הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עד החתונה זה יעבור
 
הקליק בין דנה ברודר לחברה הכי טובה שלה היה מיידי, והיחסים היו נהדרים. עד שיום בהיר אחד החברה זרקה אותה לכל הרוחות
מאת דנה ברודר | 11.09.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

 

אף פעם לא עזבה אותי חברה. חברות בין בנות היא דינמית ומורכבת בדיוק כמו יחסים רומנטיים. לא מדובר במדע מדויק, ואף אחד לא באמת יודע מה ההמלצה הטובה ביותר בכל מצב. גם כשחשבתי שראיתי הכול חיכתה לי הפתעה. כשהתחלתי ללמוד לפני שלוש שנים, מהר מאוד התברר לי שאני לא מכירה איש. סביבי נשמעו קריאות בסגנון: "גם את לומדת פה?" ו"איזה כיף שאנחנו ביחד" אבל לא הזדהיתי איתן.

 

כעבור זמן קצר, התבקשנו להתחלק לזוגות לצורך משימה בסדנה. בעוד שהרוב מיד מצא שותף, היו כמה זוגות עיניים שהביטו לצדדים בחוסר אונים עקב המצב המביך. ברגע הזה הכרתי את מי שלימים אקרא לה החברה הכי טובה שלי. הקליק היה מיידי והתקשורת מאוד אינטנסיבית. השיחות זרמו והבדיחות הפכו למשהו שרק אנחנו מבינות. היופי בחברות מושלמת הוא שהמינון מדויק, כל צד מקבל את מה שהוא צריך ולא שומרים טינה גם אחרי ריב. הנכונות של כל אחת להיות בתוך הקשר היא כל כך חזקה שמתגברים על מכשולים כי רוצים.

 

כשאני מביטה לאחור ומנסה להבין מה הייתה נקודת השבר, אני מניחה שזה קרה כשהיא החליטה ללמוד במקום אחר. בעבר חוויתי חברויות שנקטעו בשל מצבים דומים: חברה טובה השתחררה לפניי מהשירות הצבאי, אני השתחררתי והשארתי מאחוריי חברים וחברות, קורס פסיכומטרי שהסתיים ועוד. ברגעים האלה תמיד מנסים לומר את הדברים הנכונים: שהקשר לא יתנתק, שנמצא את הזמן להיפגש ושנעשה את המאמץ. לפעמים אנחנו באמת מאמינים בזה.

בשלב כלשהו הכרחתי את עצמי להשתחרר ממנה. תצלום אילוסטרציה
sxc

בשנה לאחר מכן ניסינו לשמור על קשר. למרות המרחק והמפגשים שהתמעטו, האמנתי שנוכל להחזיק מעמד. זו גם הייתה השנה שבה התחתנתי ולפי הבנתי לגבי המקום שלה בחיים שלי היא הייתה צריכה להיות מעורבת בכל צעד ושעל. לא יכולתי לדעת שיום החתונה יהיה האחרון בו ניפגש. ניסיתי להחיות את הקשר עשרות פעמים מאז אך ללא הצלחה. לפעמים אני שואלת את עצמי אם הייתי עיוורת בכל התקופה בה היינו חברות נפש. האם כפיתי את עצמי עליה בתקופת ההכנות לחתונה, והיא רק חיכתה שהיום יעבור כדי להתנתק? האם פגעתי בה בדרך כלשהי? אך אני מיד מבטלת את הרעיון שהרי היא הייתה מספרת לי

 

אם כן. גם לא עשיתי דבר רע, ולכן בשלב כלשהו הכרחתי את עצמי להשתחרר ממנה. הפסקתי להתקשר, לשלוח מיילים מאשימים או סתם לנסות לדבר אל ליבה, ולו רק כדי להגן על האגו שלי, שחטף פגיעה חזיתית לא פשוטה. בעוד שהרבה חברים שואלים אותי איך היא נעלמה מחיי, ישנם שאומרים שעליי להפסיק להתעסק בזה. בעוד כמה ימים היא מתחתנת והיא לא הזמינה אותי. כנראה שלעולם לא אדע למה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©