הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרידה כואבת
 
פיטוריו של מאמן הכדורגל, אנדרה וילאש בואש, מצ'לסי לא מובנים לאבי עמש, אבל גם לא מפתיעים אותו. ככה זה כשעובדים אצל רומן אברמוביץ'
מאת אבי עמש | 05.04.2012
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

כשהוא הודיע לה שזה נגמר, היא שאלה למה, נראתה המומה ופגועה ולא הבינה מאיפה זה בא. הרי היא חשבה שזה הולך לכיוון טוב, שיש הבנה, דרך, רצון שלו שזה כן יעבוד, יגדל, יתעצם ויפרח. הוא חיזר אחריה הרבה בקיץ האחרון: התקשר, שאל, רצה, הציע, ואפילו קנה מתנות. אבל היא הייתה צריכה להקשיב לחברים שאמרו לה לא לענות לו , להגיד לו שהוא ממצה מהר וזורק כשמתחשק לו, שיישבר לה הלב ושכדאי לה להישאר עם הגבר הצנוע שלה על האי בפורטוגל. אולם לבסוף היא אמרה לו כן, חשבה שהוא יאחה את הלב שלה, שיישאר כמה שנים טובות, אבל כרגיל הוא השתמש וזרק. זו מערכת היחסים של בעלי קבוצת הכדורגל צ'לסי, רומן אברמוביץ', עם מאמניו. הפעם, היה זה אנדרה וילאש בואש שחווה את הפרידה הכואבת.

כשמערכת זוגית מסתיימת, המעורבים בה נשארים עם המון סימני שאלה, ועם הרגשה לא ברורה של ריקנות, ומנסים להבין את הסיבות שגרמו לפרידה. יש כאלה שמתנהגים כרגיל, לעומת אלו שלוקחים ללב. 13.3 מיליון ליש"ט שילם אברמוביץ' על הרומן שלו עם מאמן קבוצת פורטו הפורטוגלית, וילאש בואש, שבעונה שעברה זכתה בגביע הליגה האירופית. וילאש בואש היה סקאוט בצ'לסי, ועוזרו של מאמן פורטוגלי אחר באינטר מילאנו, ז'וזה מוריניו. לא מעט פרשנים כינו אותו כמוריניו החדש, שיביא את הישועה לצ'לסי.

אפשר לכתוב על הרקורד האיום של אברמוביץ' עם המאמנים שפיטר מאז שהגיע לצ'לסי, בחלק מהמקרים שלא בצדק. אבל השאלה המעניינת יותר היא איך בעלים שממנה מאמן לקבוצתו, מעניק לו חוזה לשלוש עונות ושכר גדול מחליט לזרוק אותו אחרי שמונה חודשים. איפה ההיגיון?

משתמש וזורק. זו מערכת היחסים של רומן אברמוביץ' (בתמונה) עם מאמניו
תצלומים:ויקיפדיה-Marina Lystseva,Vladimir Maiorov

כשמעניקים חוזה למאמן צעיר ומבטיח, עושים זאת, בדרך כלל, אחרי שעוקבים אחרי עבודתו  ומתרשמים ממנו. ממש כמו מערכת יחסים בין בני זוג, בהתחלה הכל נראה טוב ומחמאות מתחלפות בין הצדדים. אבל ברגע שיוצאים לדרך משותפת, לא מספיקים החיוכים והמילים היפות, צריך גם לבסס אותה על אמון הדדי. כזה שיחזיק קצת יותר זמן משמונה חודשים. לפחות כמו סכום הכסף המנופח שנקבע בחוזה שווילאש בואש חתם עליו. אברמוביץ' צריך להבין, שכמו בחיים גם בכדורגל, אמון, דרך, מחויבות ואורך רוח הן לא מילים גסות, וכשהוא ממנה מאמן הוא צריך להאמין בדרכו לטווח ארוך. וגם אם ההתחלה תהיה קשה, לא נורא, בהמשך הפירות יבשילו.

הסתכלות על קבוצות הכדורגל המצליחות בעונות האחרונות באירופה, אלו שזכו באליפויות אירופה, תואר אותו רוצה מאוד הבעלים של צ'לסי, מראה כי הזוכות הן אלו שהמאמנים שלהן קיבלו מנדט אמיתי לעבוד, במשך יותר מעונה אחת. בדיוק כמו פפ גווארדיולה בברצלונה, מוריניו באינטר ואלכס פרגוסון במנצ'סטר יונייטד. כי לא תמיד התוצאות מגיעות מיד בעונה הראשונה. מוריניו, אגב, בעונתו השנייה באינטר, זכה בטרבל, שהיה ראשון בהיסטוריה של הקבוצה, ובעונה השנייה בריאל מדריד (העונה, לאורך מרביתה) מוליך את טבלת הליגה הספרדית בהפרש נקודות גבוה על פני הקבוצה שבמקום השני, ברצלונה.

אין לדעת לאיזה כיוון תתפתח הקריירה של וילאש בואש אחרי צ'לסי. מצפייה במשחקים שניהל בפורטו ובצ'לסי, ניתן לראות את הרעיונות המעניינים שלו כמאמן, כמו הצערת הקבוצה. רעיון שלא קיבל ביטוי אמיתי עד כה בצ'לסי וחבל. בקבוצה נראה שקיימת עייפות בקרב השחקנים, שלא  מספקים את הסחורה. ובכל זאת, לא מפתיע שדווקא הוא זה שנזרק החוצה, ולא הם שמאכזבים, משל היו ילדים סוררים במערכת היחסים העכורה הקיימת בין הוריהם.

במידה שאברמוביץ' יחזור בקיץ הקרוב לחזר אחרי מאמן חדש או אם תרצו, אהובה חדשה, לקבוצתו, חשוב שילמד מטעויות עבר ויבדוק טוב לפני שהוא חותם בנשיקה. כדי שלא ירסק לעוד מאמן מבטיח את הלב.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©