצמם לחוצים יתר על המידה, דבר שעלול להיות להם לרועץ. המצב של חיפה הוא הטוב מבין שש הקבוצות, על אחת כמה וכמה לאחר שניצחה את ראשון לציון 2:3 בקרב שכנראה חרץ את גורלה של חיפה להישאר, ושל ראשון לציון להיפרד מליגת העל. אולם הפסד אחד או שניים עד סוף הסיבוב השני, והאוויר לנשימה שהיא קיבלה במחזורים האחרונים, יהפוך למחנק וימקם אותה שוב באזור המסוכן ממנו יורדים לליגה הלאומית.

עכשיו נותר רק לנסות ולדמיין איך תיראה ליגת העל בלי אוהדיה הנפלאים של בית"ר, במידה שתרד ברגע האחרון או בלי הקהל הנאמן והצבעוני של הפועל באר שבע. המצב יהיה לא קל ואפילו מעט עצוב, לעומת החיסרון שלא יורגש מאוהדי המועטים של ראשון לציון. כי ליגת העל חייבת קבוצות כמותן בשביל שלפחות העניין בה יישאר בקרב האוהדים, אם לגבי יכולת השחקנים הרדודה כבר אבדה התקווה לשינוי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. הנבואה
הכרכום 06.03.2012
 
 
2. עתיד עצוב
פנטום 12.03.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©