הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארוחת בוקר למיטה
 
אפילו למצב הטבעי כל כך של להתחיל עם בחורה כבר יש קורסים. ותתפלאו, מגיעים אליהם גם טייסים ושאר בעלי מקצועות אטרקטיביים שפשוט לא יודעים לקרוא את הסימנים, ולחילופין לא יודעים לזהות את בלוטות האטרקטיביות שלהם, וללחוץ עליהן בזמן אמת. צרפתית למתחילים
מאת מאיה קושניר | 24.11.2007
 

"תראי, הסתכלתי עלייך כל הערב, ו..אמ...אני חושב שאת מאוד יפה, ו..אמ...אני, זאת אומרת, אפשר אולי, אם את רוצה, לצאת לשתות משהו, מתישהו?" כמה פעמים שמעתן את המשפט הכל כך מזמין והמושך הזה שגרר את הפרחת המילה "פאתט" לאוויר? בכל זאת, יש מישהו שדווקא הקדיש מחשבה לשלולית שנוצרת אצל בחורים בסיטואציות כאלה, שנגרמת כתוצאה מכפות ידיהם המזיעות. קחו למשל את מקימי "המרכז לאמנות הפיתוי" בו מלמדים איך לנצח את חוסר הביטחון הגברי בקרב בני המין היפה. התוצאה - מאות בוגרים מדי שנה שבולעים כל פיסת מידע בנוגע לאיך לכבוש אותנו, הבחורות.

ל"מרכז לאמנות הפיתוי" התוודעתי בעודי רובצת מול הטלוויזיה, צופה באורי גוטליב מריץ דאחקות ב"מועדון לילה". ארז טל העלה לשידור את יגאל שטארק, אחד ממייסדי המרכז, שסיפר איך הם עוזרים לבחורים להצליח עם בחורות. מאיה דגן ושאר חבריה למועדון נקרעו מצחוק, אבל אותי זה הקסים. סוף סוף מישהו שלוקח על עצמו משימה לאומית בעלת חשיבות עליונה, ומלמד את הילדים להיות גברים. מיד רשמתי לי תזכורת ביומן "להתקשר לקבוע עם החבר'ה מאמנות הפיתוי" תוך כדי הרהורים ביני לבין עצמי ש"אמנות הפיתוי" יכול להיות שם חזק לסרט פורנו.

ימים אחרי, אני יושבת מול טל ליפשיץ, מדריך במרכז ומתמחה בתחום התקשורת והפיתוי, שמספר לי העסק שפועל כבר ארבע שנים, ומושתת על הפסיכולוגיה הפרקטית (NLP) החוקרת מזה שנים באיזו דרך גברים מתחילים עם נשים, מה הצרכים של כל אחד מהם, איך אפשר להצליח ליצור זוגיות, ושאלות קיומיות נוספות בתחום זה. במרכז מתקיימים קורסים שהמחשבה העומדת מאחוריהם היא לעזור לבני המין החזק להשיג את מטרותיו אצל בנות המין היפה.

פרח הבאתי לנורית. מה עכשיו?
תצלום: SXC

"הקורס בנוי משלושה שלבים", מסביר ליפשיץ, "הרצאות פרונטאליות שבהן למעשה אנחנו מלמדים את התיאוריה. בנוסף, משתתפי הקורס מתמודדים בכיתה עם סיטואציות מהחיים תוך כדי משחק תפקידים. כבר בערב הראשון של הקורס אנחנו יוצאים לשטח בקבוצות קטנות כדי לראות אותם מתמודדים בזמן אמת עם סיטואציות שונות כמו לפתח קומוניקציה עם בחורות. יש כאלה שמתקשים, אז אנחנו עוזרים להם. המטרה היא לתת להם לעבוד לבד כמה שיותר, מבלי שיפתחו תלות בנו, המדריכים". השלב השני של הקורס הוא התמודדות אישית במשך חודש, שבסופו חוזרים המשתתפים לעוד 20 שעות של למידה, מספרים חוויות ולומדים מההתנסות. אז בחישוב מהיר, אחרי 44 שעות לימוד נטו, תהיה מסוגל להשיג כל טלפון שתרצה. מדליק.

