הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תזמון רע לסמל הירוק
 
ראובן עטר לא צריך לאמן את מכבי חיפה בעונה הקרובה. הסיבה: חולשתן הצפויה של שאר קבוצות הצמרת בליגת העל, שתמעיט מערך הישגיו
מאת עילם מילוא | 03.08.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

מינויו של ראובן עטר למאמן מכבי חיפה בכדורגל היה אמנם צפוי ומתבקש, אך באותה נשימה עלול לפגוע בהערכה אליו כמאמן מצליח בעשר העונות האחרונות, ולא באשמתו. כי אחרי שלוש עונות רצופות כמאמן מכבי נתניה, בהן עשה עם הקבוצה מעל ומעבר למצופה, כשסיים איתה בעונות 2009/10 - 2011/12 בצמרת ליגת העל (מקום רביעי פעמיים ומקום שישי), הוא סוף- סוף מקבל לידיו את אימון קבוצת נעוריו, שרבים מחובבי הענף חיכו שיקבל. אמנם מבחינתו של הסמל הירוק, זהו מצב אופטימלי, אולם אם להסתכל על הדברים מזווית נוספת, עטר מגיע לחיפה בתזמון רע מבחינתו.

 

עושה רושם שהרמה המקצועית בליגת העל בעונה הקרובה, עונת 2012/13 תהיה חלשה מאוד או לפחות כך ניתן להסיק מהחתמות השחקנים בקבוצות הגדולות בליגה. נראה שזו הולכת להיות עונה בה מכבי חיפה תדלג מעל שאר הקבוצות כל הדרך לאליפות, ואולי גם כל הדרך לגביע. לכן, ספק עד כמה יזקפו לזכותו של עטר את ההצלחות אליהן יגיע.

 

הרי בהפועל תל אביב עסוקים הקיץ בזהות בעלי המועדון החדשים, ובאיזה סכום ירכשו אותו. לכן, ספק אם חיים רמון ומשה תאומים, האנשים שכרגע עומדים בראש קבוצת ניהול חדשה למועדון וידועים גם כאוהדים שרופים, יספיקו בחודש שנותר עד לפתיחת העונה, להעמיד סגל שחקנים שיתמקם בצמרת הליגה. גם אם הקבוצה תחל במסע קניות מאסיבי של שחקנים, השעון עדיין ממשיך לתקתק ופועל נגדם.

ספק אם הפועל תל אביב תתמקם בצמרת. משה תאומים (מימין) וחיים רמון
תצלומים: האתר הרשמי של מכבי חיפה ו- צביקה הלפרין, אתר 'אדום עולה'

בבית"ר ירושלים הסיפור די דומה, ומדי יום מתפללים רק שהמועדון לא ילך לפירוק. ובמידה שיימצא אוהד שרוף שירכוש את הקבוצה, גם שם הזמן משחק תפקיד מכריע לרעתם. ומכבי תל אביב? ממש כמו בכל קיץ, מדובר בסימן השאלה הגדול ביותר. ספק עד כמה הצוות המקצועי הזר של הקבוצה יצליח בישראל. הרי, כאן לא פתוחים לחידושים, ובטח שלא לכאלו שמגיעים מחוץ לארץ, גם אם המאמן אוסקר גרסיה, והמנהל המקצועי, ג'ורדי קרויף מעוניינים להנהיג בקבוצה את מודל ברצלונה, ממנו צמחו

 

בסריקה מהירה של עונות הכדורגל ב-12 השנים האחרונות, קשה להיזכר מתי בפעם האחרונה נכשל מאמן במכבי חיפה. אברהם גרנט, יצחק שום, רוני לוי ואלישע לוי, כולם אנשי מקצוע מכובדים שהצליחו ואף זכו באליפות המדינה. התנאים במכבי חיפה הם ברמה אירופאית לכל דבר, ולכן, בלי לפגוע ברמת המקצועיות של כל אחד מהם, חייבים להגיד את האמת: קשה להיכשל במועדון. במילים אחרות, לא צריך להיות מאמן כזה גדול בשביל להצליח שם. הסיבה לכך, היא דרך הניהול המבריקה אותה מנהיג נשיא המועדון, יעקב שחר.

 

וכמו בכל עונה, מכבי חיפה היא היחידה שמתנהלת נכון, בשקט ובמקצועיות, האבסורד הוא שעטר יהיה הנפגע העיקרי מכך. סוג של נבואה, שבשביל עתיד המקצועיות בענף הכדורגל בישראל, כדאי מאוד שלא תתגשם. כי אם עטר יזכה באליפות, הוא יקבל מחמאות שייחשבו למאוד מזעריות, לעומת גודל ההישג. אבל כנראה שלא רק הוא, גם אוהדי הכדורגל יקבלו חוויות מזעריות מעוד עונה גרועה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©