הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתחת לרדאר
 
משחק מפתיע ועלילה אפלה אפשרו להפוך את הספר "אלנבי" של גדי טאוב לסדרה מוצלחת. מתן יציב צפה בה וגילה עולם חדש ומרתק
מאת מתן יציב | 28.08.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

"בוא נשתה איזה בירה" אמר לי פעם חבר שטיילתי איתו ערב אחד במעלה רחוב אלנבי. זה היה בדיוק כשעברנו ליד הכניסה למועדון "אלנבי 40". "מה כבר יכול להיות? זה בר" הוא המשיך, בעוד אני הרגשתי כי זה לא המקום בו נרצה להעביר את הערב השקט שתכננו. כשצפיתי ב"אלנבי" הסדרה החדשה בערוץ 10 המבוססת על ספרו של גדי טאוב, נזכרתי באותו לילה, והרגשתי טוב עם עצמי, שכן, עשיתי את ההחלטה הנכונה בשבילנו.

 

הסדרה מתרחשת בעיקר בשני מקומות מרכזיים. הראשון הוא "אלנבי 40" מועדון הדגל של הרחוב המוכר, בעל מוניטין מפוקפק, הידוע בזילותו, ועם זאת אידיאלי בעבור הבליין התל אביבי הממוצע. השני הוא מועדון החשפנות "גוגו גירלס" שמעבר לכביש. הסדרה מציגה קשר חזק ביניהם, שכן, החשפניות שמסיימות את עבודתן ממשיכות את הלילה ב"אלנבי 40".

 

הסדרה בורכה בצוות שחקנים מרשים. הראשון והראוי ביותר לציון הוא אביב אלוש הנהדר, המוכר לצופים כקובי מ"עספור". הוא ללא ספק תגלית השנה בתחום המשחק בארץ. כאן הוא עובר הסבה לתפקיד הגיבור הראשי ארז המנהל שהיה עד לאלימות כלפי אישה במועדון שלו, ונרתם לעזרתה.

זה לא המקום בו נרצה להעביר את הערב. אלוש, אטיאס, נייטס ואבולעפיה
תצלומים: דני בר אדון

האישה היא מיקה, המגולמת על ידי מורן אטיאס, שמראה בסדרה יכולות משחק שלא ידעתי שיש לה. מיקה היא בחורה דתייה שחזרה בשאלה ועובדת כחשפנית, אך היא גם חברתו של דימה, אחד המאבטחים במועדון ממול שמבקשים מארז לטפל באופן אישי בבחור שהיכה אותה. לאחר שארז מסכים לא להסגיר את התוקף למשטרה ולתת למאבטחים לנקום בו, הוא מסתבך.

 

לכל הסיפור עד ערן (נדב נייטס) עיתונאי שחוקר תקרית בין המאבטחים לכתבה גדולה בעיתון. בזמן שהוא מחכה לארז במועדון, הוא פוגש את נוקי (רומי אבולעפיה) חשפנית ממועדון ה"גו גו גירלס" שממול, שמכנה את עצמה יסמין. היא ממשיכה עם ערן לביתו בקלות מפתיעה. עבורה מדובר במשהו סתמי וחד פעמי, אך בשבילו זהו תחילתו של סיפור אהבה, בלי שהוא יודע שהחבר שלה מחכה לה בבית.

 

בסדרה הצופים נכנסים אל חייהן של כל אחת מארבע הדמויות המרכזיות, ומגלים סגנונות חיים שלא הכירו. למשל, החשפנית שחיה עם בן זוג שאינו יודע על עבודתה, וגורמת לו להאמין בכל לילה מחדש כי היא עובדת בחברת שליחויות בינלאומית שעובדת רק בלילות. לאחר שהוא מוריד אותה שם, היא לוקחת מונית אל המועדון.

 

הסדרה הצליחה לתפוס אותי, ולהדביק אותי אל ערוץ 10 בכל יום ראשון ושבת. העלילה מרתקת, מותחת, וגורמת לנו הצופים לקחת חלק בעולם שלם שמתקיים מתחת לרדאר של רובנו. השחקנים מצוינים, וחלקם אף מפתיע ביכולת להיכנס אל תוך הדמויות האפלות ביותר של תל אביב.

 

לא קל ליצור סדרה המבוססת על ספר. מדובר באתגר גדול, והמחבר גדי טאוב, שהוא גם התסריטאי, עומד בו בכבוד גדול ומצליח ליצור סדרת טלוויזיה ישראלית איכותית, וברמה גבוהה מאוד. אלימות, אהבה, מין, כסף וכמובן, נשים יפות. אני כבר לא יכול לחכות לפרק הבא.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©