הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבוד, רבותי, כבוד
 
הסגנון המתנשא, הבוטה והשחצני של בני משפחת לוזון המנהלים את מכבי פתח תקווה, גורם לאליאור פרייליך לשמוח בכל פעם שקבוצת הכדורגל חוטפת בדרך למטה
מאת אליאור פרייליך | 08.04.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


אני מנסה להיות אובייקטיבי, באמת. אני צופה כל שבוע במאבקי הקבוצות שבתחתית ליגת העל. בוחן את יתרונותיהן וחסרונותיהן ומנסה לחשוב מי מהן ראויה לרדת לליגה הלאומית ומי חשוב שתישאר בליגת העל. בכל פעם אני מגיע לאותה מסקנה - מכבי פתח תקווה צריכה לרדת ליגה. הסיבות לכך רחוקות מלהיות אובייקטיביות, והן נובעות מסיבה אחת בלבד - סלידתי מהתנהלותם והתנהגותם של בני "המשפחה הראשונה" של הכדורגל הישראלי - משפחת לוזון.

בשביל לסלוד ממכבי פתח תקווה, לא צריך להזכיר את האלימות שהופגנה על ידי שניים מאנשי מכבי פתח תקווה - עמי גניש ויגאל ממן - כלפי שחקן הפועל חיפה, עלי חטיב ותגובותיהם של עמוס ואבי לוזון לאירוע. הסגנון הישיר, המתנשא והבוטה המאפיין את התבטאויותיהם של בני משפחת לוזון, המנהלים את המועדון ב-20 השנים האחרונות, גורם לכך שלטוב ולרע (בעיקר לרע) מכבי פתח תקווה נתפסת על ידי ציבור חובבי הכדורגל בישראל בדמותם. ולא בזכות ההישגים המקצועיים של המועדון או אלו האינדיבידואליים של שחקניו.

אחרת, איך ניתן להסביר את העובדה שמועדון שזכה רק פעמיים בגביע המדינה (בעונות 1934/35, 1951/52) ושלוש פעמים בגביע הטוטו (בעונות 1994/95, 1999/00 ו-2003/04) ושכמות האוהדים שלו קטנה מאוד, עולה באופן די קבוע לסדר היום בעיתונות הספורט?
את התנהלותו של נשיא המועדון, עמוס לוזון, בכל פעם שמתקיים משא ומתן על אחד משחקניו, קשה למחוק מהזיכרון. נדמה שכל שחקן שהוא רוצה למכור הופך אוטומטית למקביל הישראלי של ליאונל מסי, כריסטיאנו רונאלדו או רובין ואן פרסי.

כל שחקן שנמכר הופך למסי. מימין בצהוב: מואנס דבור ואלברמן. בירוק: אייל גולסה
תצלומים: האתר הרשמי של מכבי חיפה

לפחות כך זה נשמע כשהוא מתראיין לאמצעי התקשורת, ומהלל אותם תוך תזכורת תמידית שהוא זה שגידל אותם ועזר להם להגיע למקום בו הם נמצאים. כך היה, בין היתר, עם עומר גולן, עומר דמארי, גל אלברמן וטל בן חיים. הוא מצמיד להם תגי מחיר, שרחוק מהמציאות כמו שקבוצתו רחוקה מתואר האליפות. לוזון גם מצליח למצוא פראיירים תורנים שיהיו בלחץ של זמן וירצו להרשים את הקהל שלהם (מישהו הזכיר את החתימה של דמארי בהפועל תל אביב, על ידי אלי טביב?). וכך, נכנסים לקופת מכבי פתח תקווה עוד כמה מיליונים שנותנים לנשיא הקבוצה המאוס עוד דחיפה לאגו.

אבל לא רק את עמוס לוזון אני מתקשה לשכוח. גם את המראות של אחיו, אבי לוזון, יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, שהיה יושב הראש של מכבי פתח תקווה עד תפקידו הנוכחי, חוגג לאחר כמעט כל ניצחון של הקבוצה. חגיגות, שמלוות בחיוך ממזרי ומבט מתנשא. ככה זה כשאין צניעות וכבוד ליריבה. כשמשתייכים למשפחת לוזון, זה נמצא כנראה ב- DNA. בנוסף לשניהם, הסלידה מהמשפחה מגיעה בעיקר ממנהל הקבוצה, איציק לוזון. נראה שמדובר באדם שמונה לתפקיד ללא הכשרה מקצועית, שבניחוש פרוע ניתן להסיק שהוא נמצא בענף בגלל שם משפחתו.

באוקטובר, רגע אחרי שמאמן הקבוצה, מרקו בלבול, פוטר מתפקידו לאחר שמונה מחזורים, עמד לוזון מול מצלמות הטלוויזיה והמיקרופונים והצהיר: "מרקו בלבול הוא מאמן הכדורגל הכי חלש שהיה פה ב-15 השנים האחרונות". היה לו מאוד חשוב להשפיל את המאמן המפוטר לא רק במעשים אלא גם במילים. אולי בעונה הבאה, לאחר שמכבי פתח תקווה תרד לליגה הלאומית ולוזון, במסגרת תפקידו החשוב, יארגן נסיעות ומלונות לקבוצה בנצרת עילית, לכבוד משחק החוץ שלה נגד הפועל נצרת עילית, הוא יבין השפלה מהי.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שבני משפחת לוזון השקיעו ממרצם ומכספם כדי לבנות מועדון במטרה שקבוצתו הבוגרת תתקע יתד בליגת העל. כמו כן, למכבי פתח תקווה יש מחלקת נוער גדולה ומוצלחת, שסיפקה לקבוצה ולליגה שחקנים טובים. עם זאת, הלוזונים צריכים לזכור שאם הם עושים דברים טובים עבור המועדון שלהם בפרט, והכדורגל הישראלי בכלל, אנשים יעריכו אותם על כך. אין צורך לספר ולהשתחצן בהם.
צר לי, גולן, אורי אוזן ולירן שטראובר, זה לא באמת באשמתכם ואין לי שום דבר נגדכם, אבל עד סוף העונה, כולל במחזור הקרוב, אני אסנן קריאת צהלה, אפילו אזוז בהתרגשות על כורסתי, כאשר יובקע עוד שער נגד קבוצתכם. בעצם, עד שתרדו לליגה הלאומית. אומרים שמשפחה לא בוחרים, אבל לצערכם משפחת לוזון בחרה בכם.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©