הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלי הדחות ובלי מנצחים
 
חלקם משתמש במצלמה כדי להעביר דעות פוליטיות וחלקם חושף באמת ובתמים את החיים הפרטיים לעיני הצופים. מה שבטוח, "מחוברים 2" הוא הריאליטי הכי איכותי בטלוויזיה
מאת מתן יציב | 24.08.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

בטלוויזיה שבה תוכניות הריאליטי הופכות שטחיות וחסרות תוכן ככל שעובר הזמן, העונה החדשה של "מחוברים" מסתמנת כאיכותית יותר. ללא אתגרים, התקלות, הדחות, מנצחים או מסרונים, היא מראה את השגרה של חמישה גברים ואת האירועים הכואבים, הקשים, השמחים והמרגשים שהם עוברים. אם נחזור לעונה הראשונה ולחמשת המחוברים הקודמים, ניזכר שלרובם היו הרבה תכונות משותפות. נראה שהפעם הזאת החליטו בהפקת התוכנית ללכת על משתתפים שונים מאוד זה מזה: הבליין העשיר שמסרב להתמסד מול איש המשפחה המסור המפרנס את אשתו ושלושת ילדיו. בעל הדעות הימניות אל מול התומך בשמאל הקיצוני, וכמובן יש ייצוג של הקהילה הגאה.

 

אמירם טובים, חנוך דאום, ג'ייסון דנינו הולט, גדעון לוי וסקאזי (אשר סוויסה) קיבלו מצלמת וידאו וצילמו את חייהם במשך שנה. מהבוקר כשהתעוררו ועד הלילה לפני שנרדמו. הצופים זוכים למבט קרוב על המשפחות שלהם, בנות זוגם, החברים הקרובים והמחשבות האישיות, אותן הם חולקים עם הקהל, בבוקר כשמתגלחים או באוטו תוך כדי הנהיגה. הידוע ביותר מביניהם הוא סקאזי, די.ג'יי מצליח שמופיע בפסטיבלים בכל העולם. הוא אומנם נמצא במערכת יחסים, אך עדיין אוהב את הפרטיות שלו, ולא מעוניין להתחייב. בפרקים הראשונים הוא חושף את הדילמה שלו אם לעבור לגור עם חברתו אווה, שמצידה סובלת מחוסר הרצון שלו להתמסד ונאלצת לשמוע ממנו שהיא תמיד תהיה במקום שני אחרי המוסיקה וההופעות. יהיה מעניין לראות בהמשך כיצד הוא ישלב את הזוגיות עם כל הנסיעות בעולם והפסטיבלים שבהם הוא מתקלט.

 

את המשבצת הגאה תופס השחקן והמגיש דנינו הולט, שחי עם בן זוגו גלעד עטיה בתל אביב, ולוקח חלק במאבק לצדק חברתי המתרחש בעיר. בפרקים הראשונים נראה כי הם אינם מתנהגים בטבעיות מול המצלמה, והזוגיות מוצגת בצורה מעט מזויפת, אך אני בטוח שחברי הקהילה הגאה בישראל יגלו הרבה עניין במתרחש בדירה הזו. מי שמסתמן כהפתעה הטובה של העונה השנייה הוא טובים, סטנדאפיסט בשנות ה-30 לחייו שמתגורר עם אשתו דורין ושלושת ילדיו ביחידת דיור בבית הוריו, עד שתסתיים בניית הבית שקנו. טובים, המוכר לחובבי הסטנד אפ בארץ כאחד שנמצא על הבמות כבר יותר מעשור, מראה בתוכנית צד נוסף שלו, של איש משפחה מסור, שחווה אובדן אישי עם מותו של אחיו אליחי ז"ל בפעולה צבאית. עושה רושם שטובים עוד יצחיק וירגש הרבה בהמשך.

