הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוויר פסגות
 
אם מאור בוזגלו מתכוון לחזור לשחק כדורגל בישראל, עירוני קריית שמונה היא הקבוצה האידיאלית בשבילו. אין לכך הוכחה טובה מהעונה בה שיחק בבני סכנין
מאת גלעד שינדורף | 01.09.2012
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

האם מאור בוזגלו יצטרף לעירוני קריית שמונה ויחזור לליגת העל הישראלית, זמן קצר לאחר שהמריא לנסות את מזלו (שוב) באירופה? אין לדעת. נכון לשלהי אוגוסט, ידיעה אחת על כך פורסמה בתקשורת כשלאחריה פורסם שככל הנראה הצטרפותו לא תצא לפועל. אבל אם בוזגלו בכל זאת יחליט לשוב, עדיף שזה יהיה רק בעירוני קריית שמונה, ולא עקב ההזדמנות שלו לשחק במפעל ליגת האלופות או הליגה האירופאית אלא כי האוויר של הצפון האיר לו כבר פנים בעבר כששיחק בבני סכנין בעונת 2007/08.

 

יש איזו תחושת החמצה ממשית בכל הנוגע לקריירה המקצועית של בוזגלו, לפחות בליגת העל בארץ. אומנם לא ממש התאמצתי לחפש אותו במשחקים של סטנדרד ליאז' הבלגית, אליה הצטרף בעונה שעברה, ואפילו שכחתי שהוא שם, אבל הוא עדיין אחד מהשחקנים הישראלים שלהם אני שומר חסד נעורים וחושב שעדיין יש לו יכולת להצליח בגדול. בוזגלו נחשב לכדורגלן מוכשר עוד כשהיה ילד ושיחק במחלקת הנוער של מכבי חיפה. סוג של הבטחה לעתיד.

 

עם זאת, נראה שבמהלך השנים הוא איבד את הכישרון די מהר. כל מה שנשאר מההבטחה זו עונה אחת טובה בבני סכנין ושלוש מאכזבות מאוד במדי מכבי תל אביב. גם בגיל 24 הוא עדיין הבטחה שלעיתים מומשה ולפעמים הופרה. זה לא ישתנה גם אם יחזור לליגת העל. חובת ההוכחה לא הוסרה ממנו עקב עזיבתו הקצרה לאירופה.

עם לנדאו כמאמן (במרכז) בוזגלו יוכיח שהוא שווה הרבה יותר מכותרות צהובות
תצלומים: אתר מועדון כדורגל מכבי חיפה

יש כאלו שנוטים להאשים את אביו בכישלונו. אני לא חושב כך. למרות שיעקב הוא אב דואג ודוחף, שלעיתים מאבד את הראש ומתבטא בדרכים לא ראויות באמצעי התקשורת נגד המועדונים בהם שיחק בנו (ביניהם מכבי חיפה ומכבי תל אביב), הוא לא הסיבה ליכולת המקצועית הנמוכה של בנו. מאחר שחובת ההוכחה עדיין מרחפת מעל בוזגלו, והפוטנציאל שבו לא נעלם, הוא עדיין יכול לשחזר את היכולת שהציג במדי בני סכנין.

 

לשם כך, הכיוון החיובי אליו הוא צריך ללכת הוא רק לאלופת המדינה, עירוני קריית שמונה. בשלב זה של הקריירה שלו, הכדורגלן לא צריך להתעסק עם מאמן ספרדי, אוסקר גרסיה, ובן של כדורגלן עבר גדול, ג'ורדי קרויף במכבי תל אביב. הוא גם לא צריך להיכנס למיטה החולה שנשארה ב"וולפסון" (מתחם האימונים של הפועל תל אביב על שם יעקב חודורוב) לאחר מאבק האוהדים עם אלי טביב וסימן השאלה הגדול המרחף מעל היכולת של ההנהלה החדשה.

 

תחת פיקודו של מאמן עירוני קריית שמונה, גילי לנדאו השקט והאלגנטי, ולצד שחקנים צעירים חסרי אגו, אולי בוזגלו יוכל לחזור לכושר ולהוכיח שהוא שווה הרבה יותר מכותרות צהובות על תביעות, בוררויות והשעיות כאלו ואחרות. האוויר של הצפון כבר הפך אותו לשחקן מבטיח והעונה הקרובה היא בדיוק הזמן לחזור לשם ולהוכיח שהוא לא שכח לשחק כדורגל. אז הוא יוכל לצאת  למסע חיפושים אחר קבוצה באירופה שתקלוט אותו בעונה הבאה בזכות ולא מתוך בריחה או חסד.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©