הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
משהו בשביל מישהו
 
נעמה ויינטראוב החליטה שביום הולדתה ה-22 היא תשמח גם את ההולכים על ארבע. יואב כהן מספר על חגיגת יום הולדת מיוחדת במינה
מאת יואב כהן | 24.08.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

כמעט כולם מכירים את התרחיש הבא: יום ההולדת מתקרב ומתחילים לחשוב איך לחגוג, איפה הפאב המגניב ביותר ואיזה מועדון ייתן יותר שתייה בחינם. ואז, אחרי ערב של אלכוהול, הוללות והנאה, חוזרים הביתה עייפים ונופלים על המיטה. חוץ מהעובדה שגדלנו בשנה, שום דבר לא השתנה מאז חגיגות יום ההולדת בשנה שעברה.

 

מי שהחליטה לשנות את התפריט ולשבור את השגרה, היא נעמה ויינטראוב (22) מחולון, סטודנטית לחקר המוח, שהפכה את האירוע לכזה שיתרום גם לאחרים. וכך, ביחד עם עשרים מחבריה ובני משפחתה, התנדבה ב"חבר", עמותה למען בעלי חיים, הנמצאת בקשיים כספיים. בתוכנית: שיעור באילוף כלבים, טיול עם ההולכים על ארבע, משחקים וצביעת המקום. "חיפשתי משהו זול, כיפי ומיוחד" אומרת ויינטראוב "כולם אוהבים כלבים, ואם כבר לעשות משהו כזה אז למה לא לתרום?"

 

היא מספרת שבהתחלה פנתה לעמותות אחרות, אבל מכיוון שעמותת "חבר" קטנה ולא מוכרת, התאפשר לה לבנות תוכנית שתכלול כמה שיותר מהרעיונות שלה. דודתה, מתנדבת לשעבר ב"SOS חיות", סיפרה לוויינטראוב על "חבר" ומשם הדרך לחגיגות יום ההולדת הייתה קצרה.

בעולם של עמותות בעלי החיים יש תככים שקשורים בהשגת כספים, אבל אין ציניות
תצלום: גילי פורת

העמותה נמצאת בבניין שהוזנח על ידי הבעלים הקודם, ומקבלת מהעירייה תמיכה כספית זעומה בסך 3,000 שקלים, ובעצם זקוקה לכל עזרה שתקבל. "נורא שמחנו על החשיבה היפה הזאת. רוב המתנדבים שלנו הם סטודנטים שלא תמיד יכולים לבוא, והפעם כולם באו מכיוון שהתלהבו מאוד מהרעיון. זה היה אירוע עם אווירה ממש טובה. שיעור האילוף היה מוצלח, ובעצם כל מה שהיה בתוכנית היה טוב" קובעת רחל סליט, מנהלת העמותה.

 

ויינטראוב מגלה שבסביבתה היו כמה אנשים שלא האמינו שהרעיון ייצא לפועל ואף ינחל הצלחה, אך בסופו של דבר, ולמרבה הפתעתה, הגיעו יותר אנשים משציפתה "היו סקפטים שלא האמינו שאני אצליח לגרום לחברים להגיע. חשבו שיעדיפו ללכת לפאב ולא לבוא למקום שבו הם יצטרכו גם לעבוד. היו גם כאלה שלא הגיעו. ועדיין, בסופו של דבר, מעשרה אנשים, כפי שתוכנן והותר להביא, הפכנו ל-20 איש".

 

בניגוד לסקפטיות שהייתה אצל חלק מחבריה של נעמה, סליטה הרגישה בדיוק ההיפך: "אני אופטימית מטבעי ולא היה לי ספק שזה יצליח. מבחינתי השאלה לא עלתה על הפרק. גם כאשר פניתי למתנדבים שלנו הם לא היו סקפטים. מלכתחילה אנשים שחושבים על לעזור לבעלי חיים הם אנשים טובים שלוקחים עמדה ועומדים מאחוריה. יש בעולם הזה של עמותות בעלי החיים תככים אחרים שקשורים בעיקר בהשגת כספים, אבל אין שום ציניות".

 

את השוני בין חגיגה כזאת לבין חגיגה רגילה בפאב או מועדון, ניתן להבין ממילותיה של ויינטראוב. "באמת שקשה לתאר את זה במילים" היא נזכרת, ועל פניה חיוך שלא יורד לאורך כל הראיון. "התחושה שונה. אם אני חייבת לנסות לתאר את זה, אז נראה לי שזה כמו שאתה מסיים את היום לאחר שמילאת אותו בדברים שאתה הכי אוהב לעשות, ואז נופל למיטה בתחושה של סיפוק. עשינו פה למישהו טוב".

 

עמותת "חבר"

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. יום הולדת נפלא
רחל 26.08.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©