הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המומים נוכח חדר ההלבשה
 
אבי עמש מדמיין מה היה קורה אם פאביו קאפלו, המאמן המתפטר של נבחרת אנגליה בכדורגל, יהפוך למאמן מכבי תל אביב בעונה הבאה
מאת אבי עמש | 16.03.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

המחזור הראשון בעונת המשחקים 2012/13. מכבי תל אביב בכדורגל של פאביו קאפלו מתארחת באצטדיון הקופסא בנתניה. שחקני הקבוצה מגיעים באוטובוס אחד ממתחם האימונים שבשכונת קריית שלום עם קאפלו ועוזרו, פרנקו בלדיני, שהבינו מהר שעדיין לא משחקים באצטדיון החדש של נתניה. השניים עומדים המומים נוכח חדר ההלבשה הקטן והמרופט, והלוח שצריך לצייר עליו באמצעות טוש לא מחיק. אגב, במשחק מכבי תל אביב מנצחת 0:2.

קאפלו שומע הרבה תלונות של שחקניו בחודש הראשון שלו כמאמן בישראל על עומס האימונים. התלונות מודפסות על דפי העיתונים, ובתגובה הוא הופך את מתחם האימונים של מכבי תל אביב למקום סגור: אין עיתונאים, אין מכשירים סלולריים, אין מדליפים המכונים מקורבים לשחקנים, ואף אחד שלא קשור לאימון ולא צריך להיות על הדשא - לא דורך עליו. במקום, כל העבודה מול כתבי הספורט עוברת באופן מסודר רק דרך דובר הקבוצה, ושחקן שידבר עם עיתונאים ייקנס ויושעה.

במחזור ה-11 מכבי תל אביב מגיעה לדרבי נגד הפועל תל אביב מהמקום הראשון כשהיא חזקה, איכותית, ואפילו פייבוריטית, עד כמה שקשה להאמין. בחדר ההלבשה, בתדריך אחרון לפני המשחק, קאפלו מסביר ליואב זיו, שחזר אחרי פציעה, כמה חשוב לדעת מתי לצאת להתקפה ומתי לדעת לחזור להגנה, וכמה חשוב לא לאבד כדורים. שחקני מכבי עולים למגרש ומשהו קצת חורק. בתגובה, קאפלו פונה לזיו במחצית, ומצייר שוב על הלוח חצים כדי להבהיר מה הוא מצפה ממנו שיעשה על הדשא. בפועל כלום לא קורה, ובמחצית השנייה זיו מוחלף על ידי המגן הצעיר, אורי כהן.

עובר סדרת חינוך ומושאל למכלן הבלגית לצורך "התאווררות". זיו (בצהוב) וטל בן חיים
תצלומים: ויקיפדיה, Paul Blank ו-אלן שיבר, מכבי ת"א

כהן מבשל את השער לעטר, ומכבי מנצחת בדרבי 0:3. קאפלו, ששמח יחד עם שחקניו בחדר ההלבשה, הבחין שזיו לא נמצא איתם. הוא זועם ומודיע למנהל הקבוצה, אבנר טוויטו, שזיו מושעה עד להודעה חדשה. בתגובה, פרשני הספורט נזעקים לעזרתו, ויוצאים נגד קאפלו בטורי דעה צולבים שאף קוראים לו להתפטר לנוכח סדרת החינוך שבחר להעביר לזיו.

מכבי תל אביב ממשיכה במקביל לדרוס את ליגת העל בסיבוב הראשון, ועד סופו שומרת על תואר "ההגנה הטובה בליגה" כשסופגת הכי פחות שערים. הביקורת נגד קאפלו לגבי הרחקתו של זיו לא נרגעת, כשעיתונאי הספורט והפרשנים ממשיכים לשאול אותו לגבי המגן, ואם ראוי להחזירו. בכל זאת, מדובר בקפטן הקבוצה. התשובות של קאפלו מנומקות, והוא מכוון את העיתונאים והפרשנים להישגי הקבוצה הנראים בטבלה, שאיננה משקרת לטענתו.

בינואר, זיו מושאל לקבוצת מכלן הבלגית, לצורך "התאווררות". במשחק הראשון לאחר העזיבה מפסידה מכבי תל אביב להפועל "ניר" רמת השרון 0:1. הסכינים של הפרשנים לכיוון האיטלקי נשלפים שוב, וקאפלו ממשיך בשלו. הוא מפנה אותם לטבלה, שהראתה שעד המשחק נגד רמת השרון, הקבוצה ניצחה 14 פעמים ברציפות, ואף זכתה בגביע הטוטו. במהלך העונה, קאפלו גם מתווה דרך עם שחקני הקבוצה, עומר ורד, אלירן עטר וברק יצחקי. ורד הופך להיות מגן שיודע להגן וגם לצאת קדימה, להתקפה. עטר ויצחקי מתפקדים כצמד חלוצי חוד, כשיצחקי אפילו מוריד כמה קילוגרמים, ונראה כמו הברק ששיחק בבית"ר ירושלים בעבר, ואפילו חד יותר.

סוף העונה מגיע, מכבי זוכה באליפות המדינה. עם זאת, נראה שאפילו מאמן כמו קאפלו, עם העבר העשיר שלו בכדורגל האירופי, לא יכול לקבל עונה שקטה תקשורתית במכבי תל אביב. גם כשהוא מוביל אותה לאליפות עם שני הפסדים בלבד ושלושה ניצחונות בדרבי בעונה. הרי עדיין יש כאלו שנהנים לבקר את ההחלטות המקצועיות שלא נראות להם. מכבי תל אביב מעפילה לגמר גביע המדינה, מנצחת את הפועל קריית שמונה 0:2, ומניפה גביע. הטרבל של קאפלו מושלם. לאחר ההישג המשולש, הוא מודיע על סיום תפקידו וחוזר למולדתו, איטליה. הוא את שלו עשה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. לאבי
KIA 25.03.2012
 
 
2. יפה מאוד!
אסף 25.03.2012
 
 
3. מאמן למכבי
הכרכום 27.03.2012
 
 
4. רעיון יפה... ביצוע טוב...
אילן 28.03.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©