הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ככה נראה הרס עצמי
 
אוהד הפועל חולון בכדורסל, מתן יציב, לא מסכים עם ארגון ה"אולטראס" של מכבי תל אביב שהחרים את משחק האליפות ה-50 של קבוצתו, כמחאה על קיום שיטת הפיינל פור
מאת מתן יציב | 09.06.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

טירוף, התרגשות ומתח. אלו רק חלק מהתחושות שעוברות בגופי ביום המשחק של הקבוצה האהודה עליי, הפועל חולון בכדורסל. הציפייה לכל משחק, המחשבות הרבות עליו וספירת הדקות עד לתחילתו. אז יכול להיות שאני מכור או קצת משוגע, אבל אני לא מצליח להבין איך חלק גדול מאוהדי מכבי תל אביב בכדורסל יכולים להיות כל כך שונים ממני. איך חלק גדול מהם החרים את משחקי הפיינל פור הישראלי העונה, ולא נכח בהנפה ההיסטורית של צלחת האליפות ה-50 של המועדון?

הפיינל פור הוא השיא של עונת הכדורסל בישראל. ניתן להתווכח אם מעצם קיומו נפגעת הספורטיביות בליגה, אבל זו שיטת המשחקים הנהוגה כיום. משחקי עונה סדירה ופלייאוף מתרכזים ליומיים עבור ארבע הקבוצות הטובות ביותר שצלחו אותם, ושהעפילו למעמד. שני משחקים, שבסופם תוכתר אלופת ישראל בכדורסל. אני לא מתכוון להצדיק או לפסול את טענתם של אוהדים בכל הנוגע לחוסר הספורטיביות בשיטה הזו. יכול להיות שהם צודקים והשיטה אכן כזו עבור הקבוצות החזקות בליגה. או בעצם, רק למכבי תל אביב, שבמשך שנים נמצאת מבחינה מקצועית, רמה אחת מעל כולן.

אבל זה בלתי נתפס שעקב סיבה זו חלק גדול מהאוהדים הצהובים לא יהיו נוכחים במעמד כה היסטורי עבורם כשקבוצתם מתמודדת נגד מכבי אשדוד במשחק על אליפות המדינה ה-50 של המועדון, בהיכל הביתי שלהם, היכל נוקיה.
הדבר שהכי הפתיע היה שמנהיגי החרם היו דווקא מהאוהדים השרופים, השייכים לארגון האולטראס. אלו, המעטים, שנוסעים עם הקבוצה למשחקי החוץ בליגה, ולא מסתפקים בצפייה במשחקים בהיכל נוקיה הביתי והנוח. הם אלו, שעומדים ביציע מאחורי הסלים, בכל משחקי הליגה והיורוליג שלה, מרעישים במטרה לסחוף איתם את עשרות האלפים האחרים שיושבים בהיכל.

לא הייתי צופה במשחק האליפות של הקבוצה שלי באולם אחר. אוהדי הפועל חולון
תצלומים: עדי אבישי ועודד קרני, אתר מנהלת הליגה


דווקא הם לא היו שם כשהצלחת הונפה אל על.
כמה חבל שמרבית האוהדים שייצגו את מכבי תל אביב בפיינל פור העונה היו דווקא אלה שבדרך כלל באים להיכל לצפות במשחקים, רק כדי לראות ולהיראות. אותם אוהדים שמרביתם צופה במשחק בישיבה, במקומות בהם עלות הכרטיסים גבוהה, וכמי שמסתכל עליהם מהצד, נראה שהם לא חווים את ההתרחשויות במשחק.

מכבי תל אביב בכדורסל היא הקבוצה הגדולה והמעוטרת ביותר במדינה, מכל הבחינות. על העובדה הזו אין ויכוח. גם אם חלק אוהב אותה ואחרים קצת פחות. אוהדי קבוצה כה מצליחה וכה בולטת צריכים להיות קולניים, כאלו שדוחפים אותה בכל משחק, ולא משנה מה התוצאה. על חלק גדול מהקהל של מכבי תל אביב אפשר אולי להגיד שהוא שבע ושהליגה הישראלית כבר לא מרגשת אותו. אבל כשמדובר במשחק על אליפות המדינה, התחושות צריכות להיות שונות. איפה הטירוף? איפה הרגש?

אני לא מצליח לדמיין את עצמי יושב בלי לצעוק, לשיר, לקפוץ, ולחיות כל דקה במשחק של הפועל חולון. כל סל שנקלע ושריקה של השופט הם סיבה לטירוף מחדש. בטח שלא הייתי מדמיין את עצמי צופה במשחק האליפות של הקבוצה שלי באולם ספורט אחר בעיר (כמו אוהדי מכבי תל אביב שצפו במשחק במסך במרכז הקהילתי "בית דני" שבשכונת התקווה) ולא באולם הפחים (ליתר דיוק, בהיכל נוקיה, שם מתקיים שלב הפיינל פור). אוהדי מכבי תל אביב, תתביישו לכם! 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©