הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה שיקול הדעת?
 
מתן יציב מזועזע מהתנהגותם האלימה של השוטרים בהפגנות למען צדק חברתי. ברור לו שמשהו במערכת רקוב מהיסוד
מאת מתן יציב | 03.08.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

הקיץ הגיע ואיתו המחאה החברתית. דעותיי על המחאה של הקיץ הזה מורכבות, אך מה שכואב לי בה במיוחד לא קשור למפגינים או לצדק חברתי אלא לאותם אנשים שתפקידם הוא לשמור על הסדר, אלה שלובשים מדים ואמורים לדאוג שאף אחד לא ייפגע. אני חושב שקוראים להם משטרת ישראל, אבל ההתנהגות שלהם לא מאפשרת לי לקרוא להם כך.

                            

אתרי האינטרנט והעיתונים מוצפים בשבועות האחרונים בתמונות שמתעדות רגעים, שבמשטרת ישראל היו מעדיפים לשכוח. נכון, התנהגותם של המפגינים אינה בדיוק לפי הספר, ועם חלק מהדרישות שלהם ניתן גם שלא להסכים, ובכל זאת, אני לא מצליח להבין מה גורם לשוטר לתפוס בחורה בשיער או בצוואר ולהתנהג בכזו אכזריות. במשטרה אומרים שההוראה שניתנה היא "למנוע את הפרות הסדר בכל דרך אפשרית" אבל איפה שיקול הדעת?

שוטרים יקרים, העבודה שלכם היא לשמור על החוק ואין לכם שום זכות להיות מעליו
תצלומים : רונית כהן

משהו במוסד הזה שקורא לעצמו משטרת ישראל, רקוב מהיסוד. יש יותר מדי שוטרים שכנראה חושבים שעצם זה שהם לובשים מדים, מקנה להם את החופש לדבר ולהתנהג כאוות נפשם. אחרי הכול, הם רק ניסו לשמור על הסדר, והבחורה, שאת התמונה שלה נחנקת על ידי שוטר בכיר ראינו בכל העיתונים, ככל הנראה היוותה סכנה מיידית לשלום הציבור. כי למי יאמין בית המשפט, לשוטר במדים או למפגינה שצועקת נגד השלטון?

 

לא פעם הרהרתי כיצד היו מגיבים אותם שוטרים אם הבחורות שהוכו ונעצרו באלימות היו חלילה נשותיהם או בנותיהם? האם גם אז הייתה הצדקה למעשה? ובכלל, איך יכול אדם, שמתנהג לאישה בצורה כל כך גסה, להסתכל על עצמו במראה ולהיות שלם עם מה שהוא רואה? אמנם מדובר בתמונה, ולא ניתן לדעת מה באמת קרה בין המפגינות לבין השוטרים. ונכון שהמפגינים הן לא בהכרח סמל להתנהגות נאותה ולאזרחות טובה, אבל שוטרים יקרים, לאן נעלמו האיפוק ושיקול הדעת? העבודה שלכם היא לשמור על החוק והמדים הכחולים לא מקנים לכם זכות להיות מעליו, גם אם זה נעשה למען שמירה על הסדר.

 

כמובן שלא כל השוטרים במדינה אלימים אך קרו יותר מדי מקרים בהם שוטרים ניצלו את סמכותם והשתמשו בכוח שלהם לרעה, בעיקר בשבועות האחרונים, עם התפשטות המחאה החברתית. לדאבוני, עדיין לא שמעתי על שוטר שהועמד לדין בעקבות המאורעות הללו או אפילו על גינוי תקשורתי מצד המשטרה, אך הגיע הזמן שמישהו ייתן את הדין על התנהגות בריונית שכזו. ואולי אלה בכלל קברניטי הממשלה, שכל כך מפחדים מהמחאה ההולכת ומחריפה, עד כדי כך שהם מוכנים לתת יד גם להתנהגות אלימה כלפי המפגינים? 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©