כשאני מתאמצת לדמיין את פרופיל הבחור שהפקיד את מיטב כספו בקורס, עולה בעיני רוחי תמונה של נקמת היורמים 3, מהסוג של אלה עם הסוודר שעליו רקומים, עבודת ידה של אימא, פילפילונים או צבאים, אבל ליפשיץ ממהר לנפץ את התמונה. "מגיעים חברה איכותיים, שהגשימו את עצמם בתחומים מסוימים כמו לימודים או עסקים, ורוצים לפתח את התחום הזוגי. בסך הכול מדובר באנשים שגדלו בסביבה פחות פעילה בקרב נשים, שלא השקיעו מחשבה ועבודה בתחום" ליפשיץ מסביר שהטבע נותן לגבר את הרצון לכבוש את הבחורה, אך הוא לא מלמד אותו איך לעשות זאת. את הדרך הוא צריך ללמוד מהחיים. "אם הסביבה עזרה לו, הוא יצליח. אם לא, אנחנו פה".

אחרי תחקיר מעמיק, התברר לי שכל הנושא של "תשקיע 1,800 ₪ בקורס ואנחנו נלמד אותך את כל מה שאתה צריך לדעת" הולך וצובר תאוצה. כך הגעתי לאופיר בייגל, 26, אחד ממקימי "נקודת המבט", עוד אחד מאותם "בתי ספר לגברים מתחילים". הייתי חייבת להבין מה גורם לטייס בחיי היומיום, שעבורו השמיים אמורים להיות הגבול, להתעניין בנושא. "לפני שנה לא היה לי מושג איך לדבר עם בחורות", מספר בייגל. "הייתי מתבאס מ'"הטבעיים'", אלה שיודעים תמיד מה לעשות". למראה פי הפעור, הסביר בייגל שלא מדובר בעובדה מפתיעה, וכי התחום לוקה בחסר אצל הרבה אנשים, גם אצל הטובים ביותר.

"התחלתי לבדוק מה אני עושה לא בסדר בכל פעם שיצאתי עם בחורה, מה עובד ומה לא עובד, וכתבתי מסמך של 3 עמודים". המסמך הוביל לפתיחת עסק עצמאי עם שניים מחבריו, בו הם חולקים את התובנות אליהן הגיעו לאחר מחקר מעמיק. "רוב האנשים מחכים שההזדמנות תגיע אליהם. אני לא רוצה אנשים כאלה אצלי. אני רוצה שאנשים יהיו מוכנים לעבוד כדי להצליח". גם ב"נקודת המבט" מדובר בקבוצות קטנות, לימוד תיאוריה לצד תרגילים מעשיים.

"אנחנו מתעסקים בבעיות שקיימות אצל כולם. כל פעם מתקדמים שלב. היום אתה אומר שלום למישהי שאתה לא מכיר, מחר אתה מבקש את מספר הטלפון שלה". בייגל מסביר שבבסיס כולנו מטורפים ועושים שטויות, אבל כשנמצאים בסביבה חברתית, כולם מציבים לעצמם גבולות. "המטרה היא להוריד את המחסומים, ולהחזיר את האני העצמי לתמונה. גברים שהם חסרי גבולות - אטרקטיביים יותר בעיני נשים". ומי אני שאצא חוצץ.

