הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוקים קטנים
 
בעודה צופה בבטן מקרקרת מרעב ומקנאה במנות שמכינים ב"מאסטר שף ילדים" רותם זיידלר בטוחה שלא מדובר בעוד ריאליטי זול
מאת רותם זיידלר | 07.05.2012
 

>>>
העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

מממ, קינוח שקדים בקרמל עם קצפת ריבת חלב. כמה שזה נראה טעים, ואני בכלל לא אוהבת ריבת חלב. את המנה, שזכתה לתשבחות הכין ערן וייס, בן 13 וחצי בלבד. פרט לשליטתו הנהדרת במטבח והתמחותו בתחום הקולינריה, הוא חולם להיות רופא. אין ספק, ילד פלא בעל שאיפות. והוא רק אחד המשתתפים בתוכנית החדשה של קשת "מאסטר שף ילדים".

בתוכנית מתמודדים 16 ילדים בגילאי 10-14 על התואר הנחשק המאסטר שף של ישראל, וללא כל ספק גם על לב הצופים. הם מראים את כישוריהם, ומגלים יצירתיות יוצאת דופן בתחומי הבישול, האפייה ואף בסידור אמנותי של המנות. הם קוצצים ירקות בזריזות ובקלילות כאילו עברו קורס מזורז אצל השף גורדון רמזי כשעוד היו בחיתוליהם, ולמרבה הפלא מגלים מגע יד של שפים, כאילו הם עוסקים בתחום מספר לא מבוטל של שנים.

דניאל תירוש, מתמודד בן 10 וחצי, מכיר את נושא הבשרים על בוריו. הוא טוען כי אם היה מאכל הוא היה סטייק פילה, ואילו משפחתו הייתה סטייק פורטרהאוס על מצע אורז ורוטב חרדל. תיאורו את המנות הללו והסברו מדוע בחר דווקא בהן, כבר ממלאים אותי תחושת חמימות. ולא אשקר, גם גורמים לבטן שלי להשמיע קולות מצוקה. השליטה שלו במטבח לא נתפסת או כפי שאמר השף יונתן רושפלד "כמו שדי ג'יי עובד במסיבות" - הוא מתפעל את הסירים והמחבתות בו זמנית בקור רוח, ממש בדומה לטייס.

הייתי מוכרת את מיטב הפוגים שלי בגיל 10 עבור מעט מהכישרון. ערן וייס
תצלומים : ערן וייס

את פאנל השופטים מאיישים מיכל אנסקי והשפים חיים כהן, אייל שני ורושפלד, המוכרים עוד מגרסת "מאסטר שף" של המבוגרים. נדמה כי בנוסח הזה של התוכנית הם משנים מעט את עורם, אולי מקלפים מעליהם כמה שכבות, וחושפים בפני הצופים את הרכות והרגישות שלהם. אין זה ויכוח שבפורמט הילדים הם כבר אינם חדים כתער, ומדברים בלשון נעימה ועדינה ממש כמהלכים על ביצים. לא פעם יעדיפו לפסוח על דיון אודות הבשר, המרכיב המרכזי במנה, ויקפצו לדיון על הפירה הנימוח. אך לא לריק, בסופו של יום מדובר בילדים. אנשים קטנים ופגיעים, שמשקיעים את מיטב מרצם ורצינותם בהכנת המנה.

כל אחד מאיתנו משתוקק לתחביב, והרי אין טוב מכזה המבליט את החוזקות שלנו ומשפר את יכולותינו. כולנו רוצים להיות טובים במשהו, בדומה לדנה שרון בת ה- 14, אשר הכינה קובה דלעת מעולה, שהקפיצה אותה לרבע גמר כבר בפרק השלישי. היא שלפה מכיסה מיומנויות של "בדאלק" (כפרה) אמיתית, והניחה על שולחן השופטים קובות מושלמות בקוטרן, ונוכח התוצאה, גם בטעמן. הן לא היו מביישות כלל את המטבח העיראקי בבית של סבתא שלי.

ואילו אני שצופה בתוכנית בעיניים רעבות, יכולה להרשות לעצמי לגשת אל המטבח חדורת תאבון, ולפנק את עצמי בחביתה "דה-לה רותם" הדבר הכי קרוב לרביולי שוקולד שאצליח להכין. אוי הקנאה. הייתי מוכרת את מיטב הפוגים שלי בגיל 10 עבור מעט מהכישרון של המתוקים הקטנים הללו.

יש שיקראו לזה עוד ריאליטי זול מבית קשת, ואולי גם כזה שמנגן לנו על הרגשות, כי מדובר בילדים חמודים. אשמח להתנגד לכל אותן הקריאות של "תיכף גם יכניסו אותם לבית סגור לשלושה חודשים". לא מדובר בעוד קלחת ריבים ותככים ריקה מתוכן ממשפחת "האח הגדול" או "24/7" אלא בעידוד האוכלוסייה הצעירה בישראל להגשים את חלומה. ואם ההנאה שלי מול הטלוויזיה תניע אותם להצלחה, שיהיה בתיאבון.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מאסטר כיף
גלעד אגמון 08.05.2012
 
חביתה "דה-לה רותם"
רותם זיידלר 08.05.2012
 
אני מכירה אותן מהפייסבוק
רחל 09.05.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©