הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש ניחוח של קיפוח באוויר
 
ישראלים וישראליות רבים מצטיינים דווקא בענפי ספורט לא אולימפיים כמו ביליארד, כדורת ושש בש. אלירן ברנשטיין מציע להפוך אותם לאולימפיים כדי שהמשלחת תחזור עם מדליות
מאת אלירן ברנשטיין | 03.08.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

מדי ארבע שנים העולם כולו עוצר מלכת ומרותק למסכי הטלוויזיה לתקופה של חודש ימים. לא, לא מדובר על אליפות העולם בכדורגל אלא על המשחקים האולימפיים. אבל מה עם ענפי הספורט הלא-אולימפיים, הפחות פופולריים? הרי, לא מעט ישראלים טובים דווקא באלו שנראים לא מעניינים יתר על המידה. לא מגיע להם להיות חלק מהאולימפיאדה? לא מגיע למשלחת הישראלית לזכות ביותר ממדליה אולימפית אחת?

 

ענפי הספורט הלא אולימפיים משתתפים גם הם מדי ארבע שנים בטורניר ספורט בינלאומי הנקרא "המשחקים העולמיים". אומנם, כמה הפכו לאחר מכן לענפים אולימפיים, כמו הטריאתלון, אבל יש ניחוח של קיפוח באוויר. לפחות כשמדובר בספורטאים ישראלים, מקצוענים או חובבנים, שמצטיינים בהם. במשחקים העולמיים שיתקיימו בשנה הבאה בעיר סנטיאגו דה קאלי שבקולומביה, יהיו תחרויות בענפים כמו כדורת, סנוקר, ריקוד וסקווש, בהם יש לא מעט ספורטאים ישראלים שמשיגים תוצאות טובות.

 

לצידם, ישנו משחק הקלפים פוקר "טקסס הולדם" שהפך לפופולרי מאוד בארץ בשנים האחרונות בקרב צעירים וצעירות. הבעיה היא שכאן הוא אינו נחשב לענף ספורטיבי אלא למשחק הימורים, וארגון משחק כזה למטרת רווח או זכייה בפרס נחשב לעבירה פלילית שעונשה עד שלוש שנות מאסר. למרות זאת, זהו ענף שבמידה שיהיה אולימפי, כשהמטרה היא לא רווח או זכייה בפרס, לבטח  היינו רואים ישראלי או ישראלית עומדים על הפודיום. אז אולי כדאי לחשוב לשנות קודם את החוקים בארץ?

לא מגיע למשלחת הישראלית לזכות ביותר ממדליה אולימפית אחת? כדורת
תצלומים: sxc

כדורת הוא ענף ספורט לא אולימפי, שמאיר פנים לספורטאים ולספורטאיות ישראליים. רק באליפות אירופה האחרונה לנוער, שנערכה השנה, זכתה שיר אזולאי (15) במדליית ארד שהצטרפה לאוסף הצלחות של שחקני כדורת מהארץ באליפויות אירופה ובאליפויות עולם לאורך ההיסטוריה של הענף בישראל. משחק נוסף, שחייב להשתתף ב"משחקים העולמיים" הוא השש בש. מבין משחקי הלוח, מדובר באחד העתיקים ביותר, שבו משחקים בישראל כל השנה. הוא כל כך פופולרי, שכמעט שלא ניתן למצוא אישה או גבר שאינם יודעים את חוקיו או שלא יערכו משחק מרתק.

 

הביליארד - שם כולל למשחקי כדור על שולחן, כשהפופולריים ביותר בארץ הם פול אמריקאי וסנוקר - הוא גם ספורט לא אולימפי בו ישראלים נוטים להצטיין. הרי בשישי בערב הוא העיסוק העיקרי של לא מעט צעירות וצעירים. משחק של ג'נטלמנים שבעולם מקבל כבוד גדול יותר תודעתית, ושהצליח להתלכלך בביצה הישראלית. מספיק לראות את הסרט "חגיגה בסנוקר" כדי להבין. עם זאת, הענף יכול להניב מדליה אולימפית ישראלית, לפחות אחת.

 

בלא מעט תחרויות בינלאומיות, ספורטאים וספורטאיות ישראלים מגיעים במצב נחות מבחינה מקצועית, לעומת יריביהם ויריבותיהן. כך גם באולימפיאדה. הרי בכל אחת שמתקיימת, אנשי הוועד האולימפי בישראל וחובבי הספורט מקווים שהמשלחת הישראלית תזכה לפחות במדליה אחת. אבל, מה לעשות, אנחנו פשוט טובים יותר בענפים שאינם אולימפיים. לס בראון אמר שיש מצליחנים ויש מפסידנים, ויש כאלה שעדיין לא למדו איך לנצח. ספורטאים ישראלים, מקצוענים או חובבנים, למדו איך לנצח, אך לאו דווקא בענפי הספורט האולימפיים. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©