הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המוהיקנים האחרונים
 
כשהספורט הישראלי מייצר בעיקר כישלונות, חשוב להתענג על כל הישג שיגיעו אליו הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך בארבע השנים הקרובות, כי בריו דה ז'נרו הם לא ישחקו
מאת מתן יציב | 02.10.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

עוד אולימפיאדה מאחורינו, מאכזבת במיוחד, ללא מדליה ישראלית ועם תחושות לא טובות לקראת המשך הספורט האולימפי בארץ. אך דווקא בתקופה שהוא הגיע לשפל מסוים ולמצב של כישלון חרוץ, צריך לחפש את הרגעים היפים של ספורטאי ישראל שעשו כמיטב יכולתם למען דגל המדינה ולעצמם. הבולטים מבין אלה, הגיעו מתחום הטניס, מהצמד הידוע בשם אנדיוני.

 

אנדיוני הם שני הטניסאים הישראלים אנדי רם ויוני ארליך, שייצגו את ישראל באולימפיאדת לונדון. הם משתפים פעולה כבר קרוב לעשור, כשב-2003, שיתוף פעולה מקרי ביניהם בטורניר הזוגות בווימבלדון, הביא אותם עד חצי הגמר. הצמד מחזיק בהישג ענק - הישראלים היחידים שזכו אי פעם ב"גראנד סלאם" אחד מארבעה טורנירי הטניס הגדולים הנערכים כל שנה. זה קרה ב-2008 בטורניר אוסטרליה הפתוחה. גם הפציעה של ארליך ב-2009, שהפרידה בין השניים לתקופה של כשנתיים, לא מנעה את המשך שיתוף הפעולה, והם חזרו לתפקד יחד שוב בטורניר באוסטרליה ב-2011. הקיץ, זו הייתה האולימפיאדה השלישית שהם השתתפו בה לאחר שב-2004 באתונה הגיעו עד לשלב רבע הגמר, ובבייג'ינג ב-2008 הודחו כבר בסיבוב הראשון.

 

עקב ההיסטוריה המקצועית של השניים, וההשתתפות בלא מעט טורנירים, הם הכירו את רף הציפיות והלחץ שהונח על כתפיהם בלונדון, בתקווה למדליה. יתר על כן, נראה שזו הייתה ההזדמנות האחרונה שלהם להשיג אחת כזו, שכן קשה מאוד להאמין שעקב גילם נראה את רם (32) וארליך (35) משתתפים גם באולימפיאדת ריו דה ז'נרו ב-2016. אז כשהעתיד לוט בערפל, הצמד ידע לתת הופעה מצוינת ומעוררת כבוד בהווה.

לא בטוח שצמד ספורטאים כזה יחזור בענף הטניס בישראל. אנדי רם (מימין) ויוני ארליך
תצלום: SXC

אלילת המזל לא הייתה לצידם כשהוגרלו לשחק כבר בסיבוב הראשון נגד הצמד הספרדי החזק, מארק לופס ומרסל גרנולס. על המגרש, זה היה קשה, אך משחק מצוין שלהם והתעלות ברגעים המכריעים הביאו לניצחון מרשים בדרך למפגש בסיבוב השני נגד אחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה, הממוקם ראשון בעולם, רוג'ר פדרר השוויצי, ששיחק בטורניר הזוגות עם בן ארצו סטניסלב וורינקה. נגד השניים, שזכו במדליית הזהב בבייג'ינג, לא הרבה פרשנים ואנשי טניס השאירו סיכוי לאנדיוני וניבאו להם הפסד כואב. אבל, אלילת המזל כן האירה להם פנים על המגרש כשהפסד 6:1 במערכה הראשונה הפך לניצחון היסטורי מדהים 6:7 ו- 3:6 בשתי המערכות הבאות. הניצחון על השוויצרים היה רגע השיא שלהם באולימפיאדה, לאחר שבשלב רבע הגמר, נגד אחד הצמדים הטובים בהיסטוריה של ענף הטניס, האחים התאומים האמריקאים בוב ומייק בריאן. למרות שהיו צמודים לאורך כל המשחק, רם וארליך הפסידו לשניים שגם זכו במדליית הזהב האולימפית והודחו מהמשך הטורניר.

 

הספורט הישראלי לא מייצר הרבה ספורטאים גדולים. ובמדינה שבה חובבי הספורט חווים בעיקר כישלונות, רם וארליך הם ללא ספק גאווה ישראלית, שאסור שתגווע בקרוב. השיא בדמות ניצחון על הצמד השוויצי הוכיח זאת, גם אם הם לא זכו במדליה בלונדון. וכשקשה מאוד להאמין שנראה אותם משתפים פעולה בריו דה ז'נרו 2016, בארבע השנים הקרובות חשוב שהשניים ימשיכו להתחרות ולהביא כבוד למדינה כי לא בטוח שצמד ספורטאים כזה יחזור בענף הטניס בפרט, ובספורט בכלל.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©