הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלי טיפת רחמים
 
ברוח ההכאה על חטאים ביום כיפור, גלעד אגמון עושה חשבון נפש בשמם של אחרים
מאת גלעד אגמון | 25.09.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

קשה לי לקבל את זה שמגיע יום כיפור, שערי שמיים נפתחים בזכות תקיעת שופר של חזן בעל ריאות בריאות וכל יהודי יכול לבקש סליחה ולזכות במחילה. איזו מין שיטה זו, והיכן המוטיבציה שלי להיות אדם טוב לאורך כל השנה? אם פשענו או סתם טעינו עדיף שנתנצל באותו הרגע, במידת הצורך ננסה לתקן את הנזק, ואולי רק אולי, ניקח אחריות ונתפטר. זאת בייחוד אם אנחנו מחזיקים במשרה ציבורית ומאכזבים, בלשון המעטה, את אלו שנתנו בנו אמון. אבל מה אני כותב ומקטר על יום כיפור, אם בנצרות אפשר להתנקות אצל הכומר כל בוקר? מכורח המנהג ומהשעמום שיום זה טומן בחובו, זהו זמן טוב לשבת בנחת, ולעשות מעט חשבון נפש בשמם של אחרים, לא חסרות סליחות לבקש. להלן תרומתי:

 

עובדי ערוץ 10: סליחה, ממשלה יקרה, אנו לוקחים בחזרה את התחקירים הנשכניים שביצענו. לא היינו צריכים ליישם עיתונות חוקרת, לבקר אישים, לחשוף עוולות ולהגן על חלשים. זה נכון אולי בתיאוריה, אך הלכה למעשה זה מוקצה, טריפה. כנראה ש"ביבי טורס" היה לא במקום. מה פתאום לפגוע בשמש העמים של מדינה כל כך חמה. הרי גם ככה אנחנו מותקפים יומם וליל מכל עבר, אז למה שרביב דרוקר ישמש גיס חמישי? רצינו לבקש שוב סליחה משלדון אדלסון היקר, בזכותך כנראה "ישראל היום" לא ישראל אתמול.

 

רשות השידור: כאן משה גרטל מבריכת השחייה האולימפית בלונדון מבקש את סליחתכם, צופי והנהלת רשות השידור, שחייני המשלחת ומבקרי הטלוויזיה. אני מתנצל שהפחתי רוח חיים בענף ספורט שנוחר יותר חזק מהיפהפייה הנרדמת. מדוע התיימרתי לענות לשאלותיכם ולהנעים את זמנכם כשיכולתי לשדר מישחים בצורה מונוטונית? מצטער שהייתי קצת אחר, עוף מוזר ועליז כמו דודו זר. בכל זאת ערוץ ממלכתי, אולי הייתי צריך להיות רשמי יותר, ארכאי, לגרום לכם לזפזפ לערוץ אחר כי בינינו, רייטינג וערוץ 1 לא הולכים ביחד.

שלמה היקר, לא היינו צריכים להיפגע מכך שלא ראית את המשחק. שרף
צילום מסך מתוך ערוץ 5+. תצלום לובי: sxc

אוהדי הכדורגל: אנו מתנצלים מקרב לב בפני פרשן הכדורגל ומאמן העבר שלמה שרף. שלמה היקר, לא היינו צריכים להיפגע מכך שהיית חתום על טור פרשנות של משחק יורו שהקשר בינך לכתיבתו הוא כמו הקשר בין נתן זהבי לפרסומת של "רגיעון". למה ציפינו שתראה את המשחק ושתרעיף עלינו את פניני חוכמתך? הרי זה היה קיץ, חופש גדול, אם לא בתקופה זו אז אימתי. לא נטיל ספק בזכותך לבלות כאחד האדם. ערב עם שלמה ארצי בקיסריה לא פחות מהנה מעוד משחק כדורגל, אחד מני רבים שראית ופירשת בחייך.

 

אבל לא חשבת שיהיה זה בסדר שיחליפו אותך לערב אחד בתפקידך? שקוראי "ישראל היום" לא יפנו אצבע מאשימה לנתניהו (כן כן אליו) על כך שלא קיבלו את "מנת השלמה שרף" היומית שלהם? תתפלא, הבעייתיות בסיפור היא לא ההלם על שקראנו טור פרשנות של פלוני אלמוני אלא שקצת קשה לנו מעתה לסמוך עליך, ועל העיתון שמשלם לך.

 

אנחנו רוצים גם להתנצל בפני ערוץ הספורט. למה בכינו, התלוננו וטענו לקיפוח בשנים האחרונות? הליגה הישראלית היא היהלום בכתר האירופי, וחס וחלילה שנראה במוצאי שבת את התקצירים שלה. כשבסופו של דבר המועצה לשידורי כבלים ולווין הצליחה לשחרר אותנו מגזירת ערוץ 5 פלוס לייב, אתם מצידכם כבר הספקתם להעלות בערוץ הפרימיום תוכנית עם הטאלנטים החדשים שלכם (אייל ברקוביץ' את מאיר אינשטיין) במקום להשקיע בנו, הצופים הפשוטים שידם אינה משגת לרכוש את חבילת ספורט המושלמת. אז אנחנו נישאר עם געגועים לתוכניות כמו "הדקה ה-91" ו-"שער 5" ונמשיך להתנצל על שהתרעמנו מעט.

 

בארצנו הקטנטונת לא חסרים דברים עליהם יש צורך להתנצל בצורה כנה. כולי תקווה שהקברניטים בכל תחום במדינה יעשו חשבון נפש ויקלו עלינו לפני שנטבע. כדאי שזה יקרה רגע לפני שכל יועץ השקעות זוטר ימליץ לנו לקנות דלק ולהקפיא, כדי לחייך בחודש העוקב עם תשואה מכובדת. ובאווירת יום הכיפורים, בפעם הבאה שקובעי המדיניות יתקעו בשופר, נקווה שלא נלך שבי אחריהם, לשם שינוי שהם ירדפו אחר הקול, הכסף והכבוד שלנו. בלי התנצלויות ובלי ספינים, רק מעשים. 

 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. ערוץ הספורט אכן עשק לי ת'חיים
אלון 26.09.2012
 
 
2. סליחה חשובה באמת
ל 26.09.2012
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©