הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף החיים החברתיים
 
אחרי עשר שנות המתנה, שירה יצחקי סוף סוף תוכל להתמכר למשחק דיאבלו 3. כלומר, היא תנטוש אותנו לטובת מפלצות מהגיהנום, ואלימות מלווה ברעש של חלקי גוף מתפצחים
מאת שירה יצחקי | 01.04.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


להתאהב, להיפגע, ללמוד לרכוב על אופניים, להתגייס, להשתחרר, לטוס, לעבור לגור לבד, להתחיל ללמוד, לעבוד בעבודה של גדולים, ללמוד שפה חדשה, להפוך לדודה, להכיר אנשים חדשים, לבנות את הבסיס לאופי שיהיה איתי במשך שארית חיי. אלה רק חלק קטן מהדברים שהספקתי לעשות בין התקופה שיצא דיאבלו 2 ועד שייצא דיאבלו 3, וזה כי אני שייכת לדור הצעיר, אחרים הספיקו אפילו להתחתן ולבנות משפחה.

קצת יותר מעשור, שזה גם כמעט מחצית מחיי, אני וחבריי מחכים למשחק ההמשך. חברת בליזארד המפתחת, דחתה שוב ושוב את יציאתו. עם הזמן זה הפך להיות משהו שכנראה יגיע עם המשיח. אבל כעת סוף סוף יש תאריך יציאה, 15 במאי 2012, יש אירוע השקה, יש משחק לאספנים (שרכשתי מבעוד מעוד) וחשוב מכל, יש גישה לגירסת הבטא (גרסה ניסיונית).

אין ספק שהמשחק (World Of Warcraft (WOW  השפיע על בליזארד בצורה יוצאת דופן וכנראה שהמעצב הגרפי שלהם קיבל קביעות כי שניהם נראים דומים בצורה חשודה. הצבעים בדיאבלו 3 אמנם אפלים יותר והאווירה כולה משדרת מסתוריות ואלימות, אבל קשת הצבעים שומרת על גוון כחלחל בצורה שמזכירה מאוד את WOW. וזה לא מסתיים שם. מכירות פומביות אשר מתבצעות בכסף וירטואלי של המשחק, וגם בכסף אמיתי, זירתPVP  (משחק בין שחקנים ברשת) ואפשרות של יצירת חפצים, שייכות ל- WOW והשתחלו גם כאן. אם זה טוב או רע, ימים יגידו.

הצבעים אפלים יותר והאווירה משדרת מסתוריות
תצלומים: blizzard press release


אבל אין מה להתאכזב, בבליזארד לא איבדו את הצפון ושמרו אמון למעריצי דיאבלו 2. במהלך החלק הראשון של המשחק (הקווסט) השחקנים עוברים דרך העיר טריסטראם הישנה שהופיעה במשחק הקודם. אפשר בקלות למצוא משם את חנות הנשק של גריסוולד, את המזרקה ממרכז העיר ועוד. לכל אורך המשחק רואים נקודות ציון (way point) מתות, שהיו שייכות למקומות בדיאבלו 2. אחת מהן היא מערת Dan of Evil שמופיעה כעת בשם חדש ובמיקום חדש. אבל כשטיהורה יושלם היא תהפוך למערה המיתולוגית.

המשחק הנוכחי מתחיל בטריסטראם החדשה, עיירה שנבנתה צמוד לחורבות העיר הישנה. מטאור מסתורי מתרסק בסמוך אליה ונתפס כחלק מנבואה אפלה המבשרת על סוף העולם. זומבים ומפלצות גיהינום מתחילים להתעורר לחיים ולזרוע פחד בתושבי העיירה. הגיבור מגיע לעיירה כדי להציל את העולם, על ידי הריגת כמה שיותר מפלצות, שמשמיעות צליל מחליא כשחותכים אותן.

כל דמות יכולה להיות גבר או אישה לפי בחירת השחקן. מדובר בשינוי משמעותי לכל החובבים של משחקי התפקידים, שיכלו עד עכשיו לשחק רק בדמויות מסוימות בהתאם למין. בנוסף, עברו הדמויות שינויי שמות, היסטוריה וסיפורי חיים. ישנן גם כמה הכלאות מעניינות של דמויות, אבל בסופו של דבר הן נשארו על אותו עיקרון בסיסי. זה מצוין לחובבי דיאבלו 2, שממש ירגישו בבית.

הגיבור מגיע לעיירה כדי להרוג כמה שיותר מפלצות, וכך להציל את העולם
תצלומים: blizzard press release


הדמויות במשחק הם: הברברי, אופנוען קשוח של ימי הביניים, הוא שרירי, ענק ומקועקע, משתמש בשני כלי נשק ואוהב לחסל מטווח קצר. הקוסמת היא בעלת יכולת אדירה לתעל אנרגיות קוסמיות, כדורי אש, מטחי קרח או ברקים מהשמיים. דמות חדשה למחצה היא ציידת השדים, הכלאה נעימה מאוד בין דמות האמזונה לדמות המתנקשת, המתמחה בירי מטווח רחוק והטמנת מלכודות. רופא אליל מחליף את דמות בעל האוב (הנקרומנסר). הוא מזמן אליו את רוחות המתים ומשתמש בלחשים משעשעים במיוחד על אויבים. עוד דמות היא הנזיר, שלא נעשו בה הרבה שינויים מלבד השם וההיסטוריה, מדובר כאן בפלאדין דור 3.

זהו משחק רב משתתפים ברשת. אפשר לשחק בו גם לבד ולא לצרף חברים, אבל עדיין תצטרכו להיות מחוברים לאינטרנט. במשחקים המשותפים, כל שחקן רואה רק את השלל שלו ויכול לאסוף כזה כאוות נפשו, בלי להרגיש חמדן. מלבד שיקויים, המפלצות מפילות גם "נקודות חיים" אשר יכולות לרפא את כל חברי הקבוצה. 

אם בעבר נאלצנו להיסחב עם שני ספרים של לחשים ולבקש פעם אחרי פעם ששחקן אחר יפתח פורטל גישה לעיר, עכשיו כל משתתף יכול לפתוח את הפורטל רק לעצמו. בנוסף, על כל שחקן שיצטרף למשחק יופיע דגל במרכז העיר עם שמו. לחיצה על הדגל תשגר את הדמות אליו מיד. המוסיקה שמלווה את המשחק, מתפריט הכניסה ועד סיומו, אפלולית ונעימה. יחד איתה נשמעים צלילים כמו התפצחות של שלד, צלילי חץ שנורה או חפץ שנופל על הקרקע.

סיפור העלילה בנוי היטב. בליזארד הגדילה לעשות, והוציאה ספר אספנים עם סיפורי רקע מפורטים ותרשימים אמנותיים מדהימים. המשחק דינמי מאוד ומאפשר לשבור כמעט כל דבר: מצבות, קירות ומדרגות. עשור של פיתוח משאיר לחברה רף רציני שעליהם לעמוד בו. ולפחות לפי גרסת הבטא היה שווה לחכות. המשחק מדבר על סוף העולם אבל כרגע אני רואה בעיקר את סוף החיים החברתיים שלי. ב-15 במאי אני הולכת להסתגר בחדר, מול המחשב, ולהישאר שם לתקופה ארוכה למדי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. נוסטלגיה
מעריץ של המשחק 04.04.2012
 
 
2. brace your self
אורי 05.04.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©