הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגזמה מעורטלת
 
אבי עמש לא הופתע ממה שקרה בחוף בוגרשוב בתל אביב. זה רק גרם לו להתגעגע יותר לימים בהם מין היה נושא שמדברים עליו רק בחדרי חדרים. ותודה לריאליטי
מאת אבי עמש | 12.05.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


כשבוחנים את מקרה המין הקבוצתי בחוף בוגרשוב בתל אביב, השאלה הנשאלת היא כמה מאיתנו הופתעו שמקרה כזה התרחש, וכמה מאיתנו חושבים שלקיים יחסי מין בחוף הים, מול עשרות אנשים, ולא משנה כמה פרטנרים משתתפים בו, הוא מעשה לגיטימי? במילים אחרות, כמה המקרה הזה זעזע אותנו באמת? כי בזמן שבכלי התקשורת מנסים להבין את נסיבות האירוע, כדאי שכולנו נסתכל על עצמנו כחברה, במטרה להבין למה את חלקנו העניין הזה לא מפתיע. שכן, בעידן בו ילדים ובני נוער, שטרם יודעים להבחין בין מותר לאסור, מתעסקים במין ונחשפים אליו בטלוויזיה וברשתות החברתיות, אותי בכל אופן, המקרה כלל לא מפליא.

במבט קצר לאחור, אני נזכר כי רק לפני פחות מעשור, הגבולות לא היו כה פרוצים, והחשיפה לתכנים לא ראויים הייתה הרבה יותר מבוקרת. אך כיום, תוכניות ריאליטי רוויות סקס מציפות את המסך, בחורות בלבוש מינימלי מעטרות חלק נכבד מתוכניות הפריים טיים, ודיונים סוערים מתעסקים ללא הרף בעניינים שפעם היינו מתביישים לדבר עליהם מחוץ לכותלי ביתנו הפרטי, ולעיתים גם שם לא. ברשת האינטרנט כולה וברשתות החברתיות בפרט, נערות שטרם הגיעו לבגרותן הגופנית מצטלמות בלבוש חושפני רק כדי להרגיש מקובלות ונחשקות.

אפילו בית הספר הפך למעין מועדון חשפנות של בני נוער, מבלי להזכיר את מקומות הבילוי ואת חוף הים, שם לבוש מינימלי אמנם נחשב נורמלי, ונדמה שכבר עברו לשלב הבא. ואם פעם מרד הנעורים התבטא בבריחה מהבית או מבית הספר, לעשות עגיל באוזן או באף ואפילו לקעקע אזור נסתר בגוף, כיום נדמה שהתערטלות היא התחביב החדש של בני הנוער בישראל. את תשומת הלב שהם כל כך מחפשים, הם מקבלים בדמותן של תגובות על כמה הם יפים ומושכים.

נערות בוחרות היום בחשיפה כדי להרגיש מקובלות ונחשקות. חוף בוגרשוב
תצלומים : רונית כהן

כל אלה הביאו לכך שקיום יחסי מין בחוף הים, לעיניהם של העוברים ושבים, נחשב עבור רבים כלגיטימי לגמרי. הרי זה לגמרי ריאליטי, רק שבמקום מצלמות, שמשו עיניהם של העוברים ושבים בתפקיד העדשה המתבוננת. ומה כמעט כל הילדים בימינו רוצים להיות? כבר לא רופאים, כבאים או שחקני תיאטרון אלא כוכבי ריאליטי המטנפים את המסך, ובתמורה זוכים במיליון שקלים או חוזה הקלטות, על מנת שיוכלו להמשיך לטנף גם את מדורי הריכלות.

החברה הישראלית כולה, והתקשורת בפרט, צריכות לעשות בדק בית, ולנסות להבין איך קרה שחברה כל כך צעירה, התקלקלה עד כדי כך שהנוער שלה לא מבין אפילו את ההשלכות של מעשיו. בסך הכול מין הוא דבר יפה, אך כמו כל דבר בחיים, גם לו יש את הזמן והמקום שלו - וזה לבטח לא לעיניהם הבוחנות והשופטות של העוברים והשבים בחוף בתל אביב. הגיע הזמן לפעול למען חברה מתוקנת, ובראשה לתקשורת מתוקנת. צריך לעצור את גל הריאליטי הפרוץ והמלוכלך שרודף את כל ערוצי הטלוויזיה, אתרי האינטרנט, הפורומים ומהדורות החדשות.

ייתכן כי אותה בחורה שטענה שזה הגוף שלה וזכותה לעשות בו כל שעולה על דעתה, צדקה בדבריה. אך לא לכך התכוון המשורר, הגוף של כל אדם הוא ברשותו בלבד, אבל אין שום הצדקה לנתב אותו למעשה מביש, בזמן שהיא כלל לא מודעת למעשיה. עדיף לחזור לתקופה בה מין היה סוד שמור אותו מגלים לאט ובגיל המתאים. כי כמו שאבי היה נוהג לומר, שום דבר איננו נכון, במידה שהוא מוגזם - גם אם מדובר בליברליות.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©