הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כרגיל, הטובים נגד הרעים
 
ענבר בר-יהודה מאוכזבת מסדרת הנוער החדשה בהוט "המעגל הסודי": שחקנית עם הבעה אחת, עלילה רדודה, דיאלוגים שטחיים ויותר מדי דמויות
מאת ענבר בר-יהודה | 30.08.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

ערב גשום, נערה נוסעת לבדה במכונית בכביש נידח. ואז כמעט מתרחשת תאונה. היא מתקשרת לאמה ומרגיעה אותה ואת הצופים שהיא קרובה לבית, וכבר מגיעה. בזמן הזה, מתברר כי כלי הרכב שכביכול עקב אחרי הנערה, כבר חונה ליד בית האם. מתוכו יוצא אדם חשוד למראה ובדרך משונה מצליח לשרוף את הבית ולהרוג אותה.

 

זהו הפתיח המושך והמסקרן של "המעגל הסודי". סדרת נעורים על-טבעית במהלכה קאסי בלק בת ה-16 (בריט רוברטסון) עוברת לגור בעיירה משונה בשם צ'אנס הארבור בעקבות מותה המסתורי של אמה. כבר במהלך הפרק הראשון מתגלה קו העלילה הראשי - קאסי היא נצר לשושלת מכשפים שבעקבות אסון גדול הוחלט שלא ישתמשו יותר בקסמיהם. בני דורה, שאותם היא פוגשת בעיירה, לא מוכנים לוותר על הקסם, ומשכנעים אותה להצטרף אליהם.

 

הסדרה עלתה במאי 2011 בערוץ CW האמריקאי, והתקבלה באופן סביר ביחס לעונת הסתיו האמריקאית. "המעגל הסודי" הייתה אפילו מועמדת בקטגוריה לסדרת הדרמה החדשה הטובה ביותר, בטקס בחירת הקהל של שנת 2012, אבל הפסידה ל-"אנשים בעלי עניין" (Person of Interest).

הארי פוטר פוגש את המיניות של סדרות הנעורים הטלוויזיוניות. שחקני הסדרה
תצלומים: יח"צ HOT

אפשר להתווכח על הבחירה ברוברטסון, שכבר מקוטלגת ממשחקה בסדרה "חיים בלתי צפויים" כבת-עשרה בעייתית. היא מצליחה לעניין, לפחות בפרקים הראשונים של העונה, אולם המשחק שלה נשען בעיקר על שתי הבעות: תדהמה ובלבול, שלא באמת יכולות להחזיק עונה שלמה, לבסוף הצופה יתייאש מלנסות להאמין לה. משחקה של רוברטסון הוא הקטן שבבעיות הסדרה, שלוקה בתופעה השקייספירית: אקדח שמופיע במערכה הראשונה ירה באחרונה. שלושת הפרקים הראשונים מגלים לצופה כל מה שהוא צריך לדעת ויכול לנחש בלי להתאמץ. אין יותר מדי הפתעות וסודות. מלחמת הטוב מול הרע, כשלא בדיוק ברור מי הטוב ומי הרע. מעין ניסיון עלוב לשחזר את הסדרה האגדית "מכושפות".

 

בניגוד ל"מכושפות" שהתמקדה בשלוש שחקניות מרכזיות ובאנשים שסביבן, כאן העלילה היא כביכול על שישה גיבורים והגילויים המשפחתיים שלהם. סוג של התבגרות מכשפים, לא בגרסת דיסני. אבל שישה שחקנים זה יותר מדי לעלילה הזאת, וכך ישנן דמויות מרכזיות שנזנחות מהר מאוד. מצד אחד, יש ניסיון ברור של יוצר הסדרה להבליע את הדמות הראשית קאסי בשישייה, ומצד שני לנסות להבליע את השישייה בתוך התסבוכות שלה. היום הצופה כבר לא תמים, הוא דורש עניין ועלילה מהירה. הבעיה נוצרת כשרדידות הופכת לתופעת לוואי של המהירות. העלילה נראית כל כך פשוטה ומשוחזרת: חבורת ילדים נלחמת ברוע גדול ובדרך מגלים את עצמם ומתפתחים בשעה שקרוב משפחה חוזר מהמתים. בקיצור, הארי פוטר פוגש את המיניות של סדרות הנעורים הטלוויזיוניות.

 

אם לא די בכך, נוצר כאב ראש בניסיון לעקוב אחר העצים המשפחתיים בסדרה, במיוחד לאור העובדה שלרוב הדמויות אין שם ופנים. קצת מזכיר את השיגעון הבלתי מובן של אופרת הסבון "ימי חיינו" מאשר סדרת דרמה רצינית. עניין אפשר למצוא בחצי עין מול מסך הטלוויזיה בשעת לילה מאוחרת כמעט בכל דבר שמנמנם את המוח בהצלחה מספקת. לכן ניתן להגדיר את "המעגל הסודי" כסדרה המיועדת לשעה שאין כוח להתעמק ולהבין, כי הדיאלוגים שטחיים והנושאים חוזרים על עצמם. פספסתם פרק? לא נורא, ממילא הפרק הבא יתחיל בעלילה חדשה ומתוסבכת.

 

המעגל הסודיערוץ HOT3 | יום שני | 20:30

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©