אמת ראויה להערכה, למרות שהיא מציגה לצופים ילד הכלוא בגוף של מבוגר. סקאזי
תצלומים: אוהד רומנו, יח"צ HOT

שני המשתתפים הנותרים, מייצגים את הימין והשמאל בישראל. בפינה הימנית אנחנו מתקרבים אל הפובליציסט והסופר חנוך דאום, דתי הגר בהתנחלות אלעזר עם אשתו ההרה ושלושת ילדיהם. דאום, שלא בדיוק סופר את המצלמה שמולו, מדבר בצורה צינית וגסה ומספר כבר בפרקים הראשונים שאמונתו באלוהים התחילה להתערער בשלוש השנים האחרונות. הוא מראה עד כמה אשתו וילדיו נמצאים במקום הראשון בעולם שלו, וטוען כי אם חלילה יקרה משהו לאחד מהם, הוא ישים קץ לחייו. הדאגה שלו לבני משפחתו מצליחה לגרום לצופים רבים להזדהות עמו ולחבב אותו, ונראה כי הוא יהיה מאוד פופולרי העונה.

 

בפינה הנגדית נמצא העיתונאי גדעון לוי, הידוע בדעותיו השמאלניות, המעט קיצוניות. בפרקים הראשונים הוא מנסה לשכנע את קתרין בת זוגו הנוצרייה להתחתן איתו, ובאותה עת מתמודד עם מחלת הסרטן שתקפה את אחיו. כשהוא יושב לצד מיטתו בבית החולים, הוא מספר למצלמה על התקופה שבה גם הוא סבל מהמחלה. עד כה לוי לא הצליח לרתק אותי במיוחד, והשתעממתי מלצפות בו. אולי בהמשך העונה אמצא מעט יותר עניין בחייו.

 

לאחר צפייה בפרקים נוספים, התחלתי לפתח רגשות למשתתפים. למשל, כאשר דנינו הולט עולה על המרקע, אני יודע שזה הזמן שלי ללכת למטבח, ולקחת משהו לאכול. במקרה הכי גרוע אפספס עוד ריב מבוים עם בן הזוג. לעומת זאת כאשר טובים או דאום מופיעים, שום דבר לא יזיז אותי ממקום מושבי, לאחר ששניהם ריגשו אותי לא פעם בשבועיים האחרונים. סקאזי הוא כנראה המשתתף האמיתי ביותר. התיעוד לא מטריד אותו, הוא מדבר ומתנהג איך שבא לו, ללא התייחסות למצלמה שלידו. האמת של סקאזי ראויה להערכה, למרות שהיא מציגה לצופים ילד הכלוא בגוף של מבוגר, שרק מחפש להמשיך וליהנות כל החיים, ללא מחויבות. אני מעריך את סקאזי על האמת שהוא מציג למצלמה, מה שלא אוכל לומר על לוי, שמנצל אותה רק על מנת להעביר את דעותיו על הכיבוש הישראלי.

 

אני לא חובב ריאליטי גדול. הזילות שנוטפת מ"האח הגדול" והזיוף והצביעות שנראים על המסך ב"הישרדות" וב"היפה והחנון" קצת המאיסו עליי את הסוגה. נראה כי בישראל לוקחים אותה למקומות זולים ונמוכים, ופחות חושבים על האיכות, על מנת להכניס יותר כסף ממסרונים ופרסומות. דווקא ב"מחוברים 2" של הוט, ניתן ליהנות מריאליטי טהור ואיכותי. השוני בין הדמויות, מגוון הדעות שהן מייצגות וסגנון החיים השונה שלהן גורמים לכך, שכל אחד יכול למצוא לו לפחות מחובר אחד להזדהות איתו, להתרגש ממנו, ואולי אפילו לשאוף להיות קצת כמוהו. העונה החדשה נותנת הצצה בלעדית, אמיתית ומרגשת לתוך קהילות שונות ומעניקה לצופים מבט מרתק אל תוך החברה הישראלית.

 

מחוברים | HOT3 | ימים ראשון - רביעי | 22:00

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אתה צודק באופן חלקי
צופה הדוק 25.08.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©