תודה, יהיה מקסים

אז מה הדרך הכי טובה להתחיל עם בחורה? מה הוא צריך להגיד? איך הוא צריך להתנהג? מה הוא צריך לשדר? נשיקה בדייט ראשון? לשון או לא לשון? מיטה או לא מיטה? ארוחת בוקר למיטה? (כן, תודה, זה יהיה מקסים). ליפשיץ מוריד את התלהבותי מהניסיון להתחקות אחרי עשרת הצעדים שיובילו את הגבר הממוצע להיות פרינס צ'ארמינג "אין חוקי ברזל בקורס. אנחנו מלמדים איך ליצור אתגר, התאהבות, משיכה, כלומר אנחנו נותנים את הבסיס וההבנה, וכל גבר מפתח את האישיות הייחודית שלו. המטרה היא עבודה אישית להשגת מטרות ויעדים והתמודדות עם פחדים".

אבל יש בחורות שלא משנה אם הבן אדם שעומד מולן ספונטני רגיש ובעל חוש הומור. מספיק שעין שמאל שלו קצת יותר גבוהה מעין ימין, ושיניו מעט צהבהבות והן ישלחו אותו לדרכו ב- "לא תודה" ובגרסה הלא מצונזרת זה יהיה "נראה לך שאני אסתכן בזה? שכשהחברים שלי יבואו לראות את התינוקת שלנו הם יגידו: אוי, איזה תינוק מתוק. לקח את האף מהאבא?!" כמובן שלליפשיץ יש תשובה לכך, לא חשבתי אחרת. הוא טוען שמיקום היופי בתחום המשיכה והרצון הוא בין 5% ל-10%. כל שאר הדברים מתבטאים במה שהגבר מקרין ומשדר. ברגע שהבן אדם רוכש את הידע והתובנות, הוא כבר בא ממקום אחר ומקרין הצלחה. זה מה שעושה את ההבדל.

"הבחורה חושבת שהיא יודעת מה הכי יעשה לה את זה, אבל הגבר יכול להקרין דברים אחרים שיגרמו לה להימשך אליו" הוא מסביר (וזאת כנראה הסיבה שלינור אברג'יל וקארין מגריזו בכלל עפעפו לכיוון ציון ברוך, אני מסבירה).

ובכל זאת, מדי פעם מרחם עליי ליפשיץ בניסיוני לחלוב למהלכיו החכמים של גבר. כך למשל, הוא מספר שנשים מעמידות גברים במבחנים סטייל "יש לי חבר", בעוד הבחור רק צייץ "שלום", ואחד התרגילים בקורס הוא לנסות ולהתמודד איתם. תרגיל אחר ילמד אתכם איך לפתח את הגישה הנכונה. אם למשל אתם מסוג ה"מראיינים" (איפה את גרה? מה את לומדת? מתי מתחתנים?) זה הזמן לאמץ גישה אחרת. גם גישת ה"תחומי העניין המשותפים" ("איזה קטע, גם אני מכור ללונדון וקירשנבאום ", "איזה טלפתיה, גם החברה של הבת דודה הרחוקה שלי רוקדת בלט מודרני!") לא ממש זוקפת נקודות לטובתכם.

הצעדים לליבה של אישה
תצלום: FS photos

בנקודה זו ברצוני להעלות סוגיה שאותי אישית, מאוד מטרידה - אם כל העניין מסתכם בכך שגברים יפנימו את הצעדים הנכונים לליבה של אישה, ייצרו אצלה משיכה ויגרמו לה לחשוב עליהם כשהם אינם בסביבה - הרי מן הראוי שהנשים עצמן תשולבנה בתפקידי ההדרכה באותם קורסים. מי אם לא אישה בשלה יכולה ללמד גבר טוב יותר איך ללכוד את מבטה (ללבוש חולצת וי אינה התשובה הנכונה!), איך ליצור משיכה (ולא בעזרת 6 שוטים של וודקה) ומה צריך לעשות כדי שנתמכר אליכם (זוג כרטיסי טיסה לשבוע האופנה בניו יורק יתקבלו בברכה!).

