הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
היוצרות התהפכו
 
מה שנשאר מסדרת פלייאוף גמר ה-NBA הוא לברון ג'יימס, שהשתיק את המבקרים והוביל את מיאמי היט לאליפות, וקווין דוראנט שהוכיח כי יש לו סיכוי להניף צלחות אליפות בשנים הקרובות
מאת מתן יציב | 07.07.2012
 


>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

האם ייתכן שהסמול פורוורד (שחקן בעמדה מספר שלוש) של מיאמי היט, לברון ג'יימס, קרא את הביקורות שנכתבו בעיתונות הספורט בישראל? אם כן, זה יהיה הסבר מאוד הגיוני ליכולת הגבוהה שלו בסדרת גמר הפלייאוף של ה-NBA נגד אוקלהומה סיטי ת'אנדר. גם אני, כמו לא מעט פרשנים, השמצתי אותו לפני פתיחת הסדרה,טענתי שהוא לוזר ושהמנצח הגדול יהיה דווקא מקבילו בקבוצה המתחרה, קווין דוראנט, שסחף אותה לעונה מדהימה. אני מודה שטעיתי.

לא מעט חובבי כדורסל טוענים כי ג'יימס הוא שחקן הכדורסל הטוב בעולם כיום. במקביל, דוראנט, שמשפר את יכולותיו, נראה בשל במהלך העונה, ובמיוחד בשלב משחקי הפלייאוף, לסחוף את קבוצתו אל תואר האליפות. העליונות שלו על השחקנים המובילים של כל אחת מהקבוצות נגדן שיחקה אוקלהומה, הייתה ברורה. הכדור הגיע אליו ברגעים הגורליים ובודדות הפעמים בהן הוא פספס בזריקות המכריעות.

אוקלהומה ניצחה במשחק הראשון בסדרת הגמר, אולם לא ברור מה השתבש  החל מהשני. מיאמי היט השוותה ל-1:1 ואי אפשר היה לעצור אותה עד לניצחון 1:4 ולזכייה באליפות. במקביל להתהפכות היוצרות, גם הדומיננטיות של שני השחקנים התהפכה. דוראנט אומנם המשיך להציג יכולת גבוהה שתורגמה לנתונים סטטיסטיים קבועים לאלו שנרשמו במהלך העונה, וקלע מספר נקודות גבוה, אך דווקא ג'יימס המושמץ הראה עליונות. הוא התעלה בכל שלושת המשחקים ולמרות התחזיות שניבאו הפסד, הוא משך את קבוצתו לאליפות שנייה בתולדותיה, וראשונה משלו.

נראה שחוסר הניסיון במעמדים גדולים הכריע אותו. קווין דוראנט
 


בין כל תמונות השמחה של שחקני מיאמי היט ואוהדיה, לא ניתן היה לפספס את זו שבה דוראנט בוכה ומתנחם בזרועות הוריו בתום המשחק החמישי. ראו כמה הוא באמת רצה לזכות באליפות, וכמה אמונה הייתה לו שהוא וקבוצתו אכן מסוגלים ללכת עד הסוף. מנגד, כל המחמאות מגיעות לג'יימס. מה לא נכתב עליו לפני הסדרה: שהוא נחנק במעמדים הגדולים, שהוא לוזר ובורח מאחריות. אבל, הוא הוכיח לכל המבקרים שהטעויות שקרו בגמר מול דאלאס מאבריקס בעונה שעברה כנראה היו מקריות, ושהפעם הוא לא התכוון לוותר על טבעת האליפות.

לדוראנט אני לא דואג. חוסר הניסיון במעמדים הגדולים הכריע אותו ככל הנראה, אך זה משהו שמצטבר. מצפייה בלא מעט משחקים בהם הוא השתתף מדובר בשחקן גדול, שרק משפר את אופן המשחק שלו. הוא יזכה לפחות בטבעת אליפות אחת בהמשך הקריירה. ומי יודע, אולי אפילו ישחק עם ג'יימס באותה קבוצה. הפעם אני לא טועה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©