הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין היגיון
 
סדרת הטלוויזיה החדשה "אלקטרז" סובלת מחוסר אמינות שמעיב על העלילה המסקרנת. יוליה ברודסקי כועסת על ההפקה שחושבת שהצופה מטומטם
מאת יוליה גזית | 21.03.2012
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


הכי חשובה לי בסרטים ובסדרות האמינות. כן, גם כשהם שייכים לסוגת המדע בדיוני או המותחן המסתורי. חורים בעלילה, שחקנים שלא מתאימים בעליל לדמויות שהם מגלמים, וייפוי המציאות - מעבירים לי את המסר שההפקה מוצאת אותנו הצופים מטומטמים גמורים, ומרשה לעצמה לעשות מה שבא לה כי "הם ממילא לא ישימו לב". וזה מה שגורם לי להתעצבן בכל פרק שאני צופה בסדרה החדשה של ג'יי ג'יי אברהמס "אלקטרז".

אברהמס מגיע עם רזומה מרשים בתור היוצר של "אבודים". הוא גייס לסדרה החדשה את השחקנים הוותיקים סם ניל ורוברט פורסטר, את חורחה גרסיה (המוכר כהוגו "הארלי" רייס מ"אבודים") ואת שרה ג'ונס, שחקנית אנונימית למדי. הסדרה חושפת את קו העלילה העיקרי שלה כבר בפרק הראשון: בשנת 1963 נסגר בית הכלא "אלקטרז" בטענה שעלויות האחזקה שלו גבוהות, וכל האסירים הועברו לבית סוהר אחר. למעשה, 302 האסירים והסוהרים נעלמו לילה אחד. כעת, 49 שנה אחרי, הם חוזרים בלי שאיבדו יום אחד מחייהם וללא קמט, כדי להטיל אימה על תושבי סן פרנסיסקו התמימים. בעזרת פלשבקים הצופים מגלים את מה שהתרחש בין כותלי המקום, לפני ההיעלמות.

אמרסון האוזר (המגולם על ידי ניל) סוכן פדראלי שחוקר את נסיבות ההיעלמות והחזרה של האסירים, מגייס לצידו את הבלשית הצעירה רבקה מדסן (ג'ונס). זו מצוותת לעצמה את דייגו "דוק" סוטו (גרסיה), ד"ר למשפט פלילי והיסטוריה, חובב קומיקס מושבע ומחבר ספרים על בית הסוהר המדובר. בהמשך היא מגלה שהיא נכדתו של אחד האסירים, אותו היא צריכה ללכוד.

מה לא עושים כדי להפוך את התסריט למגניב יותר
תצלומים: יח"צ HOT

על פניו נשמע מסקרן, אבל הביצוע מאכזב. מדסן כנראה בכירה וטובה מספיק, כיוון שנותנים לה לבחור בעצמה את השותף איתו היא עתידה לעבוד (אחרי שסבא שלה רצח את השותף הקודם, אבל לא נטפל לקטנות). אז צר לי, ותקראו לי שטחית כי אני שופטת אנשים על פי המראה שלהם, אבל דמות הבלשית המנוסה והאינטליגנטית במשטרת סן פרנסיסקו לא מתיישב עם המראה הצעיר, התמים והיפה מדי שלה. גם הצטרפותו של דוק, שעד המפגש עמה היה בעליו הגאה של חנות קומיקס, לחקירה הפדראלית הסופר סודית, רק בגלל שכתב ספר בנושא אלקטרז, נשמעת לי חסרת כל היגיון. מה לא עושים כדי להפוך את התסריט למגניב יותר.

יש עוד כמה מהלכים עלילתיים בלתי מוסברים שקורים ב-"אלקטרז". לא רק שהצוות המצומצם מצליח להגיע לכל זירת פשע בעיר (הרי צריך לגלות אם זה קשור איכשהו לחבר'ה של שנת 63') אלא גם שהוא הראשון, ולעיתים אף היחיד, שמגיע. האם יש פה אמירה סמויה על תפקודה של המשטרה בימינו? מפליאה גם הזמינות הבלתי הגיונית שלהם להגיע לכל מקום תוך כמה דקות, למרות שהמפקדה ממוקמת מתחת לבית הסוהר, שאם לא ידעתם נמצא על אי שהגישה אליו מותנית במעבורות שיוצאות פעם בחצי שעה לערך.

ואם כבר מסתמכים על מקום אמיתי, כדאי גם להביא את העובדות המדויקות. להצהיר שמדובר בבית הסוהר השמור ביותר בעולם, שאף אחד לא הצליח להימלט ממנו, כשידוע על לפחות שלושה אסירים שנמלטו ולא נמצאו מעולם, זו פשוט הטעיית הצופים. אומנם מניחים שאלו טבעו בים או מתו מחוסר מזון אך כמו שלמדתי מסדרות המשטרה - השערות לחוד ועובדות לחוד. כיוון שלפני שנתיים ביקרתי בבית הכלא המפורסם וטיילתי בסן פרנסיסקו, זה נחמד להיזכר בנוף דרך הסדרה. אך מעבר לכך היא לא מביאה איתה שום דבר חדש ומפתיע, שלא ראינו בסדרות משטרה אחרות. בכל פרק חוזר אסיר, ויש מעל 300 נעלמים. האם להכין את עצמי ל-15 עונות דומות?

אלקטרז | ערוץ Hot Zone | יום חמישי | 22:45

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אחלה סדרה
מתן 31.03.2012
 
תכלס
דודו 01.04.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©