עכשיו, יכול להיות שהצלילים שאתם שומעים כרגע אלו הם התנפצות רעיונותיי, הגאוניים לטעמי, לאלפי רסיסים. מתברר שגברים מבינים גברים הרבה יותר מנשים בכל הקשור לאיך לגשת לבחורה. "יש הבדל מאוד גדול בין מה שבחורה רוצה ,לבין מה שבחורה מגיבה אליו" מסביר בייגל. "משיכה זו לא החלטה, זה משהו שפשוט נוצר, ואנחנו, הגברים, לומדים מהניסיון מה עובד ומה לא". גם ליפשיץ לא נותן לי את התענוג להרגיש צודקת. "בחורה יכולה אולי לדעת מה היא מחפשת בגבר, אבל יכול להיות שזה לא יתאים לבחורות אחרות, מה גם שבחורה לא יכולה ללמד לשדר סקס-אפיליות או לטפל בפריצת פחד של גברים, כי היא לא באה מהמקום הזה. זה ייראה מזויף".

השאלה המתבקשת היא אם יש תמורה בעד האגרה. בתור בחורה מעמיקה וחוקרת, לא אסתפק בסיפורי הצלחה מפוברקים דוגמת "הקורס שינה לי את החיים. בזכות התרגילים הכרתי את נאוה, בעודה עומדת מול המראה ב"זארה" מתלבטת בין חולצת אפור עכבר לטוניקת ירוק פלפל. אני הצעתי אפור עכבר. למחרת התחתנו". לא. אני חייבת מישהו מהזירה עצמה, מישהו שצריך תוך 20 דקות להגיד "שלום" לבחורות בקניון עזריאלי ולא להשתין מפחד (וזהו לא פרי דמיוני, מדובר באחד התרגילים המעשיים ב"מרכז לאמנות הפיתוי") מישהו שיתייצב מולי פנים מול פנים וישכנע אותי שבאמת השתנו חייו.

אין קו סיום

אז מצאתי אותו. "המצב הרגשי שאני שואף להגיע אליו הוא מצב אפ-טיים" מסביר ליאור, 21, משתתף בקורס "נקודת המבט". "זה מצב שבו אתה ממוקד, ערני, במצב של שכרות טבעית ושליטה מלאה. בקורס מציבים לי בכל פעם אתגר גדול יותר כדי להשיג את המצב הזה". אז במצב של "אפ-טיים" כנראה שתשחק אותה "ביג טיים". אבל מה קורה, אני מתעקשת, כשבן אדם מקבל 20 פעם "לא"? הרי במצב כזה יש סיכוי, רחמנא ליצלן, שנמצא את הבן אדם על גג מגדל שלום אומר "שלום". "בעיניי, לקבל את הלא זה לא החלק הכי קשה. גם אם אתחיל עם 20 בחורות וכולן יגידו לי לא, עדיין ארגיש טוב עם עצמי, בגלל שהעזתי. מי יודע, יכול להיות שמהלא ייצא בסוף כן".

אז תעודה לסיום הקורס בציון 100 לא תקבלו, מהסיבה הפשוטה שאין ממש קו סיום. "זה תחום שלא נגמר" מסביר בייגל. "כל אחד מגיע עם המטרה שלו. אני יכול לתת את הבסיס שממנו הכל אפשרי. התהליך עצמו יכול לקחת שנים. אם בן אדם התחיל את הקורס ברמה 4 מבחינת להתחיל עם בחורות, הוא יגיע לרמה 7. ליפשיץ מוסיף שבשלב מסוים, כשהכל נראה טבעי וזורם, ההצלחות יגיעו מעצמן. ולכם נותר רק לקוות. אז נכון שעדיין מקנן בי קורטוב של סקפטיות לגבי תיאוריות ותרגילי שטח, אבל אם הבחירה היא בין פסיכולוג, שתמורת 360 ₪ ל-50 דקות תבין שיש לך בעיה הנובעת מהחינוך המגונן של הוריך, לבין להתחיל עם בחורות תמורת סכום שיגרום לך פחות כאב לב, אני אמליץ על האפשרות השנייה. חוץ מזה, אנחנו לא כאלה מפחידות.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©