הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוא האיש
 
השוער וינסנט אניימה מתאים לתוכנית המקצועית החדשה של מכבי תל אביב בכדורגל באופן מושלם. כדאי שיישאר במועדון כמה שנים, כי גם כששיחק בהפועל תל אביב, הייתה לו רוח מכביסטית
מאת אבי עמש | 03.10.2012
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

עונת 2012/13 היא ההזדמנות של מכבי תל אביב בכדורגל ושל שוערה, וינסנט אניימה, לשקם את מצבם. חלף עשור מאז שהקבוצה זכתה באליפות, וכעת, כשעל הקווים עומד ומדריך את השחקנים צוות מקצועי חדש - העתיד נראה מבטיח. גם עבור אניימה זו הזדמנות גדולה להוכיח כי היכולת שהציג בבני יהודה ובהפועל תל אביב לא היתה מקרית.

 

אניימה מגיע למכבי תל אביב אחרי עונה בה בעיקר ראה מהספסל של ליל הצרפתית כיצד מיכאל לאנדרו שמר על השער של הקבוצה במקומו. אניימה, שסיים את הקדנציה בהפועל תל אביב בסוף עונת 2010/11 בקול תרועה רמה, היה בטוח, כמו לא מעט פרשנים, שדרך ליל יכבוש את אירופה. אלא שהמציאות הייתה שונה, והשוער כמעט שלא זכה לקבל דקות משחק, למרות שנחשב לאחד השוערים הבכירים באפריקה, ואף עמד בשערה של נבחרת ניגריה, במונדיאל 2010.

 

נראה שלא מדובר רק בכישלונו האישי של אניימה אלא בהמשכו של הקו המקצועי של מאמנים בליגות באירופה, שמאמינים יותר בשחקני שדה המגיעים ממדינות אפריקה, מאשר בשוערים, ואניימה חווה את הקו הזה על בשרו. לכן, כשהיה לו ברור שלא ימשיך כשוער שני בליל, בעיקר אחרי שאיבד את מקומו בנבחרת ניגריה, וכשלא זכה להצעות מקבוצות אחרות באירופה, הוא ראה בהצעתה של מכבי תל אביב הזדמנות אמיתית לחזור לעניינים.

בעזרת הכדורים הארוכים שלו, אניימה יועיל בהנעת כדורי התקפה. אוהדי הקבוצה
תצלום: ניר קידר, באדיבות האתר הרשמי מכבי תל אביב. תצלום לובי: צילום מסך

בעבור שני הצדדים, העונה הזו נפתחה בהמון סימני שאלה, אבל כשמסתכלים על התרומה של אניימה למהלך המשחק של מכבי תל אביב, הם נוטים להיעלם. שכן, הוא מוכשר מאוד במשחק הרגל שלו, ולכן יוכל להקרין ביטחון על שחקני ההגנה, ובעזרת הכדורים הארוכים שלו, לקחת חלק פעיל בהנעת הכדור של שחקני ההתקפה. מעבר לכך, יש משהו מיוחד בחיבור של אניימה למכבי תל אביב. השוער הניגרי, שהיה שותף לזכייה בתארים של הפועל תל אביב, הוא ווינר אמיתי ומשפיע על המשחק בהמון מובנים. סוג של מכביסט שמתאים למנטליות שחסרה כל כך למכבי תל אביב בעשר העונות האחרונות.

 

ביורו, שנערך בקיץ האחרון, נבחרות נפלו וקמו על יכולת השוערים שלהן. לראיה, שני השוערים הטובים בטורניר, ג'יאנלואיג'י בופון האיטלקי ואיקר קסיאס הספרדי, שהגיעו עם הנבחרות שלהם לגמר וסיפקו במהלך הטורניר הצלות מדהימות. כמו כן, המשחק שלהם שידר רוגע ושליטה במצב גם כאשר שחקני השדה של הנבחרות שלהם היו תחת התקפות היריב.

 

מכבי תל אביב צריכה את אניימה כמו שהוא צריך אותה, מאחר שמלבד ההתמודדות על זכייה בתארים, ולא לסיים את העונה מהר מדי, אניימה יכול לתרום מיכולותיו לפרויקט המקצועי שהתחיל שם העונה על ידי ג'ורדי קרויף ואוסקר גרסיה. כי כשיש בסגל שחקני התקפה מוכשרים כמו אלירן עטר, מואנס דאבור, דור מיכה וגונזאלו גרסיה, צריך שיהיה מישהו מאחוריהם שיאפשר להם להתעסק בדברים שהם מצטיינים בהם, ואניימה הוא האיש.  

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©