הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הזדמנות שכזו
 
לאחר שהוריד אותה לליגת המשנה, אברהם גרנט חייב לחזור ולאמן את ווסטהאם יונייטד עם שובה לפריימר ליג. היא מתאימה לו כמו כפפה ליד
מאת שחר שטיינפלד | 09.06.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

שלושה אירועים התרחשו בחודש שעבר, והפכו את הכול מושלם עבור מאמן הכדורגל, אברהם גרנט וקבוצת ווסטהאם יונייטד האנגלית. הראשון, המאמן הודיע כי החליט לעזוב את קבוצת פרטיזן בלגרד, ולא ימשיך לאמן אותה עונה נוספת. ווסטהאם, אותה הוא אימן בעונה שעברה, עלתה ל-פריימר ליג (הליגה הראשונה באנגליה, עונה אחת בדיוק לאחר שירדה לליגת המשנה). הדבר השלישי, הדובדבן שבקצפת, הוא שמערכת היחסים בין המאמן הנוכחי של ווסטהאם יונייטד, סם אלרדייז, לבעליה ואוהדיה נמצאת על כרעי תרנגולת. נראה כי הוא לא ימשיך בקבוצה. כל המקרים הללו מובילים לתקווה אחת: "אברהם, חזור לווסטהאם!"

אין ספק שבראייה רחבה, הכדורגל האנגלי הוא הבית של גרנט. בכל שלוש הקבוצות האנגליות בהן אימן - צ'לסי, ווסטהאם יונייטד ופורטסמות' - בין אם הצליח ובין אם נכשל, הוא תמיד היה בכותרות של עיתונות הספורט באנגליה. כיום, כשגרנט סוגר קדנציה עשירית מאז התחיל את קריירת האימון שלו בקבוצות בוגרות, אי שם בעונת 1986/87, ולאחר שאימן במועדונים רבים, בישראל, באנגליה ובבלגרד שבסרביה, אין ליגה שיותר מתאימה לו מהפריימר ליג. ואם כבר ליגה האנגלית, אז הקבוצה האידיאלית עבורו היא ווסטהאם יונייטד.

מערכת יחסים טובה עם אוהדי ווסטהאם (בתמונה) תיתן לו מרחב פעולה
תצלום לובי : ויקיפדיה, Mark Freeman


ווסטהאם יונייטד מתאימה לגרנט כמו כפפה ליד, שלא כקבוצות אנגליות אחרות. היא חזרה העונה לליגה הראשונה לאחר שהות של עונה אחת בליגת המשנה, ועקב כך נראה שהציפיות המקצועיות של אנשי הנהלת הקבוצה יהיו בהתאם. כלומר, לא לסיים בחלק העליון של הטבלה או להיאבק על האליפות אלא לסיים באחד ממקומות האמצע. זה בהחלט יהיה הישג מספק. שלא כמו בצ'לסי למשל, שם סיום העונה הבאה ללא זכייה באליפות או לפחות בגביע, ייחשב ככישלון, וספק אם גרנט יוכל לעמוד במשימה שכזו.

כך גם בפורטסמות', שסיימה את העונה הסדירה במקום ה-22 בצ'מפיונשיפ (הליגה השנייה) ובעצם ירדה לליגה השלישית. עקב מיקומה, נראה שהוא לא יאמן אותה, גם אם יוצע לו חוזה.
כמובן שלא הכול תלוי בגרנט אלא בעיקר בהנהלת ווסטהאם יונייטד, שספק אם תחליט לאשר את החתמתו. אבל, אם צריך להמליץ להם, אז ראוי לתת לו הזדמנות חוזרת לאמן את המועדון, לאחר שנכשל בעונה שעברה וירד עם הקבוצה לליגה השנייה. במידה שאכן יאושר המהלך, גרנט יגיע למועדון שהוא כבר מכיר ונראה כי ההנהלה תוכל להיות בטוחה שההחלטות שיתקבלו בנוגע לצוות האימון שלו ולשחקנים יהיו הפעם אחרות, מעין הפקת לקחים.

במידה שיחזור, הדבר החשוב ביותר עליו גרנט יהיה חייב לעבוד הוא מערכת היחסים עם האוהדים. בעונה שעברה, היא לא הייתה מהרומנטיות שיש, והסתיימה כצפוי, עם ירידת הקבוצה לליגת המשנה. בניית מערכת יחסים טובה עם הקהל וקבלת תמיכתו, יתנו למאמן מרווח פעולה לבניית קבוצה טובה, שתהיה ראויה לבסס את מעמדה במקום טוב באמצע הטבלה. בכל יום יש שמועה חדשה בנוגע למקום עבודתו הבא של גרנט. כעת, היעד הוא סין. אבל, זה לא משנה היכן הוא יאמן, רק הצלחה, שתתפרש בעמידה ביעדי ווסטהאם יונייטד בעונה הבאה, תחזיר אותו למרכז בימת הכדורגל האירופאי, ולמשרת המאמן באחת מהקבוצות הגדולות ביבשת. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©