הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשהלב מתכווץ
 
שיר קומפני ציפתה במתח לדואט של שלמה ארצי ואריק איינשטיין "חוזרים הביתה". כעת היא מחייכת חיוך גדול ומתפללת לראותם מופיעים יחד
מאת שיר קומפני | 16.03.2012
 >>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

יום שישי בבוקר, לפני רגע יצאתי מהמיטה והחיים עדיין במצב ערפול מתקדם. אני גוררת את עצמי לעיתון סוף השבוע בשביל לקרוא את הראיון עם שלמה ארצי במוסף "7 לילות". אני מדפדפת עד לעמוד הנכון, מעיינת בכתוב ומנסה להתמקד באותיות הקטנות. קוראת שוב את השורות האחרונות. אכן כן, לא התבלבלתי. הזמר אמר כי הוא עובד עם אריק איינשטיין על שיר. באותו רגע כמעט התעלפתי. אני נסחפת? מה פתאום! איך אתם הייתם מרגישים אם שני האמנים הכי אהובים עליכם היו מקליטים יחד שיר?

מימיי לא נהגתי באובססיביות, אבל לאחר פרסום הכתבה עקבתי אחריהם כמו בלש, ואספתי כל פיסת מידע אודות הדואט המדובר. במשך כשנה הם שמרו על שקט מופתי, שהצליח להגביר את הסקרנות והציפייה שלי אודות החיבור בין ארצי - שמסוגל למלא עד אפס מקום את קיסריה בערך 100 פעמים בחודש - לאגדה המוסיקלית ששמה איינשטיין, שמסרב בתוקף להופיע על הבימה.

בין אם אוהבים אותם ובין אם לא, ארצי ואיינשטיין הינם זמרים מהסוג שלא ניתן להתעלם ממנו. ההיסטוריה המוסיקלית העשירה של כל אחד מהם היא חלק בלתי נפרד מהתרבות בישראל. הייחוד שלהם לשיר שירים בטון מחויך, גם כשאינם עוסקים בנושאים שמחים, תמיד מהווה עבורי תיאור מדויק של תחושת ה"יהיה בסדר" שכל ישראלי מכיר. כל אחד מהם יודע לשיר, שלא נאמר לדבר בשירה, בשיא הפשטות, ובכל זאת לכווץ משהו עמוק בתוך הלב. הייחודיות הזו היא גם מה שמפחיד אצלם, כי אולי מרוב הטוב משהו עוד יכול להשתבש.

אולי מרוב טוב משהו ישתבש? ארצי
תצלום: צילום מסך מתוך הקליפ

לבסוף הגיע הרגע, והשיר "חוזרים הביתה" נחשף ואיתו הקליפ שהופץ ברשת, בהשתתפותם של ידוענים רבים. רואים בו הרבה את ארצי ופחות את איינשטיין. הם עשו זאת. עוד בטרם התחיל השיר כבר חייכתי. המילים והלחן שמורים לארצי, תחושת האושר שמורה לי בזכות שניהם. עכשיו אני בטוחה לחלוטין כשמדובר בשני אלה, זה לעולם לא יסתיים גרוע.

"חוזרים הביתה" יצא כסינגל מתוך אלבומו של ארצי "אושר אקספרס", שעתיד לראות אור ב-19 במרץ. זהו שיר עצוב-שמח עם רמזים על החיים, על אהבה, על מה שקל ועל מה שלא ועל החיבור בין מציאות לדמיון. הוא מציג מורכבות בנימה שלווה. "האם ליבך בוכה מאושר או כאב?" נשאל בתחילתו, ובהמשך הזמרים מנסים לענות על השאלה בתוספת ניחוח של פעם. חצי חיוך שלהם, חיוך ענק של המאזין.

הקולות הנינוחים והרגועים של שני הטיפוסים הרומנטיים הם שעושים את השיר למוצלח. זהו ניסיון קטן לצבוע את המציאות בגוונים של ורוד. לא הכול רע וזהו לא סוף הדרך. אומנם האושר והטוב מגיעים במנות קטנות ובדרכים חמקמקות אך צריך לתפוס אותם ולהיאחז בהם כדי להמשיך הלאה. זוהי מין שיחת גברים על האושר, בליווי מנגינה פשוטה וקליטה ועיבוד מדויק וכל-כך נעים לאוזן של גיא בוקאטי. ההאזנה שלי לדואט הוא ניסיון כמעריצה להבין כיצד רואים איינשטיין וארצי את העולם. ביחד הם מציירים אותו אופטימי יותר ואני מאמינה להם. אני מקשיבה לרוח וללב, בדיוק כמו שהם מבקשים בשיר, ומתפללת שבאמת נתראה באיזו הופעה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
7 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מיאו
מיטל 22.03.2012
 
 
2. שיר של אלופים
לי 23.03.2012
 
 
3. אינשטיין ! שיר לנו שיר קומפני
ronenbanana 24.03.2012
 
 
4. איזה יופי
ir 24.03.2012
 
 
5. שירו שיר לשיר
אילי 24.03.2012
 
 
6. שיר קומפני לשלטון!
:) 25.03.2012
 
 
7. לגמרי מיאו
שירה 08.04.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©