הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דרמה עונתית
 
בעלי מכבי תל אביב בכדורגל, מיטש גולדהאר, חייב לחרוג ממנהגו, ולגבות את החלטות הצוות המקצועי לכל אורך העונה הקרובה, ולא רק את אלו המתקבלות בקיץ. זו הדרך היחידה להשיג הצלחות
מאת אליאור פרייליך | 07.07.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

קבלו את הדרמה של קיץ 2012 בכדורגל הישראלי, באדיבותה של מכבי תל אביב: "שחרורו של ברק יצחקי". נשמע מוכר? הרי, רק בקיץ שעבר, מאמן הקבוצה, מוטי איוניר, עשה מהלך דומה עם מאור בוזגלו, אחד השחקנים המרכזיים בקבוצה אז, וקיבל גיבוי זמני מהבעלים, מיטש גולדהאר. הפעם,  את תפקיד מזעזע הסגל מאייש המנהל המקצועי החדש ג'ורדי קרויף, ואת הכוכב או אם תרצו השעיר לעזאזל, משחק הקפטן, יצחקי. אך האם הפעם סוף הסרט יהיה דומה והבעלים יפסיק לגבות החלטות מקצועיות שיתקבלו במהלך העונה, גם אם יהיו קשות, ויוכיח שוב כי הוא הקובע?

בינתיים, התסריט דומה: גולדהאר שוב מגבה מהלך דרמטי על מנת להבהיר לשחקני הקבוצה את מאזן הכוחות בה: יש מאמן ומנהל מקצועי שמחליטים, והם צריכים לקבל זאת. האומנם? מאחורי כל החלטה דרמטית שנעשתה במועדון בשנתיים האחרונות עומד גולדהאר, שמנסה ליצור משהו שונה. בניסיונותיו הקודמים הוא הוכיח שהמושג פרות קדושות לא קיים בלקסיקון שלו. תשאלו את השחקן הגדול ביותר של מכבי תל אביב בכל הזמנים, ומאמנה עד לפני שנתיים, אבי נמני, שפוטר ללא היסוס כי הבוס לא היה מרוצה מתפקודו באמצע עונת 2010/11. גולדהאר הוכיח שכשהוא רוצה לבצע שינוי שום דבר לא יעמוד בדרכו, גם לא חוזים שמנים כמו של נמני, בוזגלו ויצחקי אותם הוא נאלץ, וייאלץ, לשלם במלואם.

עם זאת, תכונה נוספת שאפיינה את הבעלים בשנתיים אחרונות היא חוסר עקביות. למרות הגב המקצועי שהעניק בקיץ שעבר לאיוניר, בשעה ששיחרר את בוזגלו, הוא פיטר אותו, בין היתר מכיוון, שהתעמת עם שחקניו: יצחקי, האריס מדוניאנין ואלירן עטר. ולכן עולה השאלה אם גולדהאר אכן יביא בשורה חדשה למכבי תל אביב בעונת 2012/13.

הדרמה של קיץ 2012 בכדורגל הישראלי. ברק יצחקי (בצהוב) ואוראל דגני
תצלום: האתר הרשמי של מכבי חיפה


למראית עין, בינתיים, נראה שהתמיכה שהוא נותן בשחרורו של יצחקי מוכיחה שאולי הפעם, ההתנהלות תהיה שונה. כי מצד אחד, קרויף הוא מנהלה המקצועי של הקבוצה או אם תרצו, בעל הבית בשטח. על כל המהלכים שביצעה מכבי תל אביב בקיץ עד כה הוא חתום: מינויו של אוסקר גרסיה כמאמן והחתמת שחקנים חדשים. גולדהאר, מצידו, לא התבטא עד כה אפילו פעם אחת בקשר להחלטות שלו ונדמה שכך ימשיך לנהוג. מצד שני, מעניין לראות מה יקרה אם קרויף יחליט באמצע העונה לא להעלות בהרכב הפותח את עטר למשל. במיוחד כשהוא יתלונן על כך בפני כתבי הספורט או שהקבוצה תפסיד כמה פעמים ברציפות. האם גם אז המנהל המקצועי יקבל גיבוי מהבעלים?

בעוד התגובות, הביקורות והפרשנויות על שחרורו של יצחקי התנוססו על גבי כל פלטפורמה אפשרית בעיתונות הספורט, סביב מכבי תל אביב קיים שקט שלא אופייני אחרי שחרור שחקן במעמדו. נדמה שדווקא העובדה שהצוות קרויף ההולנדי וגרסיה הספרדי הם לא ישראלים, גורמת לאווירה במועדון להיות כזו. כי סביר להניח שהם לא קוראים עיתונים בעברית. וגם אם מתרגמים להם את הכתוב, לא נראה שהם מייחסים לו חשיבות.

או שפשוט מדובר בהתנהלות חדשה, שקטה יותר, מצד גולדהאר. כזאת, שתשפיע לחיוב על האווירה בקבוצה בעונה הקרובה. כשהשחקנים יגיעו למחנה האימונים, ויראו שיצחקי לא שם וכשהם ישמעו הוראות מהצוות המקצועי באנגלית, בספרדית או בהולנדית, לפחות בהתחלה הם יבינו שאכן דברים השתנו, ועליהם להתיישר בהתאם. אם הוא ימשיך בקו הדומם שלו, יכול להיות שבקיץ הבא אוהדי הקבוצה יקבלו סרט דרמה נוסף, חיובי יותר: "מכבי תל אביב, המסע לליגת האלופות".

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©