הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוהי השעה
 
לאחר 46 שנים ללא תואר, שחקני נבחרת אנגליה חייבים לשים בצד את הכישלונות ההיסטוריים, להשתמש בפיסיות שלהם ובפסיכולוג, ולהניף את גביע אירופה 2012. להבא, גם פסיכיאטר לא יעזור
מאת עילם מילוא | 06.06.2012
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

היא לוזרית נצחית, מחזיקה רק באליפות עולם אחת, ובאמתחתה מסכת כישלונות באליפויות אירופה. נראה שהבעיה בנבחרת אנגליה בכדורגל היא פסיכולוגית נטו. הרי יש לה סגל שחקנים מספיק איכותי וקהל אוהדים תומך ונלהב במדינה בה הכדורגל הוא יותר מדת. ולכן, הגיע הזמן שבאליפות אירופה 2012 האנגלים ילכו עד הסוף, ויביאו תואר הביתה. הרי, מדובר בבירת הכדורגל - או המדינה שהמציאה אותו, אם תרצו.

למרות שבכל טורניר בינלאומי, הציפיות מהנבחרת אינן מתממשות, ועל אף שהוגרלה לבית לא פשוט בטורניר, בצוותא עם נבחרות צרפת, שוודיה ואוקראינה, אנגליה חייבת למנוע אכזבה נוספת מקהל אוהדיה. סקירה  היסטורית קצרה מגלה כי אנגליה זכתה פעם אחת בלבד להניף גביע של טורניר בינלאומי בכדורגל. זה קרה ב 1966 בטורניר הגביע העולמי. באליפויות אירופה האכזבות גדולות עוד יותר: פרט לטורניר אחד, שהיה אי שם ב- 1968, אותו היא סיימה במקום השלישי, ולהעפלתה לחצי הגמר ב-1996, טורניר אותו אירחה אנגליה - הקבלות  אפסיות.

ההתקפה צריכה להישען בעיקר עליו. ת'יאו וולקוט
 

היא לא מבריקה, אולי מעט אפורה, אבל בסגל שהורכב ליורו הנוכחי יש מספיק שחקנים שיכולים לתת לנבחרת את הערך המוסף שיוביל אותה לזכייה. בין היתר אלו הם אלוף אירופה, ג'ון טרי מצ'לסי, הקשר המחונן סטיבן ג'רארד שהגיע הזמן שישאיר חותם גם בנבחרת, ולא רק בקבוצתו, ליברפול, והחלוצים ת'יאו וולקט מארסנל ו- ווין רוני ממנצ'סטר יונייטד, שההתקפה צריכה להישען עליהם.

מאמן אנגליה, רוי הודג'סון, חייב לעבוד על הצד המנטלי של שחקניו כדי שכישלונות העבר לא יוציאו את הרוח ממפרשיהם עוד בטרם החל הטורניר. צפייה בהקלטות של משחקי הנבחרת בעבר, פסיכולוג צמוד ועמידה על הטעויות שגרמו לכישלונות העבר - יובילו את השחקנים לתובנה ברורה: יורו 2012 זוהי השעה להניף גביע.

יתר על כן, העמידה הטקטית של האנגלים על המגרש חייבת להיות בורג מרכזי בהכנה של הודג'סון. לא מעט משחקני הנבחרת חזקים פיסית, ומשחקים בליגה האנגלית הראשונה (הפרמייר ליג). שם, הם רגילים לשחק מהר וחזק, ולכן ההרגל הזה חייב לבוא לידי ביטוי גם במשחקי הנבחרת בטורניר. אם עושים את ההקבלה לליגת האלופות, מיד נזכרים שבכל פעם ששחקני ברצלונה הטכנית פגשו את המהירות והכוח של שחקני צ'לסי, הם התקשו. זה הסוד של האנגלים.

לאנגלים אין יכולות מבריקות כשל שחקני נבחרות ספרד או פורטוגל, שם, הטכניקה היא זו שמובילה את המשחק. ולכן עליהם להסתמך על הכוח המתפרץ של רוני והחוכמה במרכז השדה של ג'רארד שחייבים לשחק יחד, ולהניע את הנבחרת לעבר הגביע. רק בדרך זו ייתכן כי התסכול שנמשך 46 שנים יגיע לקיצו. ואם שוב האנגלים ייכשלו, נראה שגם מינוי פסיכיאטר לשחקנים בטורניר הבא כבר לא יעזור.
 

בחזרה לעמוד הראשי של הפרויקט

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©