הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה חבל
 
הבחירות של מורן רוט הקיץ, כשהצטרף למכבי תל אביב ופרש מסגל נבחרת ישראל, עלולות לפגוע בהמשך דרכו המקצועית
מאת מתן יציב | 18.09.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

הכדורסל הישראלי עבר עונה מקצועית לא קלה או יותר נכון, לא מעניינת במיוחד. ככה זה כשמקפיאים את הירידות לליגה השנייה וכש-11 קבוצות מעמידות תקציבי מינימום לליגת העל, ומתחרות ביניהן רק על הזכות להפסיד למכבי תל אביב בגמר הפיינל פור. בעונה כזו, חובבי הכדורסל חיפשו בעיקר שחקנים להזדהות איתם, כאלו שכיף לראות אותם משחקים למען הקבוצה והאוהדים. רכז הפועל חולון, מורן רוט, היה כזה, אך נראה שהקיץ הוא עשה את כל הטעויות האפשריות בשביל שההזדהות איתו תיעלם.

 

רוט היה אחד השחקנים הבולטים העונה. לא במקרה הוא נבחר למלך האסיסטים, ולאחד הכדורסלנים המרכיבים את חמישיית העונה של מנהלת ליגת העל לעונת 2011/12. הוא סחב על גבו את הפועל חולון, בעלת התקציב הנמוך והסגל הקצר, לעונה מדהימה שהסתיימה במקום השלישי המכובד עם הפסד למכבי תל אביב בחצי גמר הפיינל פור. ההתעלות שלו בקבוצה שמרביתה הורכבה משחקנים בעלי יכולת בינונית, ושיפור המשחק של אלו שלצידו, הפכו אותו לשחקן שלא מעט חובבי כדורסל נהנו לראות אותו, גם אם הם לא אוהדי הפועל חולון, שכבר ראו אותו כיורשו הטבעי של גדול שחקני המועדון בכל הזמנים, ישראל אלימלך. לפחות עד שהגיע הקיץ.

בלאט (בתמונה) לא התבייש לומר לו שהצטרפותו נכפתה עליו
תצלומים: עודד קרני, אתר מנהלת הליגה

רוט, שהחזיק חוזה מכובד מאוד לעונה נוספת כקפטן הפועל חולון, החליט לעשות את הבחירה הטבעית של כל כדורסלן ישראלי, ונענה להצעה להצטרף למכבי תל אביב. על פניו, זו החלטה שכביכול נראית נכונה ביותר בעבורו מבחינה מקצועית ובעבור משפחתו מבחינה כלכלית. גם אם ההצעה הכספית שקיבל ממכבי תל אביב לא שונה בהרבה מהחוזה שלו בהפועל חולון. אבל זו לאו דווקא בחירה נכונה, שכן מאמן מכבי תל אביב דיוויד בלאט, לא התבייש לומר כי הוא לא מעוניין לשלבו בקבוצה ושהצטרפותו די נכפתה עליו.

 

חתימת החוזה במכבי תל אביב הייתה רק המתאבן למנה העיקרית: הטעות השנייה שרוט עשה הקיץ אירעה לאחר שהוא זומן לסגל נבחרת ישראל לקראת קמפיין מוקדמות אליפות אירופה, עם רכזים מובילים ומוכשרים, ביניהם רביב לימונד, יוגב אוחיון ויותם הלפרין. רוט החליט כנראה שאינו מסוגל להתמודד עם הכמות הגדולה של שחקנים בעמדה שלו, וביקש ממאמן הנבחרת, אריק שיבק, להשתחרר מהקמפיין. בקשה שמראה על תבוסתנות מצידו. במקום להישאר עם הנבחרת, להילחם על מקומו ולהוכיח לכולם שהחוזה במכבי תל אביב אכן מגיע לו, הוא החליט לוותר מראש ופרש.

 

מעטים הם השחקנים הישראלים שזכו לאהבה והערצה כזו לאורך ההיסטוריה של הכדורסל הישראלי, ומעטים יותר הם אלו שהצליחו להשפיע על קבוצה בצורה כל כך חזקה, כמו שעשה בהפועל חולון. הקיץ שלו היה נראה הרבה יותר טוב אם היה נשאר בסגל של נבחרת ישראל ממשיך בהפועל חולון וסוחף אותה לעונה גדולה בליגת העל ובגביע צ'אלנג' האירופאי. אבל הוא החליט לא לעשות זאת, ולקחת סיכון שעלול לפגוע בו. כמה חבל.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©