הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קח פסק זמן
 
בשל התבטאויותיו של צביקה שרף כפרשן ספורט נגד אבנר קופל, קורא לו אליאור פרייליך לסיים את תפקידו התקשורתי. ככה לא עורכים מערכת בחירות על תפקיד יו"ר איגוד הכדורסל
מאת אליאור פרייליך | 25.06.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

ב-שישה במאי התראיין ממלא מקום יושב ראש איגוד הכדורסל ויושב ראש מינהלת ליגת העל בכדורסל, אבנר קופל, בתוכנית הספורט של רדיו ללא הפסקה, FM103. בין הנושאים עליהם דיבר היה תפקידו כממלא מקום יושב ראש איגוד הכדורסל והתמודדותו העתידית מול צביקה שרף בבחירות הקרובות לתפקיד. קופל העלה את הסוגייה לפיה שרף, המשמש כפרשן באותה תוכנית רדיו, פורש את משנתו ואת טענותיו כלפיו בתוכנית, ודרש שהדבר ייפסק. אמנם במאבק בין השניים זה לא פופולרי לקחת את הצד של קופל, "העסקן הממולח", כשמולו נמצא "איש המקצוע החרוץ", שרף, אבל במקרה הזה, קופל צודק.

בנוסף לתפקידו ברדיו, שרף מועסק בערוץ הספורט כפרשן הכדורסל בשידור משחקי ליגת העל, חבר פאנל בתוכניות "יציע העיתונות" ו"חמישיות" וכותב טורים עבור אתר האינטרנט של הערוץ. בכל אחת מהפלטפורמות הללו, דיבר או כתב שרף על רצונותיו להתמודד מול קופל על תפקיד יו"ר האיגוד, וביקר את מעשיו הנוכחיים כממלא מקום. כשלצידו של שרף יושבים אנשי התקשורת המובילים בתחום הספורט בכלל, והכדורסל בפרט, כמו ניב רסקין, עפר שלח ורון קופמן, מגבים כל מילה שלו ומוסיפים ביקורת- חייבים להודות שהעסק נראה קצת מסריח.

אף חובב ספורט בארץ לא יכול להיות מופתע מהשילוב של אנשי ספורט המועסקים על ידי גופי תקשורת, ובמקביל מנהלים קמפיין אישי למועמדות כזו או אחרת. רק לפני שנתיים וחצי ראינו כיצד אייל ברקוביץ' משתמש בתוכנית רדיו (ששודרה אז בתחנת רדיו ללא הפסקה, היום ברדיו תל אביב, 102FM) בה הוא מפרשן לצד עיתונאית הספורט, אופירה אסייג, ובאתר האינטרנטONE  בו הוא מועסק, על מנת לדחוף את עצמו כמועמד למשרת מאמן נבחרת ישראל בכדורגל. בסופו של דבר, "הקוסם", שהבטיח לעשות קסמים ולהוביל את הנבחרת להישגים, הצליח דווקא יותר בתרגיל ה"היעלמות", כאשר מועמדותו לא נשקלה ברצינות אצל מקבלי ההחלטות בהתאחדות לכדורגל.

עסקן ממולח, לא פופולרי, אבל צודק במאבק נגד שרף. אבנר קופל (משמאל) וגלעד שליט
תצלומים: אתר מנהלת הליגהשרף דורש מקופל לנהל בחירות עם טוהר מידות, כאלה שיתבצעו באופן חשאי, ללא ייפויי כוח והבטחות לתפקידים תמורת הצבעות. אך זה נשמע קצת מוזר לשמוע אותו מדבר על כך לאחר שהצטרף באופן רשמי לסיעת "עוז" המשמשת אופוזיציה להנהלת האיגוד הנוכחית. במיוחד כשלצידו באותה סיעה נמצאים עסקנים כמו שאול אייזנברג ושי שני, שני בעלי תפקידים לשעבר באיגוד הכדורסל, שבוקרו באופן נוקב פעמים רבות על ידי אותו שרף במסגרת תפקידו כפרשן".

בתקופה בה נדמה יותר מתמיד שתקשורת הספורט מונעת מאינטרסים, לנו, האוהדים, כבר קשה לדעת מי הטוב ומי הרע, מה נכון ומה לא. מספיק לראות כיצד חבריו של שרף לפאנל ב"יציע העיתונות" מבקרים בכפפות של משי את חבר הפאנל אלי אוחנה לאחר כישלונו כמאמן נבחרת הנוער בכדורגל או כיצד  אסייג לוקחת באופן בוטה וברור את צידו של בעלי הפועל תל אביב בכדורגל, אלי טביב, מול מחאת אוהדי הקבוצה נגדו (אסייג ביחסים טובים עם טביב)  והרשימה ארוכה. כל גוף תקשורת נגוע בתופעה, וכתוצאה מכך נראה שהציבור הצורך את תקשורת הספורט מאבד את אמונו באנשים הקובעים את סדר היום התקשורתי בתחום.

בשביל שרף זה עדיין לא מאוחר להשתנות. במהלך הקריירה שלו כמאמן כדורסל הוא לקח הרבה פעמים פסק זמן, והגיע הזמן לקחת עוד אחד, הפעם מהקריירה התקשורתית שלו. טענותיו כלפי קופל הן לגיטימיות, ורבים יטענו שצודקות. גם לי קשה לשמוע את התבטאויותיו של קופל, הדומות לזה של פוליטיקאי ותיק שיודע להגיד את כל הדברים הנכונים על מנת לנסות להיבחר. ממעקב אחר הקריירה המפוארת של שרף בכדורסל, נראה שמדובר באדם הגון, חרוץ, בעל ידע מקצועי ורצון להצליח. אם הוא רוצה לקחת תכונות אלו לתפקיד שיהפוך אותו לאיש החזק ביותר בכדורסל הישראלי, עליו להוכיח את עצמו במעשים, ולהודיע שכל עוד הוא מועמד לתפקיד יושב ראש איגוד הכדורסל, הוא עוזב את עבודתו כאיש תקשורת. אולי אז זאת תהיה הפעם האחרונה שאיאלץ להסכים עם קופל.

בתגובה ל"הזיקית" אמר שרף: "אין שום סיבה שאני אעזוב את תקשורת ושפרנסתי תיפגע. אנו חיים במדינה דמוקרטית, ומותר לי להביע את דעתי. אני לא חושב שאם אני מתבטא בקשר לנושא במשך דקה מתוך תוכנית של שעה, יש משהו פסול בדבר. אסור לשכוח שאני מתמודד מול אדם שמאחוריו עומדת סוללה של אשפים ביחסי ציבור".

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©