הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגיע הזמן לוותר
 
ערוץ 1 הישנוני צריך להיפרד משידור משחקי ליגת העל בכדורגל לטובת ערוץ ספורט 5, שיש בו צוות צעיר ומעניין יותר. זאת הדרך לשנות לטובה את התודעה הציבורית על הענף
מאת אבי עמש | 28.06.2012
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

ההודעה לפיה ערוץ 1 שוקל להיפרד משידור משחקי ליגת העל הישראלית בכדורגל בעונה הבאה, אפילו במחיר של קנס כספי
, באה באיחור. השידוך הזה לא היה אמור להתרחש מלכתחילה, וטוב שייפסק, למרות שלפני שנתיים נחתם חוזה תלת שנתי בסכום של 46 מיליון שקלים. התיאוריה אמרה אז שהם יעלו את הרייטינג של הערוץ הישנוני ויאפשרו לכל בית בישראל לצפות במשחקים המרכזיים, שכן מדובר בערוץ ציבורי. אולם, בפועל, במהלך השנים, הרייטינג דעך מסיבות שונות, שברובן מוצדקות.

ישנם כאלה שסוברים שרמת הכדורגל בארץ בשנים האחרונות ירדה ללא קשר לאופן שידור המשחק המרכזי בערוץ 1. מדובר בשילוב של יציאה סיטונאית של שחקנים ישראלים לליגות באירופה, ובמקביל הכנסת זרים פחות איכותיים לקבוצות הליגה. הניהול החובבני והעסקני ברובן משפיע אף הוא, כמו גם חשיפתם של חובבי הענף הישראלי לשידורי משחקי ליגות הכדורגל באירופה, שהרמה בהם גבוהה יותר.

ערוץ הספורט מגדיר את עצמו כ"הבית של הכדורגל הישראלי" לפחות זה מה שכתוב בקדימונים המשודרים בספורט LIVE5+ שהינו בתשלום. אבל, זה סותר את העובדה שבערוץ בתשלום משודרים משחקי גביע המדינה בכדורגל ותוכנית סיכום המחזור מדי מוצאי שבת. בכדי שזה יהיה נכון, צריכים לשדר שם את משחקי הכדורגל הישראלי, בין אם מדובר במשחקי הגביע או במשחקי הליגה במקום בערוץ 1, בערוץ ספורט5 הפתוח לכולם, ולהפסיק להשלות את הצופים עם קדימונים לא רציניים.

להפסיק להשלות את הצופים עם קדימונים לא רציניים. יהונתן כהן
צילום מסך מתוך "שער השבת"

הגיע הזמן שהציבור הישראלי יפסיק לקבל את השידור חסר המעוף של ערוץ 1, עליו נכתבו הררי מילים בשנים האחרונות. אני אוהב כדורגל. כן, אני מודה בזה בפה מלא. אבל שידורי הכדורגל החל מהעונה הבאה בערוץ 1 השמרני אינם תקינים וחייבים לעבור לערוץ ספורט 5 הפתוח והמודרני יותר. אני מכיר כמה אוהדים שיעדיפו לצפות במשחק כדורגל בין מ.ס אשדוד לעירוני ניר רמת השרון על פני הדרבי של מנצ'סטר, בין היונייטד לסיטי. אז למה לא לתת להם את השידור בעטיפה הנכונה?

פרשנים כמו אלי אוחנה, מוטי איווניר ושגיא כהן רק יכולים לתרום לשיח הכדורגל הישראלי, במקום דני נוימן השנוי במחלוקת. כמו כן, משלמי האגרה, שלא מתעניינים בענף כדורגל הישראלי לא צריכים לתת את כספם עבור שידור משחקי ליגת העל, שתופסים עבורם שעות שיא, בהן יכולים לצפות בתכנים אחרים בערוץ 1.

הכדורגל הישראלי נמצא בעמדה רעה מאוד מבחינה תודעתית וציבורית. שיפור התדמית לא צריך לבוא רק על ידי שינוי קוד ההתנהגות של אלו המנהלים אותו ואת קבוצות ליגת העל. אלא גם, ואולי בעיקר, שינוי במקום ובצורת שידור המשחקים - מערוץ 1 הישנוני עם צוות משעמם, לערוץ הספורט המודרני עם זה המעניין - תעשה את מרבית המלאכה. לפני כ-12 שנה, בעונת 1999/00 שידור משחק מרכזי אחד מליגת העל בערוץ הספורט הוכיח את עצמו. צריך לעשות זאת שוב, כי אין מה להפסיד.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©