הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זיוף אוריינטלי
 
למרות ש- The voice ישראל מתיימרת למצוא את הזמר הבא על פי יכולותיו הקוליות, מתן יציב חושד ששיקולים אחרים משפיעים על גורלם של המתמודדים
מאת מתן יציב | 11.03.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


התאהבתי בה מהפרק הראשון. הפורמט של The voice  ישראל מצוין, ומהווה חידוש מרענן לשאר תוכניות הריאליטי המוסיקליות, במיוחד לאור העובדה ש"כוכב נולד" רק דועכת. מכיוון שהאודישנים של התוכנית מתבססים רק על איכות הקול של המתמודד, לא ברור לי, מדוע נראה כי בהפקה הישראלית לא נצמדו לפורמט, והחליטו אילו מתמודדים יעלו לשלבים הבאים. אני חובב מוסיקה מושבע ואוהב לשמוע גרסאות כיסוי לשירים מוכרים. וכן, המתמודדים ששרו את השירים שרובנו מכירים, הצליחו לרגש אותי.

המנטורים, אביב גפן, שלומי שבת, שרית חדד ורמי קליינשטיין, שיחקו את המשחק. מדי פעם הסתובבו, מדי פעם לא. היו מצבים שמצאתי את עצמי תוהה מדוע הסתובבו למועמד מסוים או לסירוגין מדוע לא הסתובבו, אך מיד לאחר מכן נזכרתי כי מדובר באמנים טובים והם בטח יודעים מה הם עושים, בוודאי יותר טוב ממני.

באודישנים הופיעה המתמודדת דנה דור. בקטע ווידיאו שקדם לאודישן שלה גילינו בחורה צעירה מהמגזר הערבי. אין לי שום בעיה שמתמודדת מהמגזר תשתתף בתוכנית, אפילו להיפך, גם אני חוטא בסלסולים של מוסיקה ערבית מפעם לפעם. הבעיה הייתה שבמקום זמרת שתרגש בסלסוליה, קיבלנו זמרת בינונית, אשר דרך ארוכה עוד לפניה. האודישן הגיע כמעט לסיומו כשברגע האחרון החליט גפן להסתובב. שוב הרמתי גבה אך מיד הורדתי אותה. גפן הוא מוסיקאי גדול, שבטח שומע דברים שאני לא שומע, ומי אני בכלל שאשפוט אותו.

גפן הוא מוסיקאי גדול, ומי אני בכלל שאשפוט אותו. סיוון טלמור, דנה דור ורז שמואלי
צילום מסך : ערוץ 2

הגענו לשלב הדו קרב, בו שני מתמודדים שעברו את האודישנים שרים דואט, והמנטור שלהם בוחר אחד שימשיך ואחד שיסיים את דרכו בתוכנית. בשלב הזה התנהל דו קרב בין דור לבין אריאל בנואש, שהוכתרה בפורומים ובפייסבוק על ידי רבים מהצופים כאחת המועמדות הבטוחות להגיע לשלבים הגבוהים. ביצוע גדול של בנואש לצד ביצוע בינוני נוסף של דור, ושוב החליט גפן שזיופיה של דור עדיפים.

באחת התוכניות, דור עלתה לשיר מול שתי זמרות מחוננות - סיוון טלמור ורז שמואלי. רוב התגובות בעמוד הפייסבוק של התוכנית סימנו את דור כמועמדת הבטוחה לעזוב. התוצאה, כבר נראית מעט מוכרת מדי: שני ביצועים מדהימים של טלמור ושמואלי מול עוד ביצוע נחמד של דור. הפעם הקהל הוא זה שהחליט - דור היא זו שממשיכה לשלב הבא. למרות שלפי התגובות של לא מעט חברים, ומדברים שקראתי באינטרנט, ישנה תחושה שלהפקה יש אינטרס שדור תישאר בתמונה, בגלל המגזר ממנו היא מגיעה. זה מעצבן, אפילו מאוד, ששתי זמרות גדולות עזבו את התוכנית בטרם עת לטובת השארת מתמודדת בינונית. אם זה כדי ליצור שוויון בפריים טיים או כדי להרוויח פלח אוכלוסייה שיצפה בתוכנית וישלח מסרונים.

"הסתובבתי דווקא בגלל שזייפת", טען גפן באודישן של דור, למרות שבאודישן של מתמודדת אחרת, שבוע קודם, בחר שלא להסתובב בגלל ש"היו המון זיופים". אם אני טועה, וגפן אכן נמשך לבוסריות שבדור, הרי שבזאת הוא אינו נצמד למטרת התוכנית - מציאת הקול הבא של ישראל. טעות אותה עשה גם שבת, כשהעדיף את גל בנימין על פני מאור תיתון, מכיוון שבנימין זקוק יותר לעזרתו. אם כך, מדוע לא לקחת כל זמר מתחיל ולעבוד איתו על מנת שיהיה הקול הבא של ישראל?

לא מעט תוכניות ריאליטי איבדו את אמון הצופים בגלל חשד להתערבות של ההפקה. כמו "הישרדות" שהרייטינג שלה נמצא בנסיגה מאז שטענו שההפקה מכוונת הדחות של מתמודדים. סביר להניח שלמרות הכעס שלי לא אפסיק לצפות, אך עליי לציין כי ערכה ירד פלאים בעיניי והאמון שלי בהפקה ניתן בעירבון מוגבל. התוכנית הרי נקראתThe voice  ישראל - אז תתנו לקול לקבוע ולא לשיקולים שמסביב.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. פשוט מלךך !
תומר 14.03.2012
 
 
2. יציב תעשה לי ילד!
תומר 14.03.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©