הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תרדו מהמשאיות
 
לשירה יצחקי ברור שמצעד הגאווה הפך מיותר. היא מציעה לקהילה להפסיק לענטז ולעשות עבודה רצינית כדי להביא לשוויון מוחלט בפני החוק
מאת שירה יצחקי | 25.06.2012
 


>>> 
העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

לאף אחד לא באמת אכפת מה אנשים עושים בחדר המיטות שלהם. בשנות ה-90, כשהומוסקסואליות נחשבה אצל רבים למחלת נפש, מצעד הגאווה גרם לאנשים לפתוח את העיניים, ולהבין שהומואים כאן כדי להישאר, ולא בתוך הארון. כבר לא היה צריך להתחתן, רק כי כך נהוג, ואז לחיות בשקר. המצעד היה כורח של המציאות, מעין ניסיון להדביק לישראל מראה גדולה מול הפנים, וזה אכן עבד. שכן, הרוב המוחלט של אזרחי המדינה מקבל את העובדה שמשיכה בין בני אותו מין קיימת. המשכנו הלאה.

אבל במהלך השנים מצעד הגאווה איבד את השימוש שלו. הרי אין עוד צורך במחאה חברתית מהסוג הזה וההפגנתיות הזו מיותרת לגמרי. היא רק לוקחת קבוצה גדולה מתוך האוכלוסייה, ובמקום להראות כי מדובר באנשים שונים, עם דעות, תקוות וחלומות משלהם, מאחדת אותם לגוש גדול של סטריאוטיפ. כי הומו הוא לא גבר שנמשך לגבר אלא איש חטוב בתחתונים שרוקד על משאית.

הדריכה במקום מיותרת, ויותר פוגעת מאשר תורמת לחיזוק הקהילה הגאה בארץ
תצלומים: רונית כהן


באופן לא מפתיע המצעד מתקיים בעיר החילונית ביותר במדינה, וזו שמוכרזת כידידותית למטייל הגאה כמעט בכל ספר טיולים בנושא. התפרצות לדלת פתוחה היא לשון המעטה. הדריכה במקום, גם אם זה על גבי משאית המתגלגלת לאיטה, היא מיותרת, ויותר פוגעת מאשר תורמת לחיזוק הקהילה הגאה בארץ. זה פשוט קצת קשה לראות בני אדם רגילים לחלוטין, כשהם מכוסים בשכבת שמן ומענטזים.

חברי הקהילה הגאה שתומכים בקיום המצעד עושים זאת בטענה שהם רוצים שוויון זכויות, חתונה חוקית, את היכולת לאמץ ילדים או למצוא אם פונדקאית. אני לחלוטין בעד שוויון זכויות, אבל שקרים אף פעם אל מתקבלים אצלי יפה. כי בזמן שהקהילה הגאה הסתובבה ברחוב וחגגה את יומה המיוחד, חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי שלפה מהכובע את המציאות המכוערת בה הם רוקדים ברחוב, בזמן שאנשים בורים ונבערים שולטים במדינה.

שוויון לא יגיע דרך משאיות, דגלים ומוזיקת טראנס שמתנגנת ברקע. לצייץ ולכתוב סטטוסים זועמים, אך שנונים, ברשתות חבריות לא יגרום לשינוי המצב. זה כמו שגור חתולים יעמוד בזעם מול גלגלי מכונית - ברור מאליו מי ינצח בקרב הזה. הגיע הזמן לצאת מהרחובות - שלב א' הצליח, יש הכרה בקהילה הגאה, עכשיו צריך להתחיל לעבוד: להתפקד למפלגות, לקבל את היכולת לשנות דברים מבפנים, מתוך מערכת רקובה שמלאה באנשים חלשים וחשוכים. כי רק ככה דברים פועלים.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. במילה אחת
שיר 30.06.2012
 
 
2. כתבה מיותרת וטיפשית
ג'יליאן 17.10.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©